Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

ekm

Member
Здравейте,

Искам да ви представя моята нова разработка - www.smartphonebox.com
Сайта е още в процес на изграждане, има още много неща да се доизпипват, да се запълват пространства и т.н.

Ако може да споделите своето мнение, идеи или критика относно сайта, ще съм ви много благодарен. :)
 
От: Мнение за моя нов проект...

Изчистен дизайн. Харесва ми :)
Ако решиш да оптимизираш сайта, добре е тайтъла да не изглежда по този начин, а да добавиш малко ключови думи.
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Благодаря за съвета! :) и се радвам, че Ви харесва сайта.
 
Последно редактирано:
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

И на мен ми харесва дизайнът. Изчистен по новите тенденции.
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

На мен пък не ми харесва. Нещо цветовете не са добре напаснати. Не съм дизайнер не мога да дам точните думи, ама наистина не ми харесва. :(
Нека някой дизайнер се изкаже.
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Абе дизайнер , недизайнер, да захапе Г. дийплинковете от статиите пък х** за дизайна , като има посещения ,все някаква конверсия ще върти . Какво се ловите толкова за дизайна,нека е зле ,те хорат идват да четат информация , ако е хубаво оптимизиран и има добра информация , нека е лош дизайна! .
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

И мене цветовете не ме кефят - мислим, че повечко контраст ти трябва при фона на страницата и фона на постовете. Сега и двете са бели и става малко кофти. Аз бих сложил нещо по-тъмно за фон на страницата, примерно сиво ли деда знам....
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

А сега, с тази цветова гама, какво мислите как е ? :)
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Ми мене синьото май по-ме кефеше, обаче фона на страницата по-добре седи - виж как се отличават по-ясно постовете сега, преди малко бодеше очи.
Ма това си е лично мнение, не съм дизайнер.
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Благодаря ти, ще го мисля как да го направя този дизайн.
 
Последно редактирано:
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Върни синьото поне докато измислиш нещо по-добро, че това сега е меко казано ужасяващо. :)
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Много си е добре даже. Кафявото и фончетата избиват рибата.
Евентуално оранжевото може да разцъкаш да е по-чисто или някакъв друг цвят.
На пост тайтълите нещо контраста се губи.


Може да погледнеш http://colorschemedesigner.com/ - тулче за определяне на цветова схема.
Complement или Analogic (горе ляво). Останалите са за по-адвансед хора понеже резултатите са рисковани.
Цъкаш на едното от двете и въртиш докато се появи кафявото от менюто примерно. После гледаш останалите цветове в кутийката и си харесваш 1-2.
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Благодаря много за тулчето.
И аз мисля, че това оранжево идва малко в повечко, ще го поразцъкам.

А какво бихте ми препоръчали за оптимизация...
 
Последно редактирано:
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Евала за туула, много е готин. Не че разбирам от дизайн, ама като гледам лайт/дарк пейдж екзампъла доста добре се получава.
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Как ви се струва сега, по-добре ли е цветовата гама?
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

h1 линковете ми бъркат нещата на мен. това оранжево нещо тъмно зелено ли да стане... или по-добре да позатъмниш бекграунда на по-кафяво както на горните секции и да ползваш дебело бяло за шрифт.
освен това менюто в дясно не стои изобщо. отърви се от тия стрелки и направи различен active бекграунд цвета. изобщо защо се повтаря навигацията от горе? аз чак сега я забелязах тази горе?!?
логото ти се губи като игла в купа сено.

надявам се да съм бил полезен...
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

Благодаря ви за отговорите !
Относно синята гама или сегашната все още се двоумя, но някак си сегашната по-добре седи.
Размених малко цветовете и мисля, че сега стана по-добре.
А и вече логото се забелязва повече, също така дублиращото се меню го няма.

@UrbanSofia не разбрах какво искаше да кажеш за Н1 линковете.
 
От: Мнение за моя нов проект... Smartphonebox.com

направи и логото оранжево. дръпни го малко наляво да се изравни цветенцето с панелите. също и малко надолу да застане на средата по вертикалата. бутни менюто надясно като се отървеш от излишното разстояние на края.
х1 седят добре така.
 

Горе