Мила Родино, Слави Трифонов

То е ясно, че Слави се готви за политиката.
И е естествено, че всеки ще гледа личния си интерес - интересът на държавата не го знаят и тия най-отгоре, пък какво остава гражданите. Ми Швейцарците като гласуват на референдум чии интерес гледат? Този на съседа ли? Като гласуваха да си остане 6-дневна работа седмица вместо 5, гледаха си личния интерес - не искат да им падне стандарта. Ако не са си го гледали, са щели да гласуват обратното и в перспектива да не са най-богати. Не знам дали ме разбрахте, но това не е от значение май. Подкрепям въпросите от референдума на Трифонов ( по-точно само 1 от тях ), но нищо повече. Това, което прави не е редно.


1. "Подкрепяте ли народните представители да се избират с мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура?"
Резултатът от положителен отговор на този въпрос:
phpyb0knk.jpg



2. "Подкрепяте ли въвеждането на задължително гласуване на изборите и референдумите?"

Държавата се опитва да ни наложи един хомот и по един насилствен начин да ни вкара в урните, за да гласуваме за някой, за когото не желаем, или да си дадем празния вот. Задължителният вот е тоталитарна мярка. В Гърция и Белгия, където тя все още се прилага, никога не са в цветущо положение по отношение на политиката (всеки може да го провери това). При едно наложително гласуване, това увеличава пазара на гласове. Ти си неангажиран и не желаеш да гласуваш, защо да не ти дадат 20 лева, за да гласуваш за „кой да е“ там. Това намалява цената и увеличава, естествено, предлагането, което е прекрасно за хората, които искат да купуват гласове. И последно - при евентуален положителен отговор на този въпрос - влиза в сила схемата на партиите да вземат повече пари през субсидиите. Все пак субсидията е по 11 лева на глас и при едно задължително гласуване тези пари се увеличават на стотици милиони левове. Оттук отиваме и на 3тия въпрос...

3. "Подкрепяте ли годишната държавна субсидия, отпускана за финансиране на политическите партии и коалициите, да бъде един лев за един получен действителен глас на последните парламентарни избори?"

Ако има положителен отговор тук, това значи, че само тези с големи големи финансови възможности ще могат да успяват на избори. Забравяте за Светльо Витковци и подобни появили се от нардното недоволство и безнадеждност. Пари трябват и те ще се вливат по един или друг начин в политиката. Ако пък е отрицателен отговорът на този въпрос - то отиваме на въпрос №2 и взимаме повече парички.


В политиката, както и в живота нещата никога не са черно-бели... Това което си мислим, че помага, вреди за нещо друго, което на първо четене не виждаме, но после... го усещаме :)
 
Последно редактирано:
Не знам дали ме разбрахте, но това не е от значение май.

Единственото смислено нещо, казано от теб в тази тема. ;)
 
1. "Подкрепяте ли народните представители да се избират с мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура?"
Резултатът от положителен отговор на този въпрос:
phpyb0knk.jpg



2. "Подкрепяте ли въвеждането на задължително гласуване на изборите и референдумите?"

Държавата се опитва да ни наложи един хомот и по един насилствен начин да ни вкара в урните, за да гласуваме за някой, за когото не желаем, или да си дадем празния вот. Задължителният вот е тоталитарна мярка. В Гърция и Белгия, където тя все още се прилага, никога не са в цветущо положение по отношение на политиката (всеки може да го провери това). При едно наложително гласуване, това увеличава пазара на гласове. Ти си неангажиран и не желаеш да гласуваш, защо да не ти дадат 20 лева, за да гласуваш за „кой да е“ там. Това намалява цената и увеличава, естествено, предлагането, което е прекрасно за хората, които искат да купуват гласове. И последно - при евентуален положителен отговор на този въпрос - влиза в сила схемата на партиите да вземат повече пари през субсидиите. Все пак субсидията е по 11 лева на глас и при едно задължително гласуване тези пари се увеличават на стотици милиони левове. Оттук отиваме и на 3тия въпрос...

3. "Подкрепяте ли годишната държавна субсидия, отпускана за финансиране на политическите партии и коалициите, да бъде един лев за един получен действителен глас на последните парламентарни избори?"

Ако има положителен отговор тук, това значи, че само тези с големи големи финансови възможности ще могат да успяват на избори. Забравяте за Светльо Витковци и подобни появили се от нардното недоволство и безнадеждност. Пари трябват и те ще се вливат по един или друг начин в политиката. Ако пък е отрицателен отговорът на този въпрос - то отиваме на въпрос №2 и взимаме повече парички.


В политиката, както и в живота нещата никога не са черно-бели... Това което си мислим, че помага, вреди за нещо друго, което на първо четене не виждаме, но после... го усещаме :)

1. Можеше първо да питаш за кое съм, за да "ми обясниш" за него. Нямаше нужда да се правиш на интелектуалец като изписа 200 думи. Абсолютно съм ЗА намаляване на партийната субсидия. Сега като е 12 лева е повече от недопустимо. Абсолютно съм против задължителното гласуване - това означава повече купени гласове, повече подменени гласове след края на избирателния ден и повече недоразумения. Абсолютно съм против мажоритарното избиране в случая - пълна спекулация с хората. И това, че ти не виждаш нещата на първо четене си е само твой проблем и на останалите овце. Всеки средно интелигентен човек може да ти каже причините за политическите действие в България и следствията от тях. Тук нещата са повече от прозрачни. Овцете и за комунизма са мислели, че помага - ми не помага. Овцете и Хитлер са издигнали по същата причина. Някак си е наивно да смяташ, че с капитал от около 0лв в държавата се прави социализъм, който да е в полза на всички.
 
1. Можеше първо да питаш за кое съм, за да "ми обясниш" за него. Нямаше нужда да се правиш на интелектуалец като изписа 200 думи. .

Знам, че тези "200 думи" са повече отколкото ти някога си прочел по темата, но все пак, попрочети, вникни в тях. Иначе, щом искаш да се "проявяваш" отново "компетентно" давай, кой съм аз да те спирам :D То по сума ти др. теми стана за резил, тази ли ще пропуснеш.

И това, че ти не виждаш нещата на първо четене си е само твой проблем и на останалите овце. Всеки средно интелигентен човек може да ти каже причините за политическите действие в България и следствията от тях. Тук нещата са повече от прозрачни. Овцете и за комунизма са мислели, че помага - ми не помага. Овцете и Хитлер са издигнали по същата причина. Някак си е наивно да смяташ, че с капитал от около 0лв в държавата се прави социализъм, който да е в полза на всички.

Така е, но не са по-прозрачни от кухата ти кратуна, това е сигурно. Използваш думата "овце", но ти убягва факта, че ти си може би най-бялата и пухкава от тях. :DУспя да си самопротиворечиш в рамките на 3 изречения. Но аз не очаквах и друго от тотален илитерат. Не ти се получава в политическите теми, дай в такива за WP, по-може там да хване дикиш.


"Ключът към икономиката (да се чете политиката) се състои в това да се виждат не само непосредствените, а и дългосрочните резултати от всяко действие или политическа програма; да се следят последиците от тази политика не само за една, а за всички групи."
- Хенри Хазлит
 
Ако се отвори кутията на Пндора, въпросът е дали, може да се затвори после:)
 

Горе