Мога ли да внасям "тютюн" законно ?

colF

Member
Здравейте, имам въпрос към вас - от няколко години България сложи бандероли на вкусовете или тютюните за водна лула ( наргиле ) и цените много рязко скочиха. Тук идва и въпросът ми - в нашите съседки - Румъния, Сърбия, дори и Гърция има вкусове, които там са без бандерол, принципно си съдържат никотин , НО това не е записано на кутийките, така че бих казал, че не съдържат ;) Така беше и в България, преди бандеролите.
Тези въпросни марки не се предлагат в нашата родина, въпросът е мога ли да внеса 20-30 кутии законно или бих имал проблем на границата? Ясно ми е, че би било незаконно да ги използвам в бар или за продан, искам ги за лична употреба, понеже много от обкръжението ми пушат, искаме да направим партия, за да ни излезе по-евтино. :)
 
Защото? Реално в съседните ни страни дори не ги определят като тютюн, там ги наричат вкусове ( flavours ) или аромати. Нямат бандерол, нито пък върху кутиите е упоменато, че съдържат никотин. В момента имам кутийка пред мен и на нея пише : "Contents : Molasses, Honey, Glycerine, Flavour" Какъв е проблема ?
 
Защото? Реално в съседните ни страни дори не ги определят като тютюн, там ги наричат вкусове ( flavours ) или аромати. Нямат бандерол, нито пък върху кутиите е упоменато, че съдържат никотин. В момента имам кутийка пред мен и на нея пише : "Contents : Molasses, Honey, Glycerine, Flavour" Какъв е проблема ?
 
  • Like
Реакции: colF
Много благодаря за статията! А когато не се отнася за търговия? На мен целта не ми е да продавам, като ходих в Турция, си взех 500 грама тютюн, минах си митницата, провериха ме, видяха го и нищо не казаха. Та идеята ми е, да отида до Румъния или Сърбия и да купя за мен и за още 2-3 приятели 600-700 грама тютюн (общо за 4-мата), защото ще ни излезе много по-евтино, така и така пушим редовно. В един сайт намерих, че максимума за внос е 1 кг, но ми се иска и второ мнение, за да си нямам проблеми.
 
човек в този сектор играе мафиятата от това нещо се печели много.. 1 -2 пъти ще минеш , 1-2 пъти ще ти конфускуват стоката , после ще е мазало.. за такива продукти правят супер много проблеми особенно от Турция като идваш... заради тази 1 кутия могат да ги разфософат колата :)
 
  • Like
Реакции: colF

Горе