Мнение за ns1.bg

Защо не трябва да са от едно и също място и защо точно от тези компании да си купя домейн (може да са малко или много тъпи въпросите ми, но до сега не съм си пускал собствен платен хост. Иначе съм имал достъп до такъв, така че знам горе долу как се процедира натам)

Не си длъжен да ми вярваш иди в който и да е голям световен уебмастърски форум и питай дали е по добре хостинга и домейните да са от едно място или от различни... Аз пиша в тази тема заради таговете да взема линк ;)

Иначе точно тези компании който посочих са с ниски цени и са директни членове ICANN (ICANN accredited registrar) при проблем с домейна те са регистратора от първо ниво с който да го решаваш и по нагоре е ICANN или съотвения регистър ако става дума за новите домейни
 
Поочти... 71.51лв с първоначалната отстъпка, но както и да е. Не са ли му малко слаби капацитетите на хоста който си предложил?
 
Питаш за най-евтино. От казаното дотук всички трябва да си мислим, че не си много вещ и съответно сайта ти не прави голям трафик, съответно не са ти необходими и високи параметри.
 
Цялата карантия от домейни си ги дръж в namecheap, хостинга вече си избираш отделно.
 
:D :D :D Добра реклама хаха. Имаш от мен един traffic click
 
Цялата карантия от домейни си ги дръж в namecheap, хостинга вече си избираш отделно.
Кажи ми как да държи .BG в namecheap примерно ?!?
 
Поочти... 71.51лв с първоначалната отстъпка, но както и да е. Не са ли му малко слаби капацитетите на хоста който си предложил?
Е, като се има предвид, че в Jump имаш само 5GB дисково на най-ниския план - лично за мен не е оферта.
Иначе за държането на домейните на различни места - не съм компетентен и не мога да кажа кое точно е по-добро, може би донякъде другите имат право, но лично аз имам домейни и в NS1 и нямам проблеми. Разбира се имам и домейни регистрирани по други места.

В крайна сметка ти си решаваш къде ще хостваш - аз не работя за NS и не получавам пари, за да ги хваля. Споделям, че аз съм доволен от тях, но при последното вдигане на цените за част от проектите си ги смених, защото ми беше по-изгодно да си взема VPS в чужбина, отколкото да плащам за споделен хостинг.

Ползвал съм и услугите на ICN - там също не е имало проблеми, съпорта са били на ниво.

Във фирмата, за която работя, ползват услугите на суперхостинг - няколко наети сървъра и т.н., няма кой знае какви проблеми, но това, което ми е правило впечатление, че поддръжката малко се бави, а сумите, които се плащат не са малки и лично според мен трябва нещата да се случват малко по-бързо.

Разбира се има и много други хостинг компании - в България или чужбина. Трябва за себе си да прецениш кое е изгодно и т.н..

В крайна сметка за теб кое е от определящо значение - цената или параметрите на хостинга? Какво точно ще представлява сайта?
 
36 лева беше най евтиния
 
Здравейте, тъй като обмислям да пусна Wordpress сайт се чудя дали е добра идея да си наема споделен хостинг от ns1.bg и домейн за една година. Може ли някой, който е работил с тях или има някакъв опит да си даде мнението.

Edit: Тъй като съм нов във форума и не знам темата дали е за тук, моля да бъде преместена в правилния раздел.
Човече, взимаш за един месец, пробваш и решаваш. Голяма драма за цели 5 лева. После да няма тема: Темата Х от Themeforest ли да избера за WP сайта си. Задай си въпроса, ако ще е евтино, от какво искаш да се лишиш. И да, домейните и хоста на различни места. Някой мързеливец, който държи 20 клиента в един риселърси акаунт няма да е на това мнение, но и аз съм фен на това правило.
 
Е, като се има предвид, че в Jump имаш само 5GB дисково на най-ниския план - лично за мен не е оферта.
Иначе за държането на домейните на различни места - не съм компетентен и не мога да кажа кое точно е по-добро, може би донякъде другите имат право, но лично аз имам домейни и в NS1 и нямам проблеми. Разбира се имам и домейни регистрирани по други места.

В крайна сметка ти си решаваш къде ще хостваш - аз не работя за NS и не получавам пари, за да ги хваля. Споделям, че аз съм доволен от тях, но при последното вдигане на цените за част от проектите си ги смених, защото ми беше по-изгодно да си взема VPS в чужбина, отколкото да плащам за споделен хостинг.

