Мога ли да съдя Cpanel?

От: Мога ли да съдя Cpanel?

Чл. 22.

1. SEO Pal осигурява денонощна поддръжка на своите системи и гарантира тяхното безпроблемно функциониране.

2. SEO Pal полага грижи своевременно да актуализира информацията в Alien-hosting.com относно цените и сроковете на предоставяне на конкретни Услуги, а в случай на ненавременно актуализиране от значение за условията на сключения с Потребител договор е информацията предоставена на Уебсайта “Alien-hosting.com” към момента на подаване от Потребителя на заявката за конкретна Услуга.

3. С приемане на настоящите Общи условия Потребителят декларира, че при изпълнение от страна на SEO Pal на задълженията му, предвидени в настоящите Общи условия, използването на предоставяните Услуги ще бъде изцяло на риска и отговорността на Потребителя, а страните се съгласяват, че SEO Pal не отговоря за евентуално причинени на Потребителя при ползване на предоставяните Услуги вреди, освен ако са причинени от SEO Pal умишлено.

4. SEO Pal не носи отговорност за вреди, причинени върху софтуера, хардуера или електронните съобщителни съоръжения, или за загуба на данни, произтекли от материали или ресурси, търсени, заредени или използвани по какъвто и да било начин посредством предоставяните Услуги.
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Пореден случай на проблемен хост. Затова бекъпвайте си поне 1 седмично на локал и си свиркайте, другото е чесане на езици и пръсти.
 
Re: От: Мога ли да съдя Cpanel?

Как хостинга ти няма да носи отговорност :lol: Като принципно ти гарантира ъптайм, бекъп на фаиловете на определен период. Тези параметри са включени/гарантирани от дадения хостинг план, и при сключването на "договор" за ползване на услугата са те са неразделна част от договора...
Може да не носят отговорност за това, ако някои ти хакне сайта, обаче, за това, че ти предлагат бекъпи, които не са направени, носят...

Човек за да не стават грешки в бъдеще пазете си бекъпи, няма хостинг който да ти гарантира бекъпа, разгледи TOS / AUP на който поискаш хостинг (суперхостинг, ns1, icn, hostbulgaria, directhost, hostgator, bluehost, hawkhost, coolicehost и още който се сетиш хост... в случая на uni-web има бекъп но е повреден доколкото разбрах само mysql без файловете....

Аз на услугата към която няма интерес пазя пет ремоут копя на 400 мили разстояние, семичен снапшот на виртуалнама машина, месечен бекъп от 1 и 15 число и отделен месечен бекъп на бекъп сървъра с бекъпите на него като ползвам различни суб-доставчици никой не ми дава гаранция затова и аз не мога да дам гаранции просто при наличието на 9 бекъпа дава 9 пъти по голяма вероятност нещо да оцелее и си намалявам с 9 пъти вероятноста за пълна издънка - мисля да я спирам и да пердложа малко повече допълнителна сигурност на стандартния бекъп без гаранции и да работя на по ниските цени

Ако някой ме пита ще му кажа задължитено на няколко дни да си сваля личен бекъп
 
Последно редактирано от модератор:
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Точно, има бекъпи, но са повредени в тях липсват файловете. Базите , ги има, но както казах дори и да пренапиша кода снимки и всичко останало е аут. Както и да е за голямо мое щастие, изнамерих бекъп от преди половин година на рекламната мрежа и я дигнах сутринта въпреки, че има загуби на реклами, но пак е нещо.
 
Uni добрее че базите - контента е там, за снимките е неприятно но ще можеш да се ранкваш и без тях :(

ползвай готови системи за да се вдигнеш най бързо, само си адаптирай базата аз каквото казах че ще ти там ще ти го дам ако го искаш само ми пиши лс дали ти трябва...
 
От: Re: Мога ли да съдя Cpanel?

:( ще го мисля братле, само малко да се съвзема, иначе мога да го дигна за седмица дори и без готова система, ама просто съм като парцал в момента.
Uni добрее че базите - контента е там, за снимките е неприятно но ще можеш да се ранкваш и без тях :(

