Мнение за tophost

От: От: Мнение за tophost

аз мисля че са добри за момента хоствам 5 сайта там
??? странно
1. от колко време си им клиент?
2. какви са сайтовете ( от гледна точка на скриптове и т.н. натоварване)
3. от кое по точно си доволен?
4. пробвал ли си да се свържеш с тях в период от денонощието 18:00-09:00 ?

Една препоръка: мести си нещата преди да е станало късно.
 
От: От: Мнение за tophost

неможе да не ти е падал сайта !!! :) просто не си бил на линия за да видиш
аз преди месец и половина се набутах и няколко дена подред ревах като се опитам да си отворя сайтовете
и в сравнение с на нс1 примерно се зарежат много по бавно ...
а най голямото лайно което ми изсраха незнам как го направиха
но влизам една сутрин ... и какво да видя цялата кирилица в базата данни станала на въпросителни ... всичко .. пак че не беше много голям сайта мамка им ... през носа ще им го изкарам ...
няма да оставя нито едно място в интернет където да не спомена какви са ... колкото повече хора откажа толкова по добре - в рая ще вляза че съм спасил хората от подобен хост :) на съпорта и м никой няма вечерно време за през ноща да не говорим - сори ама на нс1 съм им писал и в 2 през ноща - и всеки път са ми отговаряли на онлай поддръжката ...

Пак без да защитавам колегите но ти защо не си backup-ваш данните в страни от техният backup ?

Това ме подсеща че може би ще е полезно да напиша една статия как точно се прави това.
 
От: Мнение за tophost

ама това да не е безплатен хостинг, защо трябва да си прави отделен бек ъп като си плаща за услугите им? да не говорим 4е и техния бек ъп е веднъж седми4но, оправданието за което беше "ами така имаме време за реакция" е да мн ясно то толкова ви е нужно да реагирате цяла седмица
 
От: От: От: Мнение за tophost

Пак без да защитавам колегите но ти защо не си backup-ваш данните в страни от техният backup ?

Това ме подсеща че може би ще е полезно да напиша една статия как точно се прави това.


ама за какъв чеп да си правя бекъпи бре човек ?
:)
на нс1 като им пиша в 2 през ноща така и така осрах нещата може ли да ми върнете бекъп и след 10 минути вече са ме бекъпнали - отзат отпред и отстрани даже :)
ио от топхост така ми викаха ти да не си от техния отбор
и като им викам бре хора така и така ко ме занимавате да си играя с права на всеки файл по отделно при конкуренцията ви е еди как си
и т еми викат ми изтеглете си еди ко си инсталирайте го и ползвайте през него - Е АЗ ЗА КАКЪВ ЧЕП ДА ГО ПРАВЯ? все едно да отидеш на ресторантда с ипоръчаш пържола и те да ти кажат ето ти пържолата купи си печка и си я изпечи ако искаш гарнитура си направи ? нестава така .. да го духат ...
веднъж преди време помня един ланкабел висеше пред магазина ми - от стълб и понежеси нзам че само техните висят по стълбовете им с еобаждам като пич така и така тука един кабел ви виси скъсан и ония кажете си клиентския номер ли ип ли забравих какво ми искат викам им абе ей аз не съм ви клиент - и те МИ ТОГАВА ЗА КАКВО НИ СЕ ОБАЖДАТЕ ? оО глей ... кви са с клиентите си ей
това е единствената интернет фирма която е по зле и от арена нет запад бре :) та те тия са топхост ... ужас са отвсякъде
кажете ми защо да си усложнявам живота ? и като им кажеш еди кое си при вас е по зле и те - е да ма при нас е 2-3 пъти по евтино ... по евтино било - пука ми на мен за година дали ще дам 10 лева повече или по малко - абе простотия голяма ... мани ги
 
От: Мнение за tophost

Историята по долу има за цел да запознае всички потребители на хостинг услуги в България, и в частност да ги предпази от каквито и да било взаймодействия с хостинг провайдър Топхост (Tophost), утвърдил се като водещ класацията за най - долнопробен провайдър на хост услуги в нашата прекрасна държава.

историята има за цел да урони и малкото останал престиж ( ако има още де) на долуспоменатата хостинг компания.

Така още една малоумна историйка свързана с псевдо компанията Tophost ( или Форкрафт или там каквито други имена имат).

