Мнения и съвети за нов сайт

От: Мнения и съвети за нов сайт

Лично на мен не ми допадна черната горна половина. Малко трудно ми идва четенето на сивият шрифт, а белия адсенс 468х седи не добре.
Погледнах една публикация - това ли е макс ширина на снимката? Защото остава по-тясна от ширината на текста...
Под текста Read more ти размества първите 2 листнати предложения, а по-долу статиите, които вървят 2 в колона - не знам дали е търсен ефект, но едната винаги свършва преди другата, което пък прави ФБ комент бокса на едната по-малък, на другата твърде широк.
В "За дома" нещо май със средните скоби не е както трябва - {fcomments] и не вади коментарите.
На мен малко много ми идва скролването надолу с този пълен текст на статиите. Може да пробваш да пускаш част от текста и "прочети още". Сега както е, скролваш доста надолу, а после трябва да скролнеш най-горе за да идеш другаде. Навигация с категории в сайдбара?
Това е, което ми направи впечатление на първо четене
 
От: Мнения и съвети за нов сайт

Уникален текст - СЕО оптимизация на всяка публикация според стандартите. Сео конструкция на сайта липсва.

Трябва да се преработи - за да не ти замине времето - трудът в напразно мъчене за позициониране - трафик и ала бала...
 
От: Мнения и съвети за нов сайт

Текстът си е уникален. Може ли да ми дадеш малко повече информация за СЕО оптимизирането на всяка публикация според стандартите ?
 
От: Мнения и съвети за нов сайт

От уникален текст - до уникален текст разлика има. Текста се старайте да го пишете не близък до другите текстове в нишата ви - ниша в която искате да се позиционирате. Трябва наистина да му вложите уникалност - за да изплува над другите индексирани преди вас уникални текстове. Време и мислене са ви необходими.

Всяка публикация на ниво СЕО оптимизиране трябва да има Заглавие с ключовата дума, по която се борите. Заглавие на текста - статията - публикацията <h2></h2><h3></h3> Мета описанието - ключовата дума да я има в текста на публикацията. Да има поне 1 жив линк сочещ към външна препратка/сайт и т н.... това са безплатни знания и ги има в интернет - трябва да четете повече.

СЕО структурата на сайта ви не сте я замислили въобще за да ви е в помощ при търсене на позициониране в нишата ви.

Всяко има на Главна категория и на под и под под Категория и таговете дори са ви инструменти за СЕО оптимизация.

Думата КРАСОТА е безмислена - защото 1 милиард се борят за нея. Думата КРАСОТА на женското лице - тоест фразата е по търсена отколкото КРАСОТА.

Правете сайтовете със стратегия! Успехи.

Опростете дизайна и магнете гадните реклами от сайта си. За да задържите поне 15 секунди някой да се зачете в публикацията ви. Не е сложно, като разговор с живи хора е да разговаряш с търсачките.
 
От: От: Мнения и съвети за нов сайт

Лично на мен не ми допадна черната горна половина. Малко трудно ми идва четенето на сивият шрифт, а белия адсенс 468х седи не добре.
Погледнах една публикация - това ли е макс ширина на снимката? Защото остава по-тясна от ширината на текста...
Под текста Read more ти размества първите 2 листнати предложения, а по-долу статиите, които вървят 2 в колона - не знам дали е търсен ефект, но едната винаги свършва преди другата, което пък прави ФБ комент бокса на едната по-малък, на другата твърде широк.
В "За дома" нещо май със средните скоби не е както трябва - {fcomments] и не вади коментарите.
На мен малко много ми идва скролването надолу с този пълен текст на статиите. Може да пробваш да пускаш част от текста и "прочети още". Сега както е, скролваш доста надолу, а после трябва да скролнеш най-горе за да идеш другаде. Навигация с категории в сайдбара?
Това е, което ми направи впечатление на първо четене
Май ги оправихме нещата.
 
От: От: Мнения и съвети за нов сайт

Започни от <h1> нямаш го, а трябва да имаш сайта ти започва директно от <h2>, сложи sitemap , сложи повече уникален текст, слайдъра ми идва малко голям поне на мен и го събмитни в директории и социални мрежи, виждам че си започнал да го правиш, набави си линкове от други сайтове, изтегли plugin за gzip...
 
Последно редактирано:
От: Мнения и съвети за нов сайт

Този и още 2 тага нарочно ли ги скри или не знаеш за тях?

<h2>
<div style="position: absolute; top: 0px; left: -8000px;">The best bookmaker
<a href="http://bet365.artbetting.co.uk/" rel="dofollow" target="_blank">bet365</a>
</div>
</h2>
 
От: Мнения и съвети за нов сайт

хубаво е да го има h1 тага (това е заглавен таг за всяка страница) - при теб h2 таговете са някакви скрити реклами, опитай се да ги махнеш, ако можеш.
 
От: Мнения и съвети за нов сайт

Аз ще добавя нещичко за статиите. Форматирай ги по-добре, нека има един празен ред/или със цсс между отделните абзаци. Подзаглавията в статиите ти се сливат с текста, ето пример:
Екипировката
1. Лодката по правило е спортно двубордово кану или каяк в техните разновидности за брой гребци. Начинаещият...
...накрая, постъпвайки в стомашния тракт при температура 8C, шампанското стимулира стомашните жлези и облекчава храносмилането.
Как се сервира шампанско?
Нашият съвет е:...

По този начин както са сега няма да имаш много читатели. Текста трябва да се чете лесно.
 
От: Мнения и съвети за нов сайт

Сайта не е лош.
За сео много са ти писали, аз ще пиша за монетизацията, колкото и да ни е важно да създаваме сайтове по-важното е да генерират приходи.
Видях, че има адсенс, но определено на този тип тема рекламите остават в сляпото петно на потребителите. Добре е да помислиш за интегрирането на реклами от адсенс на други места (примерно преди фб коментарите точно!)

Успехи
 
От: Мнения и съвети за нов сайт

няма да откажа някой друг съвет за едно ново сайтче...

Накратко - сайта не ми харесва. Няма да изброявам кое конкретно не ми харесва, защото нищо не ми харесва.
Но друго ми прави впечатление.

Вслушай се в съветите на Стамен Стаменов и почни да пишеш уникални, хубави статии. И това ми направи впечатление - самият ти продаваш статии а не можеш да напишеш качествени статии за своя си сайт?
 

Горе