Мнение за дизайн

sliterun

New Member
Здравейте наскоро започнах да се занимавам с Front-End и web-design и дойде време за първият ми проект

Това - baristabono.com/wws/demo/ е моят първи дизайн, ще се радвам на градивни критики и мнения, благодаря!

Приятна вечер на всички :)
 
Последно редактирано:
От: Мнение за дизайн

Зле е - което е напълно нормално за първи дизайн.
Съвет от мен(не че съм дизайнер): започни да гледаш чужди дизайни, пробвай се да забелязваш детайлите. Разгледай 20-30 дизайна, виж как подреждат съдържанието, как използват сенки, как правят "изпъкнал" ефект и т.н. След това пробвай да направиш нов дизайн, но взимай идеи от тук и там. Не се пробвай да измислиш всичко ти. Не преоткривай топлата вода. След като направиш няколко дизайна, и схаванеш концепцията, започни малко по малко да добавяш свой неща, да променяш леко други и т.н.
Така според мен се става дизайнер.

Поздрави.
 
От: Мнение за дизайн

Благодаря за съвета!
С течение на времето ще качвам проекти които правя и се надявам да имам прогрес :)
 
От: Мнение за дизайн

Да дървено е, но със сигурност ще има прогрес стига да гледаш и опитваш, докато не се получи нещо наистина добро. Гледай "другите" как го правят, както каза Valentinn, променяй, тествай, сравнявай.

Успех и ще се радваме, ако споделяш с нас пътя си напред :)
 
От: Мнение за дизайн

начи съвет от мен, където от години си вадя хляба с уеб неща - просто кради. няма кво да измисляш :)
сам ще стигнеш до тоя извод, щото ако имаш клиент той ще ти каже - направи го както ти харесва, правиш го и ти казва - ей там повече ме кефи. Накрая ти писва и аз вече си питам - "кой сайт бихте искали да изкопираме" - спестява време, нерви и пари.

И не всеки първи опит е лош, моя първи сайт в живота беше супер. Ама копирах от друг :D
 
От: Мнение за дизайн

Не е зле за първи опит, ама много квадратно. Навсякъде ръбове, според мен малко по-заоблено, ако го направиш вкараш в бутоните малко преливане ще станат по-раздвижени. Текста малко, ако го пипнеш и ще стане добре. Това на мен ми е критиката. Според мен имаш да извървиш много път, но си се насочил добре и, ако не се откажеш ще постигнеш резултати.
 
От: Мнение за дизайн

Сега се сетих, че преди 2-3 години и на мен ми беше интересно какво мога да сътворя. Та и аз като теб се пробвах да открия топлата вода, и се получи доста зле. Тогава попитах един доста добър дизайнер какво мисли за дизайна ми, и той написа една статия, която мисля, че ще ти е от полза.
http://gaddict.net/praktika/2011/08/09/първият-ми-уеб-дизайн/
Помня също, че при вторият си дизайн взимах елементи от други сайтове и се получи доста добре.

п.с случайно този блог(gaddict.net) да е на някой от тук ? Просто ми е любопитно :)
 
От: Мнение за дизайн

Благодаря Ви за съветите и критиките, взел съм ги под внимание и определено в следващият си проект ще включа различни елементи и крайният резултат ще е различен, разбира се ще споделям прогреса си тук защото за мен всеки един съвет и критика са важни.
 
От: Мнение за дизайн

Ще следя с интерес темата ти! ;)
 
От: Мнение за дизайн

Здравейте приятели,
взех под внимание съветите Ви и искам да Ви покажа вторият си опит.
Надявам се този сайт да Ви хареса повече от предния.
Копирал съм идеи, както и медия кюрита за да може да не се чупи на различни резолюции.
Код-а по-голямата част се опитах сам да си го напиша, но има и такъв който само съм модифцирал.
Сайта е baristabono.com

Благодаря на всички за отделеното време и внимание да разгледате сайта!
 
От: Мнение за дизайн

На мен лично не ми харесва, също. Но аз съм на принципа "проба-грешка", колко пъти да сгрешиш? 10-20? Пък и 100 да са, от всекяка една грешка ще научиш нещо и на 101 път ще стане както трябва :)
Успех!
 
От: Мнение за дизайн

Ми влез от тилифона си и тогава давай линкове
 
От: Мнение за дизайн

@uphero Нямам *телефон с който да тествам сайтове, затова тествам със сайта, явно на телефон не работи добре.
Тестван е на таблет - 1024x600, всичко работи добре.
Не че респонсива го няма, явно има пропуски за мобилни телефони. Би ли ми казал с какъв телефон тестваш?
Това със линковете не ми хареса. Моля спазвай добрия тон човек, със заяждане не се стига далеч.
Сам можеш да видиш че линка който съм дал е за сайт от който се тества на различни резолюции и ориентира разработчиците за респонсив.
Предполагам проблема е че трябва да сменя max-width със max-device-width за да заработи и при теб.
Когато се пробва сайта от 10лаптопа с различни резолюции и се чупи 9/10 тогава може да се каже че няма респонсив, или греша?
 
От: Мнение за дизайн

Въѝ дан та убидих?
Нека и някой колега сподели как се вижда през тилифон
 
От: Мнение за дизайн

Въѝ дан та убидих?
Нека и някой колега сподели как се вижда през тилифон
Трагедия е. Не можах да разбера за какво е сайта, понеже ми го отвори само на немски, а това не е моя език.

Авторе: Това че не се сещаш да си свиеш браузъра до резлюция на телефон говори зле.
 
От: Мнение за дизайн

Моето лично мнение от не-дизайнерска гледна точка е, че изглежда добре. Имам само една забележка - промени малко CSS-а така, че като натиснеш меню-то всичко на задния фон (картинката в центъра и социалните бутони) да не ти изхвърчат извън екрана вдясно с толкова, колкото ти е ширината на менюто. Това го забелязах в моя проект (който не се нуждае от дизайн) защото използвах js popups, но като излезе и всичко отзад изхвърчаше там 30-тина пиксела надясно, и при затваряне се връщаха обратно. Оправих го, но забравих как, разпространен проблем е и има писано за него.
 
От: Мнение за дизайн

@kamentk - Свих си браузъра до минимум, и съм го тествал с професионален инструмент за целта - Мерси зле съм :)
@deanski - Обективно мнение - Благодаря!
Всъщност Камен е прав и днес се заех да си оправя езиците, както и да добавя лента която да показва потребителя къде се намира и бутон за връщане назад.
След тези коментари се заех и да работя още над респонсива, защото изглежда че, не работи добре на всяко у-во.
@uphero - Ами малко се позасегнах да ти кажа, може би и аз не подходих добре в отговора си, надявам се не си се засегнал. Съжалявам, ако си.
Благодаря Ви за отговорите!
 

Горе