Преди няколко години когато започвах да се занимавам с уеб нямаше толкова мн фирми на пазара и общо взето изборът ми беше между host.bg и Топхост, тогава обаче поради видимата ценова разлика се спрях на хостинг предлаган то Форкрафт. Принципно като човек който все още нямаше кой знае колко опит услугата беше задоволителна. Но какво се случва в наши дни. Преди години когато регистрирах първите си домейни използвах емайл от друг домейн регистриран пак от мен. С течение на времето се отказах от втория домейн и емайл адреса просто спря да съществува. И един прекрасен ден след поредното спиране на тока ( тия хора от ток ли пестят 4е все им спират машините така и не успях да установя), реших да не губя повече нервни клетки в малоумни спорове с малоумни хора и започваме местенето. Но за съжаление трансфер на домейн се прави с потвърждение от емайл-а който срой в контролния панел на самия домейн (естествено бях загубил някаде паролата и така). И започва ходене по мъките. 1,2,3,4 N на брой емаила с молби за смяна на контактния мейл, отговор, дрънки. Звъня им в офиса "да добре ще го погледнем, днес утре а може би вдругиден". 1 седмица 2 седмици, месец. Нищо. Пак им звъня. "а да ние погледнахме, ама не може да го сменим сменете си го вие" пак обяснявам за пореден път като на пълни малоумници защо не мога да го сменя и пак никакъв резултат.

В последствие те излизат с аргументи че понеже на домейна имало фирмен сайт не могат да сменят мейла. Добрееееее.

1. Аз лично съм регистрирал домейна, това как има на него си е обсолютно лично моя работа след като не е в разрез с техните правила.
2. Единствено аз и само аз съм го плащал през годините.
3. Сканирах им фактура лична карта ЕГН то ми го има при регистрирането на емаила и куп други и други документи.

Отговор на Топхост : "Това че вие сте го регистрирали и платили не значи че е Ваш" ??!?!?! Вие луди ли сте бре! Деееба и нещастниците ами на кой е?

След 2 месеца, ен брой емаили, куп сканирани документи и безброй унищожени безвъзвратно мозъчни клетки ( от моя страна, те май нямат) емаил-а беше сменен. За което ще постна името на единствения им служител който е проявявал разбиране и отзивчивост (след като ми приключат трансферите на домейните ).

Без капка уважение към съпорти, администратори, и всякакъв персонал на хостинг доставчика Топхост.
 
От: От: От: От: Мнение за tophost

ама за какъв чеп да си правя бекъпи бре човек ?
:)
на нс1 като им пиша в 2 през ноща така и така осрах нещата може ли да ми върнете бекъп и след 10 минути вече са ме бекъпнали - отзат отпред и отстрани даже :)
ио от топхост така ми викаха ти да не си от техния отбор
и като им викам бре хора така и така ко ме занимавате да си играя с права на всеки файл по отделно при конкуренцията ви е еди как си
и т еми викат ми изтеглете си еди ко си инсталирайте го и ползвайте през него - Е АЗ ЗА КАКЪВ ЧЕП ДА ГО ПРАВЯ? все едно да отидеш на ресторантда с ипоръчаш пържола и те да ти кажат ето ти пържолата купи си печка и си я изпечи ако искаш гарнитура си направи ? нестава така .. да го духат ...
веднъж преди време помня един ланкабел висеше пред магазина ми - от стълб и понежеси нзам че само техните висят по стълбовете им с еобаждам като пич така и така тука един кабел ви виси скъсан и ония кажете си клиентския номер ли ип ли забравих какво ми искат викам им абе ей аз не съм ви клиент - и те МИ ТОГАВА ЗА КАКВО НИ СЕ ОБАЖДАТЕ ? оО глей ... кви са с клиентите си ей
това е единствената интернет фирма която е по зле и от арена нет запад бре :) та те тия са топхост ... ужас са отвсякъде
кажете ми защо да си усложнявам живота ? и като им кажеш еди кое си при вас е по зле и те - е да ма при нас е 2-3 пъти по евтино ... по евтино било - пука ми на мен за година дали ще дам 10 лева повече или по малко - абе простотия голяма ... мани ги

Значи започвам от първото ти изречение и карам по ред надолу.

Защо ти е да имаш back-up собствен ?

Няколко теоретични постановки :

1. Хостингът прави back-up веднъж седмично но в петък ден преди back-up-а ти си затриваш сайта. По който си работел цяла седмица.

2. Хостинг Провайдерът ти му пада сървъра за една седмица няма back-up няма нищо ти трябва да си преместиш сайта с да кажем 1000 посещения дневно какво правим ?

Естествено Вариант 2 е по-лошият.

