Мнение за интернет магазин

georgi_vr

New Member
Здравейте,

Чета ви редовно и доста работи съм научил от вас, така че реших и аз да се включа във вашият форум. И аз като много от вас съм собственик на онлайн магазин. Ще се радвам да разгледате магазина ми и да кажете вашето мнение. Разбира се целта е единствено да получа обективно мнение от странични наблюдатели и потребители, за да се ориентирам в каква насока да работя и какво да подобря.

Интернет магазина е www,SilkBG,com (нямам право на линкове, защото нямам коментари в профила.)

Ще ми е интересно да прочета всички мнение така, че пишете спокойно.


Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
От: Мнение за интернет магазин

Набързо погледнах и ето някои забележки:
Изглед:
Слайдери, банери и продуктово описание ползват Comic шрифт, който е много демоде и не се връзва с Ubuntu Condensed, който е използван за заглавията. Иначе Галка темата дава много възможности за визуално раздвижен дизайн. На продуктовата страница бутона за размери е лилаво-розов - трябва да е червен за да се връзва с дизайна.
Код:
Има малък проблем с продуктовата страница. Тагове, които трябва да са в head са в body тага. Това в генералния случай се получава когато html код се изпълнява преди php. В конкретния случай е проблем с българския превод - някъде има неправилен енкодинг.
СЕО:
Виждам, че си ползвал Паладин. Ползвай неговата опция за споделяне вместо addthis защото последния не дава продуктовата снимка при споделяне.
Нядявам се да съм била полезна.
 
От: Мнение за интернет магазин

agatha65 - Много благодаря за мнението. Може ли само малко по - подробно да ми кажете за Паладина, защото не разбрах какво да направя. Благодаря!
 
От: Мнение за интернет магазин

Чудесна работа! Много добра тема. Шрифтовете наистина малко дразнят. Звуците също - например при добавяне в количката. Формата за поръчка също е доста тежка и объркваща. Пробвай някой extension за поръчка на 1 страница напр. simple.
Толкова по дизайна.
Съдържание: трябват ти още доста продукти, подкатегории и т.н. за да прелива магазина със съдържание.
Останалото е SEO и маркетинг. OnPage си ОК с paladin-а. Действай по link-building и мисли за маркетинг (промоции, игри, соц.мрежи, Pinterest ...)
Успех!
 
От: Мнение за интернет магазин

Може ли само малко по - подробно да ми кажете за Паладина, защото не разбрах какво да направя
Ето го на картинка.
Виж файлът 11662
 
От: Мнение за интернет магазин

Pavlin - - Благодаря ти за мнението.

Маркетинга засега доста ми куца, но вече след като е готов магазина, ще започна да работя по него.

Относно формата за поръчка използвам Quick Checkout. Тествах всички други, но тя като чели сработи най - добре с темата и с другите модули в сайта. Ще тествам отново другите за да видя как ще е сега.

За продуктите съм съгласен, че трябва още доста да добавям и се надявам да се случи за напред, но всичко което имам в момента е с 24 часа доставка и смятам да се придържам към тази концепция.

Очаквам още мнения !
 
От: Мнение за интернет магазин

За Quick Checkout: Ако ползваш безплатната версия трябва ръчно да се оправи css-то за да не се изобразява на цялата ширина на страницата а да следва размера на темата.
В платената версия има в админа опция това да се зададе. Но товае незадължително - стигне ли клиентката до там значи иска да купи :)
 
От: Мнение за интернет магазин

Задължително трябва да смениш шрифта, на тази тема която си избрал трябва да сложиш някакъв тънък серифен шрифт. Банерите определено също са за смяна. Може да платиш на някой от форума да ти ги изготви има много кадърни хора, които работят на доста добри цени. Във формата за връщане на продукт добави опция "друго". Логото на еконт или го разкарай или го намери с добра резолюция, също и текста е гадно във футъра, че така се е разцепил. Падащите менюта за избор на размер (поне аз на такъв продукт попаднах) малко да им се барне CSS-а да станат по-приятни за окото както е примерно избора на бройка. "Изберете размер на сета:" този превод като го прочетеш 1,2 пъти ако ти звучи добре го остави, ако ли не го промени на "Изберете размер на комплекта:" или само на "Размер:". Таблицата с характеристики изглежда просто отвратително, не знам дали заради шрифта, но просто не е добре.

Странно че условията за ползване са с трети шрифт ...

Също и слогана "Ти избираш!!!", трите удивителни не са му на място. Логото като цяло не ми харесва, но слогана най-вече. Някакси трите удивителни ми стоят някак детско и сякаш държиш на всяка страна да ми продадеш нещо и едва ли не, аз само да кажа какво искам и ти от пиле мляко ще ми донесеш.

