Мога ли да "залъжа" bounce rate-a така...

madgooglebot

Well-Known Member
Мислех си тука за един кьопав сайт дето му бора SEO-то. И понеже малко е правен с готова система, която дефакто почти изцяло е "поела контрола" над всички мети, се чудех как да я "залъжа" така че максимално да поема аз контрола над метите. Тоест серпа да започне уека-поуека да се взира в това "което аз му показвам", а не в модула, който е взел контрол над таговете.
Сетих се за вариант с един убав индекс в html, да зяпа преди php-то. Според мен ще има определен ефект.
Обаче се сетих и за bounce rate-a :)
Според вас, ако турна един пипнат html преди основният, това ще има ли ефект върху bounce rate?
 
От: Мога ли да "залъжа" bounce rate-a така...

Какво общо има bounce rate-a с тия работи?

Със статичен html може да override-неш CMS-а, ама това значи че при всяка промяна ще трябва да променяш и html-a
 
От: Мога ли да "залъжа" bounce rate-a така...

Ами ако приемем, че се определя на база: 1во време на престой и 2ро посещаемост на вътрешни страници, или един вид задържане и разцъкване, няма ли с един индекс преди основният да провокираме именно това? Това имах на идея, вече дали може да се приложи и дали ще има ефект - не знам. Ако някой е тествал подобни калибристики, би трябвало да има вчепатления :)
 

Горе