По темата със поддръжката това е именно нещото което продава хостинг-а добрата поддръжка. Или както се казваше в една от любимите ми поговорки: Работата на системният администратор е да няма работа. Така е и за техническата поддръжка.

Всички компании се опитваме да олесним вас клиентите именно като предлагаме качествена поддръжка. Между другото аз самият съм доволен от поддръжката на ns1 основно в случаите когато местим клиенти от тях при нас. Удоволствие е когато работиш с колеги който си разбират от работата и действат бързо.

Третата тема която ще засегна е именно за цената.
Нека разгледаме трите най-големи компании в България host.bg, superhosting.bg, icn.bg и за да не съм в страни от разговора skyhost.bg

Като цени skyhost.bg е с малко по-ниски цени от superhosting.bg който от водещите предлагат най-ниски цени. icn.bg са по-средата на скалата докато host.bg са най-скъпи.

Ето какво получаваме за парите си на различните места:

skyhost.bg - Основен недостатък липсата на лесен за ползване и поръчки сайт. Предимства 24/7 поддръжка, ежедневен back-up, безплатно преместване на сайт от друг доставчик, никакви услуги с добавена стойност. Плащате само това което вече сте си поръчали.

superhosting.bg - Професионално изглеждащ сайт, лесен достъп до функциите който предлагат, 24/7 поддръжка, ежедневен back-up. Основен недостатък услуги с добавена стойност.

icn.bg - Добре изглеждащ сайт, 24/7 поддръжка, ежедневен back-up.

host.bg - Добре изглеждащ сайт, най-старите в България, Част от Нетинфо, 24/7 поддръжка, ежедневен back-up. Основен недостатък цената.

По горе изборените критерий всеки може да си избере какво иска като хостинг услуга и да направи своят избор.
Именно тук е проблема който казвате за въпросната компания а именно че за да сте доволни трябва да съчетаете цената която плащате с качеството което очаквате най-просто казано не може да си копувате хляб за 0.5 ст. и да искате да е като този от 1 лв.

Преценете че все пак за да постигнат тази цена от 1 лв на месец трябва от някъде да се спестят пари. И да най-скъпото в цялата работа с хостинга не е техниката а 24/7 техническата поддръжка която вие по-принцип не плащате при повечето компании.

В крайна сметка изборът си е на всеки. И това съобщение не е някаква препоръка за избор на хостинг а моето лично мнение по темата.
 
От: От: От: От: От: Мнение за tophost

Значи започвам от първото ти изречение и карам по ред надолу.

...
може да е защото сега ставам ... ама так и не разбрах какво искаш да кажеш :)
само за бекъпа зацепих малкйо сигурно защшото е отначало и го препрочетох няколко пъти та :) нс1 правят бекъп всяка нощ в 12 часа поне така мисля ... а аз си правя бекъп когато не ме мързи след някоя важна промяна или преди нея обаче то да са един два сайта няма проблеми - ама като са 30- тина и ти писва да ти кажа и казваш бал съм ги :)

към хост.бг съм малко недоверчив.. просто помня преди време когато изгряваха че хоствах там няколко сайта които правеха доста заявки и ония постоянно ревяха че им се скапват сървърите вируса беше много недружелюбен надуваха се и като погледна техните сайтове как сдават багажа през няколко дена за по няколко дена и ми с еотщява ...
обаче пък като знам каква убава касиерка имаха малеййййййййййййй още ми текат лигите по нея сигурно са я сменили преди години ама ... аз си я помня де само заради нея ходех на майкната си при тях да плащам :)
 
Последно редактирано:
От: Мнение за tophost

продължение по темата :)
току що един клиент им тегли едни утки майни ... от сутринта се мъчи да им звънне предплатил си към тях три месеца интернет вчера и днес вече няма :)
и псува като каруцар ... показах му кабелите им и му споменах моето мнение за тях - псува яко пак че нямам кокошки че ще спрат да снасят яйца ако го чуят :)
та цялатаим работа е така какъвто хостинга такъв и интернета
а ми е интересно някой ползвал ли е услугите им за дизайни ?

п.с. кажете ми как да си оправя подписа бре така и не видях откъде :)
 
От: Мнение за tophost

като се има предвид качеството на предлагания интернет и хостинг услуги може да се предположи какво е същото по отношение на дизайна.

