Мнение за сайта ми

Radoslav92

New Member
Здравейте,

В момента стартирам онлайн търговия и това е моят сайт https://technoprime.bg

Направих го сам и искам да попитам експертите тук, дали може нещо да се промени от към дизайн с цел да се докара повече трафик.

Всякакви съвети и идеи за популяризиране на сайта приемам.

tekstmag

Active Member
Здравейте, Radoslav92,

Мога да Ви посъветвам (по-скоро - да Ви насоча да помислите) относно концепцията за комуникация с потребителите. Т.е. - какво и как им казвате.

Работите на силно конкурентен пазар. Затова е добре да бъдете конкурентен. Ако може - силно конкурентен. Например - още с името на магазина: "Технопрайм БГ - Онлайн магазин за електроуреди". В комплект със слогана: "Бъди винаги първи".

Въпроси:
* Защо "Технопрайм"? Какво е посланието на името?
* Какво по-различно предлагате от другите? Или - как по-различно предлагате от другите?
* Защо да изберат от Вас?

Потенциални съмнения у потребителя:
* Защо аз да съм първи? Никой друг не иска да купува оттук ли?
* Сигурно предлагат нови продукти, ама дали са сигурни, изпробвани, проверени?

Използване в комуникацията на "Вие" и "Ти" едновременно:
* "Бъди винаги първи"
* "Заложи на качеството"
* "Внесете уют и топлина с ..."
* "Пържете по здравословен начин"

Това е, за начало. Според мен има доста за мислене...

Беджев Стил

Well-Known Member
Работите на силно конкурентен пазар. Затова е добре да бъдете конкурентен. Ако може - силно конкурентен.
Велик си! Много готин слоган!

traiki

Well-Known Member
Визуално шрифута е много голям. Разбирам, ако таргет са ти хора над 50 с проблеми с очите, но мисля, че трябва да го намалиш. Същото важи и за самите изображения. Не е зле, ама тези слайдери им мина времето и освен да товарят сайта, нищо друго. А, както знаем вече потребителите искат всичко да се случва за секунди и дори малко забавяне може да откаже някой потенциален клиент...

hristonev

Well-Known Member
Щях да пиша, ама после видях укомерса... Тая система според мен е да си направиш лично магазинче със собствена продукция, 5-10-15 продукта и ще е ок. Не знам каква е идеята на сайта и какво има отзад като складове и логистика.

Radoslav92

New Member
NEED FOR SPEED
За съжаление от поддръжката на SuperHosting не предлагат по-добра оптимизация. Това бил максимума.
Изключително съм разочарован от тях. Поддръжката им като цяло е под всякаква критика и когато запитването ти не е елементарно, веднага започват да те поучават кое и как да направиш пращайки ти статии предимно на английски до които всеки има свободен достъп, вместо да свършат това за което им се плаща, а когато видимо не могат да го свършат или не им се занимава, те пращат на разработчик.

hristonev

Well-Known Member
За съжаление от поддръжката на SuperHosting не предлагат по-добра оптимизация. Това бил максимума.
Изключително съм разочарован от тях. Поддръжката им като цяло е под всякаква критика и когато запитването ти не е елементарно, веднага започват да те поучават кое и как да направиш пращайки ти статии предимно на английски до които всеки има свободен достъп, вместо да свършат това за което им се плаща, а когато видимо не могат да го свършат или не им се занимава, те пращат на разработчик.
Радослав, 92 предполагам рожденната ти година? Хостинга има една единствена задача и тя е да ти даде място и софтуер за да можеш да покажеш твоя сайт на света! Много по-градивно е да се разочароваш от себе си, да понаучиш туй-онуй и да подобриш сайта си. Току виж като научиш малко повече, да ти се отвори и някоя нова възможност, знае ли човек.

Беджев Стил

Well-Known Member
Това изобщо не е вярно, скоростта на зареждане на сайта ви не зависи пряко и линейно от бързината на сървъра а доста комплексно и скъпо решение. Погледни сайта в подписа ми, пак е на суперхостинг.

