Много странен проблем с последната версия на Prestashop

vald

New Member
Здравейте, вчера инсталирах последната версия на Prestashop и имам много странен проблем. Навсякъде във фронт офиса, където е изписана главна буква И, се явява на маймуница. Само тази буква, и само когато е главна. Освен това категориите, изписани на кирилица се явяват, които си поискат. Т.е. в менюто не излизат всички, а някои. Не открих някаква закономерност кои са тези някои. Гледах в три различни браузъра, така че отхвърлям проблемът да идва оттам. Някакви идеи?
 
Пробвай с друг шрифт.
 
Решението е елементарно.
Просто пиши на съпорта на хостинга си. Обясни подробно за проблема с енкодинга и ще ти решат проблема.
Басирам се, че хостваш или в суперхостинг или в Icn, при тях съм имал този проблем и са го решавали на сървърно ниво.
Успех!
 
  • Like
Реакции: vald
Решението е елементарно.
Просто пиши на съпорта на хостинга си. Обясни подробно за проблема с енкодинга и ще ти решат проблема.
Басирам се, че хостваш или в суперхостинг или в Icn, при тях съм имал този проблем и са го решавали на сървърно ниво.
Успех!
Ще пробвам и това! Днес следобед близък доста добър програмист се занимава да рови из кода. Каза, че било стара колация. Но ще пиша и на хостинга, преди да реша окончателно да минавам на друга платформа
 
За съжаление и съпортът на хостинга не разрешиха проблема. Много странна история.
 
Линк към сайта или поне към демо на темата.

Кой пък доставчик ще бълва бази със сбъркана колация..
 
Така и не сподели кой е хостинг доставчика, който ти е отказал съдействие и не е решил проблема.
За Noke:
Малко информация за подобна ситуация при един от водещите хостинг провайдъри:
Те решават проблема точно с PrestaShop 1.7.6.X.
Тествано е при тях.
Тук при суперите също съм имал подобен проблем, но съпорта го е решавал.
В крайна сметка, всеки сам си решава как да си реши проблема.
Успех!
 

Горе