Може ли да се смени html код при зареждане?

StefanIvanov

New Member
Здравейте, въпроса ми може да ви изглежда малко странен, но ситуацията е следната:

Имам един сайт, който инклудва файл от друго място, където нямам права да променям нищо. В този файл има един html код, който не искам да се изобразява. Става въпрос за един <div>, който искам да махна. Търсих разни опции с javascript, но не можах да намеря подходящо решение. Целта ми е вместо <div id="5"> например, да излезе <div id="1">, но като файла не е при мен, няма как да променя това нещо и затова реших да ви попитам дали има вариант преди зареждането на кода да се направи някаква проверка и съответния div да се замени.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Здравейте, въпроса ми може да ви изглежда малко странен, но ситуацията е следната:

Имам един сайт, който инклудва файл от друго място, където нямам права да променям нищо. В този файл има един html код, който не искам да се изобразява. Става въпрос за един <div>, който искам да махна. Търсих разни опции с javascript, но не можах да намеря подходящо решение. Целта ми е вместо <div id="5"> например, да излезе <div id="1">, но като файла не е при мен, няма как да променя това нещо и затова реших да ви попитам дали има вариант преди зареждането на кода да се направи някаква проверка и съответния div да се замени.

Дай сайат да видим и как точно го "инклудващ" тоя файл?
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Кога се инклудва този хтмл при генерирането на страницата или с някакъв фрейм?
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Няма го на сайт, на компютъра си го тествам като инклудвам файла. Съвсем обикновен php файл е, в който има един div, а от него се определя цвета. Затова искам да го сменя по някакъв начин, но нямам достъп до хоста, от който се взима файла. Иначе всичко си работи, но просто няма как да получа достъп до него. Единствения вариант е когато се зарежда страницата, ако може по някакъв начин да се направи проверка за наличието на този div и кода да се замени с друг. Малко е странно, но просто друг вариант няма, поне според мен.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Кога се инклудва този хтмл при генерирането на страницата или с някакъв фрейм?

С include - php командата. Вътре в самия код на новата ми страница се вижда този div, който искам да променя, не е фрейм.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

С include - php командата. Вътре в самия код на новата ми страница се вижда този div, който искам да променя, не е фрейм.

Какво има в този файл който инклудваш?
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Няма го на сайт, на компютъра си го тествам като инклудвам файла. Съвсем обикновен php файл е, в който има един div, а от него се определя цвета. Затова искам да го сменя по някакъв начин, но нямам достъп до хоста, от който се взима файла. Иначе всичко си работи, но просто няма как да получа достъп до него. Единствения вариант е когато се зарежда страницата, ако може по някакъв начин да се направи проверка за наличието на този div и кода да се замени с друг. Малко е странно, но просто друг вариант няма, поне според мен.

Дай точна информация кое от къде вземаш, че боба свърши.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Дай точна информация кое от къде вземаш, че боба свърши.

Какво значение има от къде се взима. Въпроса ми е, може ли след като кода в сайта се покаже, чрез javascript или по някакъв друг метод да се промени дадена част от кода? Няма никакъв начин да се промени нещо във файла източник, от който се взима информацията.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

HTML:
<script>
document.getElementById('tyrsenotoId').id = 'NovotoId'; или document.getElementById('tyrsenotoId').remove(); или document.getElementById('tyrsenotoId').innerHTML = "ново съдържание"
</script>
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Щом го инклудваш в php значи го имаш, като текст. Има няколко варианта за решение.
Единия с str_* методите на PHP да премахнеш частта от стринга която искаш.
Втория, с цсс да го скриеш (няма да се визоализира, но ще е в кода)
И последния с js да го изтриеш. с jq най-лесно ще стане на онлоуд $(selector).remove();
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Какво значение има от къде се взима. Въпроса ми е, може ли след като кода в сайта се покаже, чрез javascript или по някакъв друг метод да се промени дадена част от кода? Няма никакъв начин да се промени нещо във файла източник, от който се взима информацията.

Аз се отказвам да помагам, тъпи, нагли и чакат да им вадим с ченгел думите.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Аз се отказвам да помагам, тъпи, нагли и чакат да им вадим с ченгел думите.

И кое по-точно не разбра? Получава се готов html код в браузъра, от който трябва да се промени дадена част, преди да се изобрази.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

И кое по-точно не разбра? Получава се готов html код в браузъра, от който трябва да се промени дадена част, преди да се изобрази.

Виж кода на @Sylar и го използвай.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Явно не съм обяснил правилно. Става въпрос за това, че този div, както много неща преди и след него, са в другия файл, до който нямам абсолютно никакъв достъп. Не мога да слагам код на div-а и да го променям. Идеята е по-скоро, ако има някакъв начин чрез javascript да се търси в кода и когато се намери съответния div да се замени с друг, защото аз не мога да пипам нищо по въпросния файл, а само по този, който го инклудва.

Фактически, кода който трябва да поставя, може да бъде единствено в моя файл, а не в другия, който е източник на този div.
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

със iframe ли го зареждаш?
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Слагагаш js-то в твоя файл примерно преди </body>, ако искаш дори за тест да видиш да ли работи дигни една конзола на хроме и плясни тоя ш*бан код document.getElementById('tyrsenotoId').innerHTML = "ново съдържание". Ако го зареждаш в iframe
https://forum.jquery.com/topic/changing-elements-in-an-iframe

ако ли пък не, почни от js for dummies...
 
От: От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Слагагаш js-то в твоя файл примерно преди </body>, ако искаш дори за тест да видиш да ли работи дигни една конзола на хроме и плясни тоя ш*бан код document.getElementById('tyrsenotoId').innerHTML = "ново съдържание". Ако го зареждаш в iframe
https://forum.jquery.com/topic/changing-elements-in-an-iframe

ако ли пък не, почни от js for dummies...

Този код е само за промяна на номера на ID, аз искам да сменя целия div. Ето го какъв е кода, който искам да сменя. Първоначално питането ми беше за намиране на даден код и замяна с друг, не знам дали въобще е възможно. В моя случай искам да променя цялото това нещо с друга информация, а то се намира в другия файл, който инклудвам:

<div style="visibility:visible;background-color:#C0C0C0;width:100%;text-align:center;font-size:14px;padding:5px 0px;display:block;color:#020202;">
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Е нали го инклудваш външния в твоя! Как да не може да променяш това което "плюе"?!?!
п.с. имаш ли някакви познания по PHP, JS и т.н. !?
 
От: Може ли да се смени html код при зареждане?

Така описания DIV няма как да го пипнеш с Javascript (няма id). Трябва да покажеш съдържанието на Parent за да видим как да ти помогнем. Ако не знаеш какво е parent вече става малко по трудно да ти обясним какво да направиш.
 

Горе