Radoslav92

New Member
Радослав, 92 предполагам рожденната ти година? Хостинга има една единствена задача и тя е да ти даде място и софтуер за да можеш да покажеш твоя сайт на света! Много по-градивно е да се разочароваш от себе си, да понаучиш туй-онуй и да подобриш сайта си. Току виж като научиш малко повече, да ти се отвори и някоя нова възможност, знае ли човек.
На 29 съм да.
Не хвърлям вината върху тях. Говорех специално за скороста. И тъй като закупих от тях пакет с поддръжка на най-високата цена(включваща оптимизация за скорост), смятам че не е нормално такова поведение от тяхна страна. Всеки който се съмнява, може да пробва.
Към момента нямам никакъв трафик и навярно аз съм си виновен, но както казваш ще се позамисля над своите грешки и ще намеря решение.

hristonev

Well-Known Member
Това, че си се вързал на този рекламен трик, също е твоя грешка, от която само можеш да се научиш. Иначе по белия свят за това се борят всички, по-бързо зареждане :) какви ли не маймунски номера се правят да изцедиш няколко мс. Има хора тук, които разбират от WP питай, може да ти споделят нещо.

Беджев Стил

Well-Known Member
На 29 съм да.
Не хвърлям вината върху тях. Говорех специално за скороста. И тъй като закупих от тях пакет с поддръжка на най-високата цена(включваща оптимизация за скорост), смятам че не е нормално такова поведение от тяхна страна. Всеки който се съмнява, може да пробва.
Към момента нямам никакъв трафик и навярно аз съм си виновен, но както казваш ще се позамисля над своите грешки и ще намеря решение.
Липсват ти доста знания по оптимизация на скорост на зареждане на сайт, затова и суперхостинг са ти дали да четеш. Хубаво е са попрочетеш и после да ги хейтиш.

Radoslav92

New Member
Липсват ти доста знания по оптимизация на скорост на зареждане на сайт, затова и суперхостинг са ти дали да четеш. Хубаво е са попрочетеш и после да ги хейтиш.
Аз като цяло не съм разработчик и затова избрах тази платформа, като сайта ми отне много време, четене, гледане на видеа, учене на css и т.н. Общо ако сметна сигурно над 3-4 месеца, преди да го пусна. Да за някои това може да е смешно, но аз нямах никакъв опит дотогава.
Относно твоите сайтове, да работят бързо, но едва ли са на wordpress и ти нямаш толкова ресурси като гледам. Спецификата на моя сайт е такава, че няма как да се лиша от майн сладър в началото, нито от продуктови категории, нито от слайдър въртележка за продуктите, които продавам.

hristonev

Well-Known Member
Аз като цяло не съм разработчик и затова избрах тази платформа, като сайта ми отне много време, четене, гледане на видеа, учене на css и т.н. Общо ако сметна сигурно над 3-4 месеца, преди да го пусна. Да за някои това може да е смешно, но аз нямах никакъв опит дотогава.
Относно твоите сайтове, да работят бързо, но едва ли са на wordpress и ти нямаш толкова ресурси като гледам. Спецификата на моя сайт е такава, че няма как да се лиша от майн сладър в началото, нито от продуктови категории, нито от слайдър въртележка за продуктите, които продавам.
Няма нищо смешно, а и не виждам някой да се смее. Решил си да го направиш сам ок, бавно е, трудно е и не винаги става. Виж тук се обсъжда дали да разбираш от 100 неща е по-добре от това да се концентрираш върху едно.
@Беджев Стил 1вия сайт в подписа е WP. Но това е блог, самата системата е създадена за блог. Ти искаш да катиш 1-2к продукта с WP еми бавно ще е :) не е създаден за това.

contra

Well-Known Member
Те слайдовете не пречат.

Може и отчасти в Суперхостинг да е проблема щото има някакви супербавни аякси.

За 3-4 месеца не се става уеб разработчик. Избери дали търговец или правач на сайтове искаш да си. Ако е първото - намери кой да направи сайта. Ако е второто, инвестирай поне още 1.5-2 години за достигане на advanced ниво. Магазините са сложен софтуер и не са за бегинъри.

Горе