Може ли да осъдя фирмите пускащи спам в пощенските кутии?

9876

Active Member
От много години в България е масова практика да се спами по пощенските кутии. Пускат всякакви рекламни флаери без да те питат дали искаш да ги получаваш или не. Според мен трябва само хората които се абонират за получаване на някаква брошура само те да получават а другите хора да не получават. Лично аз смятам, че фирмите занимаващи се с този спам трябва да бъдат съдени. Но незная дали има смисъл, защото все пак законите ни неса, като в Сащ.
 
От: Може ли да осъдя фирмите пускащи спам в пощенските кутии?

А на мен ми е интересно дали може да осъдя Twoo, за това, че получавам покана, че моята приятелка се е регистрирала вътре и ме кани да се присъединя? wtf?
 
От: Може ли да осъдя фирмите пускащи спам в пощенските кутии?

Здравей,

аз имам фирма за разпространение на рекламни материали ( reklamazasofia . com) и накратко отговора е, че не можеш.

Рагламентирано е само раздаването на ръка, за което общината събира такси за използване на общинския терен за рекламна дейност.

Имай пред очи, че и Български пощи разпространяват рекламни материали безадресно, разликата е само в цената.

Евентуално решение е да си сложиш надпис, че не желаеш рекламни материали... Но малко хора се съобразяват с това, защото се заплаща на бройка и ако не ти я пуснат на теб трябва да я хвърлят или върнат.
 

Горе