Мнение, съвети за XenForo

Re: От: Re: От: Мнение, съвети за XenForo

Според теб една средностатистическа БГ лелка кой форум би и допаднал повече ако трябва да се избира между XenForo & IPB?

Това с леклите винаги се решава с дизайна и премахване / добавяне на допълнителни функции. :) Аз примерно на BHW съм си сложи бялата им тема, защото направо се изцъклям на черната оригиналната им. :) От опита ми знам, че ако е ценен и добре подредено всичко и userfriendly, бързо свиква потребителя. ;)

Дори, вече ако имаш и добре развита фантазия, мое да си го донатунинговаш. :)
 
От: Мнение, съвети за XenForo

@uphero официално няма превод на Български език. Ако те устройва, имаш ми скайпа, мога да ти пратя моят превод, но той не е пълен и определено може да не е съвсем точен, но ще ти спести малко играчка. Имаше едно момче от форума, което беше ми пращал негов превод, но и той не беше пълен и имаше пропуски (като при мен) и понеже не знаех кое е преведено и кое не, реших да си карам с моят превод.

Така, че официално няма Български езиков пакет, но мога да ти експортна от моят форум, ръчно скалъпен превод ;)
 
От: Мнение, съвети за XenForo

@uphero официално няма превод на Български език. Ако те устройва, имаш ми скайпа, мога да ти пратя моят превод, но той не е пълен и определено може да не е съвсем точен, но ще ти спести малко играчка. Имаше едно момче от форума, което беше ми пращал негов превод, но и той не беше пълен и имаше пропуски (като при мен) и понеже не знаех кое е преведено и кое не, реших да си карам с моят превод.

Така, че официално няма Български езиков пакет, но мога да ти експортна от моят форум, ръчно скалъпен превод ;)
Благодаря, като съм готов с всичко ще ти пиша.
Инак от теб малко превод, от мен малко и за следващия потрябвал му ще е амен готов ;)
Колкото до дизайна, аз обичам да да се човърка и ровя докато не придобие индивидуален вид сайта.
Сега и от хост.бг да кажат кога ще пускат 90% намаление и да почвам :D
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Тъй и тъй се заговорихме за форуми, я кажете тапаталк-а ползва ли се у нас?











0фт: Blinky кога ще ми се смени ранга на Hustla?
 
От: Мнение, съвети за XenForo

При мен доста малко потребители го ползват, но лично за мен е доста удобен и го ползвам дори и в момента като пиша това мнение от него.
 
Re: От: Мнение, съвети за XenForo

Да, ползва се. Но не много. Даже май го предпочитат хората пред мобилните версии на форумите - заради удобството и някои куци изпълнения в мобилните версии на системата.

Става се след 3500 поста. :)
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Още повече, че ако някой пише в тема, в която си абониран, веднага излиза известие.
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Аз го ползвам за известяване, трябва нета да ти е добър за да ти зарежда. Явно 3 от 4 черти обхват му идват малко.
 
Re: От: Мнение, съвети за XenForo

Аз го ползвам за известяване, трябва нета да ти е добър за да ти зарежда. Явно 3 от 4 черти обхват му идват малко.

То не зависи и и от това как е настроено приложението - колко форума следиш, на какво време се ъпдейтва с инфо. Аз знам, че е лекичко и доста опростено. :)
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Аз съм доволен от punbb
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Аз съм доволен от punbb
Андроид форума са с пунбб ( http://www.androidbg.com/forum/ )
Изглежда малко евтино, но е функционален.
Като цяло не ми се рискува с него.
Има и един голям за мен недостатък - няма като тук известие когато някой е писал в тема която си взел участие.
 
От: Мнение, съвети за XenForo

@s1yf0x, донякъде съм склонен да се съглася, но си спомням, че когато бях решил да го ползвам преди година, ако не се лъжа имаше някакви проблеми, които не бяха много приятни и това ме накара да го изключа като платформа. Какъв беше точно проблема обаче, убий ме не мога да се сетя, но явно не е бил много малък за да го отпиша толкова категорично.

В общи линии като цяло мнението ми е, че безплатните платформи са алтернатива, но по-добре да разчиташ на платен вариант, понеже знаеш, че там имат стимул да поддържат версиите и при откриване на някакъв проблем се оправя значително по-бързо, докато Open Source Проектите разчитат основно на ентусиасти и спонсорства.
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Андроид форума са с пунбб ( http://www.androidbg.com/forum/ )
Изглежда малко евтино, но е функционален.
Като цяло не ми се рискува с него.
Има и един голям за мен недостатък - няма като тук известие когато някой е писал в тема която си взел участие.

Точно за него форум говоря. Работи леко и пъргаво. Не знам какво трябва да означава "евтино" ?!? Като искаш скъпо вземи си vBulletin :)
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Точно за него форум говоря. Работи леко и пъргаво. Не знам какво трябва да означава "евтино" ?!? Като искаш скъпо вземи си vBulletin :)
@s1yf0x вярно е много пъргав. Зарежда точно 3 пъти по-бързо от предприемача на телефона, на компютъра е пак по бърз.
Нещо специално по хоста правил ли си за него или си пъргав по-принцип?
 
От: Мнение, съвети за XenForo

@s1yf0x вярно е много пъргав. Зарежда точно 3 пъти по-бързо от предприемача на телефона, на компютъра е пак по бърз.
Нещо специално по хоста правил ли си за него или си пъргав по-принцип?

Нищо особенно, даже е доста остаряла технология на фона на предпочитаните в момента nginx, litespeed, mpm-event за apache и различни php SAPI-та. Дори няма кеширане.
 
От: Мнение, съвети за XenForo

@uphero официално няма превод на Български език. Ако те устройва, имаш ми скайпа, мога да ти пратя моят превод, но той не е пълен и определено може да не е съвсем точен, но ще ти спести малко играчка.
Здравей, можеш ли да ми изпратиш български превод за Xenforo?
на skype oleg-sentia?
 
Така, че официално няма Български езиков пакет
Здравейте!
Минало почти точно 6 години и форума ми (Sentia.ru) излез на нова версия 2.2.3
И пак встал въпрос, може има ли някой български език за тази версия?
Също съм търся и украински език, руски имам, но той не е пълен, за съжаление
 
От: Мнение, съвети за XenForo

Гадното е, че 1 лиценз е валиден за 1 инсталация
Е какво да му е гадното... има софтуери по 20 000 $ и нагоре и се ползват. Нещо което изкарва пари, струва пари. Лошото е че и САЩ, Англия и България струва еднакво, а ние сме бедни.
 

Горе