Ползвал съм и услугите на ICN - там също не е имало проблеми, съпорта са били на ниво.

Във фирмата, за която работя, ползват услугите на суперхостинг - няколко наети сървъра и т.н., няма кой знае какви проблеми, но това, което ми е правило впечатление, че поддръжката малко се бави, а сумите, които се плащат не са малки и лично според мен трябва нещата да се случват малко по-бързо.

Разбира се има и много други хостинг компании - в България или чужбина. Трябва за себе си да прецениш кое е изгодно и т.н..

В крайна сметка за теб кое е от определящо значение - цената или параметрите на хостинга? Какво точно ще представлява сайта?
Ми за сега това което съм замислил е да има един wordpress и един phpbb форум примерно. А кое е определящото значение за мене и аз много много не знам. Параметрите, за които мисля че ще са ми от полза са посещенията и дисковото пространство. Цената принципно не ми е проблем. Ако знаех че примерно сайта ми е голям и имам много посещения бих си взел и най скъпия план без проблем, но като знам че моят проект е тестов и не се знае изобщо какво ще стане не искам да се изхвърлям с парите, пък до колкото разбрах ако след време ми се наложи мога да се преместя на по - скъп план.
Междудругото мога ли да си пусна първоначално wordpress сайт и phpbb форум на безплатен хостинг и след това като ги развия и са готови да ги преместя на платен хостинг на друга компания?

Човече, взимаш за един месец, пробваш и решаваш. Голяма драма за цели 5 лева. После да няма тема: Темата Х от Themeforest ли да избера за WP сайта си. Задай си въпроса, ако ще е евтино, от какво искаш да се лишиш. И да, домейните и хоста на различни места. Някой мързеливец, който държи 20 клиента в един риселърси акаунт няма да е на това мнение, но и аз съм фен на това правило.
Темата беше повече какво мислят хората за съответната фирма и да ми дадът малко насоки. До сега съм работил само със суперхостинг и не бях с най-доброто впечатление. Пък и научих някои нови неща
 
От всички български фирми, който тествах за едно кратко проучване, NS1 даваха най-лоши резултати като бързина. Това е за споделения хостинг. Тестовете съм ги правил с базов WordPress сайт с dummy съдържание.

Правил съм сайтове на клиенти, които бяха избрали NS1 и в последствие сме ги местили на Digital Ocean или GCP, защото от NS1 ги рекетираха за скъпи услуги. Подобна е ситуацията и със SuperHosting.

VPS-ите са горе-долу О'К. Май зависи на какъв сървър се паднеш, не съм си играл в детайли. Овърселват здраво и производителността не е консистентна, като всички low cost компании.

Клиентския интерфейс им е отвратителен, много бъгав. Стигал съм до ситуации, в които трябва да пиша на съпорта да направят дадена промяна (примерно нейм сървъри), защото просто не иска да работи.

За старт, става - 5лв-10лв нищо не са. Но не бих използвал за сайт с трафик, особено ако давам пари за този трафик.

Just my 2 cents.
 
Ми за сега това което съм замислил е да има един wordpress и един phpbb форум примерно. А кое е определящото значение за мене и аз много много не знам. Параметрите, за които мисля че ще са ми от полза са посещенията и дисковото пространство. Цената принципно не ми е проблем. Ако знаех че примерно сайта ми е голям и имам много посещения бих си взел и най скъпия план без проблем, но като знам че моят проект е тестов и не се знае изобщо какво ще стане не искам да се изхвърлям с парите, пък до колкото разбрах ако след време ми се наложи мога да се преместя на по - скъп план.
Междудругото мога ли да си пусна първоначално wordpress сайт и phpbb форум на безплатен хостинг и след това като ги развия и са готови да ги преместя на платен хостинг на друга компания?


Темата беше повече какво мислят хората за съответната фирма и да ми дадът малко насоки. До сега съм работил само със суперхостинг и не бях с най-доброто впечатление. Пък и научих някои нови неща
Можеш да използваш и безплатен хостинг, няма проблеми, но имай предвид, че ако по време на разработката нещо се случи със сайта ти - например изчезне или нещо подобно - няма backup-и и не можеш да го възстановиш - разбира се, може винаги локално на компютъра си да пазиш последното актуално копие.

Zettahost(https://www.zettahost.bg/shared-hosting/) например имат безплатен план.
 