За да не е само негативи ще кажа, че избора на темата е добър, аз съм привърженик на flat дизайна и мисля, че е актуална. За маркетинга може да наблегнеш на реклама във фейсбук и кампания за Свети Валентин примерно макар че малко изтича времето за него, но все пак... Пък и следва 8-ми март. А за фейсбук избери възможно най-добре таргет групата и задължително пусни реклама при която плащаш на клик. За реклама може да ползваш ваучери.

Успех и кажи като направиш някакви промени да видим разликата. Също така си направи няколко снимки на сайта в сегашното му състояние, за да може накрая да го видиш и да усетиш разликата между това от което е тръгнал и как дребните промени съвсем ще сменят изгледа ;)
 
От: Мнение за интернет магазин

Линка не ми се отваря, може и в мен да е проблема, но ще бъда благодарен да провериш

При мене се отваря, ама за всеки случай ето един линк
http://agatha65.com/shared/silkbg-com.jpg

Пак за дизайна:
Логото трябва да се оправи - сега визуално се запомня силк,бг а трябва да се запомня силк,бг,ком
Има и много работа за да се направи интерфейса юзер френдли както колегата mr_nikolov е отбелязал.

Побързай със споделянето на продукти във фейсбук - използвай
https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/
за да си дебъгнеш споделянето.
За 14-ти февруари е късно, но за 8-ми март направи една томбола във фейсбук с подарък за харесай и сподели за да си набереш потенциални клиенти.
 
От: Мнение за интернет магазин

Видях първа страница и никак не ми хареса. Дизайна, като цветове е зле. Отделно има доста грешки за оправяне:
312ibs5.jpg

Намери някой да оправи тия неща и продължавай с вътрешните страници. Ако първата ти страница е зле и изглежда мърляшки, губиш доверието. А трябва да правиш добро впечатление, да има усещане за престиж и стил.
 
От: Мнение за интернет магазин

Благодаря още веднъж за насоките, ще очаквам още.

За да обобщя главното което, не ви харесва са шрифтовете. Според вас, кой шрифт би стоял добре в описанията на артикулите, и има ли начин да го сменя във всички артикули наведнъж, а не един по един. Таблиците в артикулите и на мен не ми харесват, ама не можах да открия по - добър начин как да ги направя с CKeditor.

Вече смених шрифта в меню информация и body - то на темата, може да кажете как е според вас. Колегата отгоре е хванал точна момента на различните проби и затова се застъпва текста и се получават тези разметвания.

Банерите засега не мисля да ги пипам, горе долу са прилични, просто размерите на снимките с които разполагам и размера който трябва да е банера са много трудно съчетаеми. Ще го оставя за десерт.
 
От: Мнение за интернет магазин

Izviniavam se za latininicata - pish ot chujd comp.
Za cookies butonite - saita e dostapen s www i bez www i poneje v admin e zadaden kato www shrifta ne se chete zaradi cross-origin policies. Da se napravi redirect v htaccess.
Za bannerite - ZADALJITELNO triabva da se smeniat.
Za promiana na opisanieto. Nai-lesno e da se copy/paste texta v edin text editor s buton "remove formating" i pak copy/paste obratno.Polzvaj tozi ako iskash
http://listingproduction.com/free-text-editor.html
Parvo natiskash source i iztrivash coda. Posle ako iskash visualno, ako iskash code paste i na tretia red glavno T dolno x e remove format butona.I pak copy/paste.
Za tablicite v opisanieto - TEZI NESHTA TRIABVA DA OTIDAT V ATTRIBUTES zadyljitelno za da izlizat krasivo i da moje da se polzva sravniavane functionalnost i filtri.
 
От: Мнение за интернет магазин

Милите тука:
- Шрифта това
- Шрифта онова........................ кой да го еба от жените клиенти на този нов магазин разбира от шрифтове ахахахахах магазина за кого е направен за програмисти или за голи жени търсещи продукти или мъжете им.

Туитър акаунта на Магазина е ембрион и е просто излишен за показване. Тоест сперматозоид е.

ФБ страницата е голо вода..................

За контакти е зле - просто плаче за глоба.

Оффффффффффффффффффф шрифта да ви е проблема. Мързи ме да разцъквам повече...................... НАС / МЕН ме обвиняват клиенти, че в сайта нямало телефон :) еми няма - ама има @@@@@@@@@@@@@ пишете ни...........................