ползвай готови системи за да се вдигнеш най бързо, само си адаптирай базата аз каквото казах че ще ти там ще ти го дам ако го искаш само ми пиши лс дали ти трябва...
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Още два ъп, верно без снимките, но пак е нещичко. Този с най-многото посещения и му пуснах 503, не мислех, че ще ми се наложи да ползвам туй, но поне гошко да не ми се сърди много, не, че вече не е де.
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Няма как да виня тях, изпълнено е всичко по инструкциите на Cpanel http://docs.cpanel.net/twiki/bin/view/AllDocumentation/WHMDocs/CopyAccount#overrides просто от всички сайтове на хоста само моите ги няма. Бекъпа създаден от Cpanel е прецакан, и сайтовете ги няма.
Не разбрах кой е виновен за проблема, хостенга ли?
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Иначе, ако сте забравили мога да ви поразсмея малко http://abvobiavi.com/ +100 помните просто не ми се оправя текста сега , но се спуках от смях като видях: Ще бъдем отново онлайн в 23:00 на 25.02.2012 :lol:
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Не знам дали ще помогне и за кои снимки става дума, не следя много темата, но все пак да пробвам.
Можеш от тук да заредиш сайта и снимките на обявите и самите обяви се виждат: http://web.archive.org/web/20140209080050/http://abvobiavi.com/
Няма да има кеш на всички страници, но цъкнах на няколко обяви и имаше снимки.
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Иначе, ако сте забравили мога да ви поразсмея малко http://abvobiavi.com/ +100 помните просто не ми се оправя текста сега , но се спуках от смях като видях: Ще бъдем отново онлайн в 23:00 на 25.02.2012 :lol:

С машината на времето е така :)
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Няма как да виня тях, изпълнено е всичко по инструкциите на Cpanel http://docs.cpanel.net/twiki/bin/view/AllDocumentation/WHMDocs/CopyAccount#overrides просто от всички сайтове на хоста само моите ги няма. Бекъпа създаден от Cpanel е прецакан, и сайтовете ги няма.
Щото се спомена по напред в темата за нулед системи, да не би хоста да използва нещо такова, това ми беше въпроса, ама щом си наясно и не е това, работата е каръшка
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Много кофти сехе получило. Дано си ги оправиш нещата. За другия път пълен бекъп на твоя комп и на една флашка/външен хард и това примерно всяка неделя вечер. Наскоро codeforces.com се срина и 1 месецц състезания заминаха подявволите, заради прецакани хардове. Това и твоя случай пак ми върнаха параноята от момментитехв които ползвах 000хост, а после и срива в директ хост. Там оцелях по чудо, защото имах само една публикация дагубенна, но писах статията локално и после ходих по нощите да търся нет, че беше за едно състезание и бях извън къщи.

Преди малка теглих бакъпи на всичко и съм спокоен. Следващата неделя пак.
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

20-25 % дигнат кода temp.abvobiavi.com .
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Няма как да виня тях, изпълнено е всичко по инструкциите на Cpanel http://docs.cpanel.net/twiki/bin/view/AllDocumentation/WHMDocs/CopyAccount#overrides просто от всички сайтове на хоста само моите ги няма. Бекъпа създаден от Cpanel е прецакан, и сайтовете ги няма.

:D

Другия път ще са виновни Seagate, да се готвят :lol:
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

И що такава злоба, да не се водиш по бращолевенията на нортранта? Това, честно не го очаквах, ама явно някои хора много се вълнуват от интересите и мненията ми в политиките, и гледат си избиват. Както и да е, който чел чел, който разбрал разбрал.

:D

Другия път ще са виновни Seagate, да се готвят :lol:
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

И що такава злоба, да не се водиш по бращолевенията на нортранта? Това, честно не го очаквах, ама явно някои хора много се вълнуват от интересите и мненията ми в политиките, и гледат си избиват. Както и да е, който чел чел, който разбрал разбрал.

Не, няма никаква злоба, нито пък се водя по мненията на някои. Просто не мога да разбера, как така всички си затварят очите, и казват - хостинга не е виновен...
И се опитват от 9 кладенеца вода да носят и да изкарват черното, бяло...

П.С. Това за Seagate което казах по-горе, колкото и да майтап да е, наистина може да се случи следващия път. Диска ще "гръмне" хостинга ще каже, диска гръмна, ние нямаме вина, съди производителя...
 
От: Мога ли да съдя Cpanel?

Хоста, може и да има вина до толкова, че няма по-стари бекъпи, а иначе бекъпи има. За жалост тези сайтове като мащаб са най-големите и бекъпа който се получава от новата версия е прецакан и точно тях ги няма. Иначе, за кладенците, няма 9 само един е пиша като луд и туй-то, благодарско на кулл, че ме живна малко независимо загубите да ги възстановявам, иначе мислех да ги режа тотално.
Не, няма никаква злоба, нито пък се водя по мненията на някои. Просто не мога да разбера, как така всички си затварят очите, и казват - хостинга не е виновен...
И се опитват от 9 кладенеца вода да носят и да изкарват черното, бяло...

П.С. Това за Seagate което казах по-горе, колкото и да майтап да е, наистина може да се случи следващия път. Диска ще "гръмне" хостинга ще каже, диска гръмна, ние нямаме вина, съди производителя...
 

Горе