Модификация на wordpress - Плъгин

N1ck

Active Member
Рейтинг - 100%
5   0   0
Имам сайт, който в началото е бил статичен. После е добавен блог. Структурата е следната:

www.domain.com/index.php - статична главна страница
www.domain.com/staticpage1.php - статична страница 1
www.domain.com/staticpage2.php - статична страница 2
...
www.domain.com/staticpage20.php - статична страница 20

Където staticpage1.php до staticpage20.php са страниците които сайта е имал преди да се добави блог. Имената за различни (не са staticpageXX)

Блога е инсталиран в www.domain.com/blog/

Приема се че в блога има само постинги (без страници - pages).

Идеята е да се обедини всичко в база данни на wordpress. Дизайна на сайта онаследява темплейта. Всички статични страници се добавят ръчно в базата данни като страници. Получаваме база в която има страници и постинги.

От този момент на татък в базата ще се добавят както страници, така и постинги.

Условието е да се запази структурата.

Пример:

Добавяме страница през WP и се генерира URL www.domain.com/xxxxxxxxxxxxxxx.php
Добавяме пост и той отива на www.domain.com/blog/xxxxxxxxxxxxx.php

Не мога да го обясня по-добре. Моля, ако някой не е разбрал да пита.

Може ли това да се постигне с плъгин? Някой може ли да го направи?

Аз се сещам за този начин.

Блога се мести в главната директория. Добавят се страниците. И по някакъв начин се казва на wp да вмъква /blog/ само за posts. Но КАК?

Наясно съм, че може да се наложи ръчен труд докато се наместят старите данни. Идеята е да работи без проблем за новите.
 
Т.е. искаш от една система, да се прехвърли съдържанието (ръчно) към wordpress.
Защо не си добавиш htaccess правила да прехвърлиш тежестта на стария сайт към новия?
 
От: Модификация на wordpress - Плъгин

Ако не е много голям блога защо не го преместиш в руут директорията? Ама всъщност дори и да е голям какво пречи, само ще трябва да смениш пътищата.
Страниците който са ти статични.пхп ти стават страници в блога а постовете си остават. Но ktomov е прав че без да се ръчка в хтаццесс-а или без някакъв специфичен плъгин който да добавя екстеншън на адресите няма да стане (или поне не се сещам как).

"И по някакъв начин се казва на wp да вмъква /blog/ само за posts. " това защо ти е? Ако нямаш пост и страница с еднакви имена нямаш грижи. Дори всъщност и да са еднакви за постовете по подразбиране май самия ВП си вмъква месец и година на постване така че не би трябвало да има проблеми.

http://www.introsites.co.uk/wordpress/html-on-pages-plugin.html виж това за ПХП то накрая
 
От: Модификация на wordpress - Плъгин

/blog/ ми трябва за постовете и не го искам за страниците.

Ако има начин да се направи, - супер - плащам за да се направи.
 
От: Модификация на wordpress - Плъгин

По-лесно не може ли да се получи с permalinks? Целият WORDPRESS е в root директорията, а на постове, тагове и категориите задаваме допълнително /blog/? Принципно не съм го тествал и не мога да гарантирам, че ще сработи. :)
 

Горе