- 90% от хората ги кефи да са в кенефа и да пускат поръчка по телефона щото ги мързи да си я пуснат сами......................... аз не искам да занимавам екипа ми с хора дето са мързеливи и премахнах вече 2-3 година май телефона........................ от всичките ни сайтове.

Оборота не пада. Оставям мързеливите да ходят и да мачкат с глупостите си конкуренцията.
 
От: Мнение за интернет магазин

Милите тука:
- Шрифта това
- Шрифта онова........................ кой да го еба от жените клиенти на този нов магазин разбира от шрифтове ахахахахах магазина за кого е направен за програмисти или за голи жени търсещи продукти или мъжете им.

Ami az razbiram ot shriftove i nosia sutieni naprimer :)
 
От: Мнение за интернет магазин

Милите тука:
- Шрифта това
- Шрифта онова........................ кой да го еба от жените клиенти на този нов магазин разбира от шрифтове ахахахахах магазина за кого е направен за програмисти или за голи жени търсещи продукти или мъжете им.

Туитър акаунта на Магазина е ембрион и е просто излишен за показване. Тоест сперматозоид е.

ФБ страницата е голо вода..................

За контакти е зле - просто плаче за глоба.

Оффффффффффффффффффф шрифта да ви е проблема. Мързи ме да разцъквам повече...................... НАС / МЕН ме обвиняват клиенти, че в сайта нямало телефон :) еми няма - ама има @@@@@@@@@@@@@ пишете ни...........................

- 90% от хората ги кефи да са в кенефа и да пускат поръчка по телефона щото ги мързи да си я пуснат сами......................... аз не искам да занимавам екипа ми с хора дето са мързеливи и премахнах вече 2-3 година май телефона........................ от всичките ни сайтове.

Оборота не пада. Оставям мързеливите да ходят и да мачкат с глупостите си конкуренцията.

Аз тебе не мога да те разбера какво пак се появи да дразниш окото само? Нямаш ли кастинг за подбор на клиенти да организираш, ами кибичиш по форумите? Иначе за телефона си прав да си го махнеш - не може да вкарваш палети с гранули, лоялна програма да градиш, молби на кандидат-купувачи да разглеждаш, а някакви само да ти звънят и да искат да поръчат, нали? Ай сикана и наглеци!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Мнение за интернет магазин

Ляля - днес имам рожден ден - ко ревеш сега. Ти нали ме разгада :) релаксвам тук не кибича........... :) скоро пускам специален телефон за поръчки САМО на ХРАНА :) който иска звъни - който не иска отива при теб.
 
От: Мнение за интернет магазин

Ляля - днес имам рожден ден - ко ревеш сега. Ти нали ме разгада :) релаксвам тук не кибича........... :) скоро пускам специален телефон за поръчки САМО на ХРАНА :) който иска звъни - който не иска отива при теб.

Не те знам какво релаксваш, ама леко прекаляваш. Брой румънски гранули, тупай топката ниско и стига мята цифри, към които може би се стремиш, но са ти далечни.
 
От: Мнение за интернет магазин

ЛяяяЛя - мир, не си ми интересен.
 
От: Мнение за интернет магазин

Izviniavam se za latininicata - pish ot chujd comp.
Za cookies butonite - saita e dostapen s www i bez www i poneje v admin e zadaden kato www shrifta ne se chete zaradi cross-origin policies. Da se napravi redirect v htaccess.
Za bannerite - ZADALJITELNO triabva da se smeniat.
Za promiana na opisanieto. Nai-lesno e da se copy/paste texta v edin text editor s buton "remove formating" i pak copy/paste obratno.Polzvaj tozi ako iskash

Parvo natiskash source i iztrivash coda. Posle ako iskash visualno, ako iskash code paste i na tretia red glavno T dolno x e remove format butona.I pak copy/paste.
Za tablicite v opisanieto - TEZI NESHTA TRIABVA DA OTIDAT V ATTRIBUTES zadyljitelno za da izlizat krasivo i da moje da se polzva sravniavane functionalnost i filtri.


Редиректа е готов, сега всичко е наред. Кой шрифт според теб е най - подходящ за описанието на продуктите. Атрибути не ми се иска да правя, бях правил преди и след това всичко, което го пишеше в таба с атрибути оставаше не прочетено, и постоянно се питаше за него. Така, че този вариант е по - работещ за мен. Виж ако продавах компютри да, ама сега не. Плюс това много от моите потребители използват мобилни устройства и колкото повече табове толкова по трудно.

Имаш ли преработен css - то Quick Checkout. Нещо не успявам да го вкаран в размерите на шаблона.

А относно другите колеги дали имало значение или не, аз обичам всичко да е отлично, така че да се хареса и на жена разбираща от шрифтове :))
 

Горе