Ето нещо от портфолиото на Топхост http://1-idp.com/bg/index.html
Направо ми иде да си пригриза вените,
"3. Флаширана „глава”" ебаси термините ебаси чудото

Из условия за ползване на услугите на Топхост.бг
"9. Tophost.bg НЕ ПОЕМА ОТГОВОРНОСТ ЗА ПЪЛНОТАТА, ТОЧНОСТТА ИЛИ ПОЛЕЗНОСТТА НА ИНФОРМАЦИЯ ПРЕДОСТАВЕНА ЧРЕЗ НАШИТЕ УСЛУГИ, СИСТЕМИ, МРЕЖА ИЛИ ИНТЕРНЕТ;"

странно, е каква отговорност изобщо носи горепосочената Фирма за хостинг услуги Топхост

"Tophost.bg предлага 15 дневен срок за своите потребители, в който те могат да прекратят услугата и платените такси ще бъдат върнати без никакви въпроси от наша страна." колко благородно от Ваша страна г-да от Топхост, а за клиенти който ползват услугите Ви години какво, да се спасяват сами.

С риск да се повторя за пореден път ще посоча отговор на администратор от Tophost на питане от моя страна "Кажете какво искате от мен за да работи заплатената от мен услуга спрямо условията който сте посочили при сключване на договора, да премина на друг план на си платя ВПН ли какво?"

Отговор: "Ами направете си сами сървър и си го администрирайте сами и тогава няма да имате проблеми"

Ама ваща леля, аз си плащам на ВАС за услугата която предлагате ако искаш да си направя сървър нямаше да имам нужда от Вашите услуги!
 
Последно редактирано:
От: Мнение за tophost

продължение по темата :)
току що един клиент им тегли едни утки майни ... от сутринта се мъчи да им звънне предплатил си към тях три месеца интернет вчера и днес вече няма :)
и псува като каруцар ... показах му кабелите им и му споменах моето мнение за тях - псува яко пак че нямам кокошки че ще спрат да снасят яйца ако го чуят :)
та цялатаим работа е така какъвто хостинга такъв и интернета
а ми е интересно някой ползвал ли е услугите им за дизайни ?

п.с. кажете ми как да си оправя подписа бре така и не видях откъде :)

брато лично аз не съм и ползвал нито една услуга но ще искажа моето мнение. Техния дизайн на сайта им не прилича на нищо апак аз ще им плащам да ми правят дизайн тва нема стане никога :lol:
 
От: Мнение за tophost

Избери си друг хост!

:( това решение ли е, аз съм си платил за дадена услуга, и както аз съм изпълнил моите задължения по договора така очаквам и те да спазват техните, ама неисе. Пари не връщат по никакви поводи.

Вече си преместих почти всички сайтове ( :) ) а тия малоумници продължават да ми пращат емайли че ми оставало еди колко си време докато изтече домейна при положение 4е вече е хостнат на друго място, на всичкото отгоре и получавам следния мейл написан сигурно от чистачката докато мете ( ако имат такава)

"Molq, ako jelaete da go prepodnovite, izpolzvaite sekcia PODNOVIAVANE na nashia sait, ili se svarjete s nas.

Ako reshite da plashtate po bankov pyt i narejdate prevoda ot imeto na firma, i dosega
ne ste ni izprashtali syotvetnite firmeni danni, molia zadyljitelno ni gi izpratete na email: [email protected]!"

"ЗАДЪЛЖИТЕЛНО" вие луди ли сте е 6е ме задължават дее ба и нещастниците
 
От: Мнение за tophost

АБЕ ЧОВЕК АЗ ПЛАТИХ 60 ЛЕВА ЗА ЕДНА ГОДИНА
ОТИДОХ КАТО ЧОВЕК ДА ИМ КАЖА ДА МИ СМЕНЯТ ВМЕСТО ХОСТ
ДА МИ ДАДАТ ТРИ - Ч ДОМЕАЙНА
ОНИЯ МИ ВИКАТ ЧЕ НЕМОЖЕ ЩОТО ОТ ДОМЕЙНИТЕ НЯМАЛИ ПЕЧАЛБА ТРЯБВАЛО ДА СИ КУПЯ 30 ДОМЕЙНА !!!

