Минус ли е бг хостинга?

profusion

New Member
ако сайта ми е с насоченост афилиейт за сащ или западна европа? от гледна точка на СЕО или не?
 
От: Минус ли е бг хостинга?

Мисля, че има значение за гугъл бързината на хостинга, но не съм изобщо сигурен :)
 
От: Минус ли е бг хостинга?

Категорично ДА.Преценката ми е от два мои сайта единия на БГ хостинг другия в usa и двата с еднаква насоченост,еднакви cms ,еднаква оптимизация. На Българският хостинг малко посетители и никакво развитие,на usa хостинга много повече посетители и се увеличават.Така ,че ,,,,,,, :(
 
От: Минус ли е бг хостинга?

Е зависи за кой е БГ хостинга, някой са просто реселъри на някои дата център т.е. физически сървърите са извън БГ..... сигурно по ip-тата може да се определи къде са сървърите

П.П. Yahoo са малко капризни по отношение на e-mail-те, случвало се е да затварят акаунти щото решават, че като изпращаш e-mail на мембърите на сайта правиш SPAM акция и без да му мислят те изхвърлят...
 
Последно редактирано:
От: Минус ли е бг хостинга?

еехх..
на Я хостинг ти излиа сайта по-напреде само щото ти е Я хостинга :)
...и познай кога е даун.. не и този път
а и ип-тата са долу горе с една махла с Г

аз им се точих преди време, но в крайна сметка избрях други там от махлите
 
От: Минус ли е бг хостинга?

абе пичове, трябва ми така (не е спешно де) някоя БГ статия от някои сайт/блог/етц.. която да разказва за А, Б, Ц клас домейните (не за разделението на ип-тата според битовете, а конкертно за домейните)

така от време на време да давам да четат хората

нещо май материята по бг сайтчетата липсва
 
От: Минус ли е бг хостинга?

По принцип не. От нито една affiliate programa или пък от Google няма да ти кажат официално, че има проблем... и всъщност няма.

Според мен обаче е по-добре да използваш уеб хостинг за региона, който е целевия ти пазар, защото IP адресите имат значение, ако не в твоя случай, то поне при определянето на цената на click за тези, които показват CPC реклама. Така, че аз бих те посъветвал да си вземеш хостинг акаунт в САЩ или Западна Европа.
 
От: Минус ли е бг хостинга?

кажете тогава някой usa хостинг та да си зема домен и хостинг от там, че аз освен бг (icn и хостбългария) не сам ползвал нищо друго.
 
От: От: Минус ли е бг хостинга?

Пак не мога да се съглася съвсем.
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=уеб+дизайн&btng=google+търсене&meta=

тука най горе излиза втория сайт от подписа ми
хостнат е на us хостинг

даже не съм сложил и гео зона на домейна в сайтмапс тоолс

Незнам, аз казвам че съм го наблюдавам това 'явление' просто има много неща, които оказват влияние...

П.С.
ако ще се купува хост от чужбина, може да ми се драсне едно ЛС да дам оферта :)
 
От: Минус ли е бг хостинга?

Американски провайдър ми звучи като да би било оптимално.
От по-големите GoDaddy не бих препоръчал за хостинг. Доста зле е.
Ако държиш на качествен съпорт бих предложил Хостгатор. Много съм доволен, само веднъж ме изнервиха всъщност.

Ако ти се струва скъпо и нямаш много посетители в началото може да вземеш някое пакетче от по-малка фирмичка. Мога да препоръчам TechEntrance.com - бавен съпорт но най-бързите сървъри на които съм попадал.

Наскоро мярнах и някаква новооткрита голяма британска компания предлага на първите си клиенти безплатен неограничен хостинг за неограничено време. Мога да се разтърся ако те интересува.
 

Горе