Можеш да използваш и безплатен хостинг, няма проблеми, но имай предвид, че ако по време на разработката нещо се случи със сайта ти - например изчезне или нещо подобно - няма backup-и и не можеш да го възстановиш - разбира се, може винаги локално на компютъра си да пазиш последното актуално копие.

Zettahost(https://www.zettahost.bg/shared-hosting/) например имат безплатен план.
А как става след това процедурата да си прехвърля системите и базаданните от този безплатен хост без никаква загуба на данни към ns1, например?
 
Имам чувството че половината от тия теми ги пуска някоя малко по-грамотна издънка на Блинки и Сие.

Не е нормално най-активните теми в предприемачески форум да се въртят около хостинг.
 
Темата беше повече какво мислят хората за съответната фирма и да ми дадът малко насоки. До сега съм работил само със суперхостинг и не бях с най-доброто впечатление. Пък и научих някои нови неща
Сам си отговори. Ако питаш други Суперхостинг е чудесен хостинг доставчик и са от години с него и никакви проблеми. Същото е за всяка една фирма. Аз примерно не съм доволен от Хостгатор, ама виж ги, едно от лидерите на пазара са. Същата издънка са и Блухост. И пак са в лидерските позиции. Така, че е строго индивидуално, а и зависи от нивото ти на компетенция също.

@Noke , имаш свободата да промениш това. Има един оранжев бутон горе в дясно "Публикувай". :) И какъв шок е във форум за онлайн бизнес темите за хостинг да са толкова разисквани. :)
 
Мнението ми по казуса: щом е първи тестови сайт, едва ли има нужда от инвестиции над няколкото долара за домейн.

Уордпрес не е нужен ако не става дума за магазин или нещо, дето очаква юзърите да събмитват контент. За фирмен сайт, блогче, афилиейт сайтче и т.н. има достатъчно на брой безплатни статични темплейти.

Форуми, пхББ-та и прочие е обречено на неуспех и няма смисъл да се пробваш. В днешно време да стартираш форум е начинание за експерти.

Та вероятно става дума за проект, който може да се хостне безплатно в Netlify, Render, GitHub Pages, Firebase, и още няколко места.
 
А как става след това процедурата да си прехвърля системите и базаданните от този безплатен хост без никаква загуба на данни към ns1, например?
Лесно за човек с елементарни познания в тази област. Свалят се файловете и се експортва базата данни. След това файловете се качват на новия хостинг, импортва се базата, оправят се настройките по конфигурационните файлове и това е.
 
Лесно за човек с елементарни познания в тази област. Свалят се файловете и се експортва базата данни. След това файловете се качват на новия хостинг, импортва се базата, оправят се настройките по конфигурационните файлове и това е.
А добре, значи позната материя.
 
Е, като се има предвид, че в Jump имаш само 5GB дисково на най-ниския план - лично за мен не е оферта.
Иначе за държането на домейните на различни места - не съм компетентен и не мога да кажа кое точно е по-добро, може би донякъде другите имат право, но лично аз имам домейни и в NS1 и нямам проблеми. Разбира се имам и домейни регистрирани по други места.

В крайна сметка ти си решаваш къде ще хостваш - аз не работя за NS и не получавам пари, за да ги хваля. Споделям, че аз съм доволен от тях, но при последното вдигане на цените за част от проектите си ги смених, защото ми беше по-изгодно да си взема VPS в чужбина, отколкото да плащам за споделен хостинг.

Ползвал съм и услугите на ICN - там също не е имало проблеми, съпорта са били на ниво.

Във фирмата, за която работя, ползват услугите на суперхостинг - няколко наети сървъра и т.н., няма кой знае какви проблеми, но това, което ми е правило впечатление, че поддръжката малко се бави, а сумите, които се плащат не са малки и лично според мен трябва нещата да се случват малко по-бързо.

Разбира се има и много други хостинг компании - в България или чужбина. Трябва за себе си да прецениш кое е изгодно и т.н..

В крайна сметка за теб кое е от определящо значение - цената или параметрите на хостинга? Какво точно ще представлява сайта?

Пич шапка ти свалям ако наистина 5GB дисково пространство ти се виждат прекалено малко! В момента имам 1 нает сървър който съм го разделил на 5 VPS-а и дисковото пространство което използват моите уеб сайтове не надвишават 1ГБ.

Всички изображения, JS, CSS са качени на CDN и сървъра се използва само за PHP и база.

Така че ако ще се хоства един уеб сайт не е нужно повече от 250МБ пространство.
 

Горе