И НИЩО ПОВИКАХ ОБЪРНАХ ЕДНА МАСА В КОРИДОРА И СИ ТРЪГНАХ !
КАКВО ДА НАПРАВЯ ДА ГИ СЪДЯ ЗА 60 ЛЕВА ЛИ ? АЗ ГХИ ГЛОБЯВАМ СЪС ВСЕКИ ПОСТ В ИНТЕРНЕТ - пиша истината за тях навсякъде където може - отказал съм надявам се доста хора - и ще продължа да го правя ! - те ми откраднаха 60 лева- аз се надявам да загубят от мен 6 000 ! :)
направи и ти като мен - да ги глобим повече :) за мен 60 лева са нищо - но за тях ако 20 човека като мен разкажат на останалите какви са те ще загубят 100 пъти повече :) ... а и кабелите им са лесни за рязане ... висят по стълбовете :)
 
От: Мнение за tophost

АБЕ ЧОВЕК АЗ ПЛАТИХ 60 ЛЕВА ЗА ЕДНА ГОДИНА
ОТИДОХ КАТО ЧОВЕК ДА ИМ КАЖА ДА МИ СМЕНЯТ ВМЕСТО ХОСТ
ДА МИ ДАДАТ ТРИ - Ч ДОМЕАЙНА
ОНИЯ МИ ВИКАТ ЧЕ НЕМОЖЕ ЩОТО ОТ ДОМЕЙНИТЕ НЯМАЛИ ПЕЧАЛБА ТРЯБВАЛО ДА СИ КУПЯ 30 ДОМЕЙНА !!!

И НИЩО ПОВИКАХ ОБЪРНАХ ЕДНА МАСА В КОРИДОРА И СИ ТРЪГНАХ !
КАКВО ДА НАПРАВЯ ДА ГИ СЪДЯ ЗА 60 ЛЕВА ЛИ ? АЗ ГХИ ГЛОБЯВАМ СЪС ВСЕКИ ПОСТ В ИНТЕРНЕТ - пиша истината за тях навсякъде където може - отказал съм надявам се доста хора - и ще продължа да го правя ! - те ми откраднаха 60 лева- аз се надявам да загубят от мен 6 000 ! :)
направи и ти като мен - да ги глобим повече :) за мен 60 лева са нищо - но за тях ако 20 човека като мен разкажат на останалите какви са те ще загубят 100 пъти повече :) ... а и кабелите им са лесни за рязане ... висят по стълбовете :)

Всичките ми колеги и приятели си изтеглят домейните и хостинг от Топхост
 
От: Мнение за tophost

Много им е лоша собствената им статистика. Още през януари си изтеглих сайта оттам, като си писахме, освободиха ми домейна, после им писах че освобождавам и акаунта, макар че има още пет месеца докато изтече, те казаха ок и точка. Преди месец получавам писмо че хоста ми изтичал да си го платя. Писах им, че вече съм си изтеглила сайта и нямам акаунт при тях, защото им казах да го заличат. След известно време пак получавам писмо че днес ми изтича хостинга и ми спират сайта??? Който е в суперхостинг от януари и при тях сайт изобщо нямам???
-------
Събота, 2009, Август 8 12:56:12 EEST

Zdraveite,
Vasheto plashtane za hosting na radkahair.org izteche dnes!!!

Molq, ako jelaete da go prepodnovite, izpolzvaite sekcia PODNOVIAVANE na nashia sait, ili se svarjete s nas.


Vashiat hosting shte byde sprian sled 7 dni!


Ako reshite da plashtate po bankov pyt i narejdate prevoda ot imeto na firma, i dosega
ne ste ni izprashtali syotvetnite firmeni danni, molia zadyljitelno ni gi izpratete na email: [email protected]!


Blagodarim Vi, che izbrahte da izpolzvate nashite uslugi!

TOPhost.bg!
--------------
Е, нямам думи...
Махнах си сайта, защото ми го спраха за превишаване на трафика. След като сайта вече беше прехвърлен на другия хост и изцяло изтрит от топхост все още статистиката показваше превишени проценти. След цялата кореспонденция с тях, не намериха начин и време да си координират действията и да не изпращат глупави писма.
 
От: Мнение за tophost

ОооО 0о, awardspacedotcom също е по-, в момента хоствам http://xtrafun.info/ именно там, направо съм бесен, че им платих на тея гадове (визирам великите, стоящи в момента на топ позиция по идиотизъм може би, оо, всевишни служители на, забележете, TOPhost, баси миризливата тор, майна) 15 кинта за хостинг, който след прочитането на горните постове и и редица други причини дори не възнамерявам да ползвам.
 
Последно редактирано:
От: Мнение за tophost

прежали 15 лева и бягай далеч после ще е по зле хем нерви хем ядове хем загубени посетители ...

НИКОГА В ТОП ХОСТ !!! - тъпкано да им се връща дебилието на копелтиите ...
който види кабели на БГМРЕЖА ДА РЕЖЕ - ТЕХНИ СА !!!
 

Горе