Мнения за сайтче

wordi4

Member
Здравейте , бих искал да получа някакви съвети и критики за моя сайт за уроци по програмиране . В момента се индиксира горе долу добре , докорвам около 100 уникални на ден от гугъл , но не мисля че е достатъчно за сайт на 1 година... Има някои крадени уроци , някои авторски и така. Та въпроса ми е къде бъркам , има ли някакви сериозни грешки по кода , мета таговете и т.н.
Благодаря предварително !
 
От: Мнения за сайтче

Незнам за кода, но ако искаш повече посещения е добре да се концентрираш към уникалното съдържание, а не към най-лесното - копи/пейст :) Не съм гледал кода, но иначе дизайна е свеж. Харесва ми. Успех!
 
От: Мнения за сайтче

Сайт за уроци по програмиране е за ограничена категория потребители. Предполагам не си си мислил, че ще имаш хиляди посещения дневно. Колкото и да го мъчиш повече от 300-400 човека дневно трудно ще докараш. Иначе сайта ми харесва като цяло, без да съм се задълбавал.
 
От: Мнения за сайтче

Сайт за уроци по програмиране е за ограничена категория потребители. Предполагам не си си мислил, че ще имаш хиляди посещения дневно. Колкото и да го мъчиш повече от 300-400 човека дневно трудно ще докараш. Иначе сайта ми харесва като цяло, без да съм се задълбавал.
Има сайтове за програмиране , които просто са по стари от моя . Например уроци.нет или вебтуриста , те имат 10 пъти по малко функции от моя , но ето че правят лудите уникални на ден :)
 
От: Мнения за сайтче

Има сайтове за програмиране , които просто са по стари от моя . Например уроци.нет или вебтуриста , те имат 10 пъти по малко функции от моя , но ето че правят лудите уникални на ден :)
Туриста има форум с много постове от там идва и голяма част от трафика (google)
 
От: Мнения за сайтче

Та някой може ли да ме посъветва нещо , чрез реклама е лесно ... но проблема е че не знам дали ще си върна парите от кликове на банери по сайта.
Няма да си ги върнеш. Уроците не са нещо което ще се използва масово. По-скоро ако искаш да развиваш този сайт наблегни на развиването на форума .
 
От: Мнения за сайтче

Няма да си ги върнеш. Уроците не са нещо което ще се използва масово. По-скоро ако искаш да развиваш този сайт наблегни на развиването на форума .
Добре дайте ми препоръки за развиването на форума тогава :)))
 
От: Мнения за сайтче

Адресите в Kunena не си ги оптимизирал. Направи ги да изписва имената на темите в адреса ,а не "/4/showcat" "http://devme.eu/24/view/38#40" и т.н. Това ще ти е полезно за чичо гугъл.
 
От: Мнения за сайтче

Има сайтове за програмиране , които просто са по стари от моя . Например уроци.нет или вебтуриста , те имат 10 пъти по малко функции от моя , но ето че правят лудите уникални на ден :)

Ако си мислиш, че разликата между двата сайта, които си споменал и твоя е само възрастта, то предлагам ти да се вгледаш по внимателно.
 
От: Мнения за сайтче

Ако си мислиш, че разликата между двата сайта, които си споменал и твоя е само възрастта, то предлагам ти да се вгледаш по внимателно.
Ами не мисля ,че създателя на web-tourist или uroci е написал толкова уроци по програмиране колкото мен ... или може би греша но все пак със сигурност потребителите правят сайта , не създателя :)
 
От: Мнения за сайтче

Обърна ли внимание въобще уроците чия собственост е ?
 
От: Мнения за сайтче

Възможно ли е гугъл да намалява трафика на някои ключови думи защото имам copy/paste съдържание ? Макар че получавам по някое друго посещение от тях...
И още нещо , тази смс реклама която струва 1,20 лева а линка седи 7 дни , прекалено скъпа ли е ?
 
Последно редактирано:
От: Мнения за сайтче

По добре пиши статиите си сам за да има ефект от този сайт

Изтрих всички уроци които не са преведени или написани от мен или от други хора на сайта . Ако намерите урок който е copy/paste , моля изпратете ми линка му.
 

Горе