Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

sandradi

New Member
Здравейте, предстои ми евентуално да регистрирам сайт в руски директории, но не разполагам с достатъчно. Имате ли информация от къде мога да намеря безплатни такива? :)
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Пълно е с такива, има и автоматични събмитери, но кел файда? Нито Яндекс, нито Гугъл ще го оценят.

Все пак, ако държиш, пробвай първо с тези на http://www.1ps.ru/ Нощем е безплатно :)
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Защо не го оценяват. Бях чела преди, че е нужно да мине поне година, за да ти се появят линковете в руски търсачки. Но не знаех, че е излишно събмитването на руски. Как тогава може да се популяризира даден сайт с руско съдържание?
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Не е въпросът да се появят, а дали търсачките ще ги зачетат. Силата на линковете от каталози доста отслабна, трябва да се търси база от тъй наречените "бели каталози", а те са доста сериозно модерирани и трудно допускат (което си е правилно). Алгоритмите на търсачките доста напреднаха, точно определят автоматичния от ръчния събмит, естествеността на линковете, комерсиални vs. некомерсиални etc.

А това какво се пише е отделен въпрос. В много руски блогове пише абсолютно същите глупости каквито и в бг-форумите. Истината за момента е, че нов сайт първо трябва да го развиеш като тематика и съдържание и чак след това да тръгнеш го добавяш по каталози и социалки, иначе просто му подаряваш съдържанието и 'пашешь на дядю".

Пускай по някой линк към сайта си, но се стреми да е е естествен. Поне, докато е нов, а като набере сила - може и да нахалстваш с линкове от каталози и социалки.
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Благодаря за информацията. Ще го имам предвид за другите ми сайтове. Но ще се пробвам със сайта на руски, понеже той е 6-годишен. В такъв случай са ми необходими бели списъци от руски директории. Но ще тествам този, който ми прати. :)
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Да беше почнала първо с това, че е 6-годишен :)

Бели каталози се обсъждат най-вече във форума на Сърча, виж там за повече подробности.
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Има ги в каталога. Strana, ти си злато, благодаря. :)
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Не се имам за голям разбирач но според мен това е абсолютно безсмислено
Гугъл няма да ти отчете нито един линк от там
Ако питаш мен и ако знаеш малко руски може да се регистрираш в някои руски форуми дето дават дуфолоу от подписа и так ще има по голям успех
но пак е въпрос и на късмет
Може ли да споделите кой сайт ще регвате?
 
Последно редактирано:
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

bohemy-varna.com - сайт за ваканционни апартаменти под наем
Гледам от всякъде противоречиви мнения. И не знам ще има ли или няма да има ефект в крайна сметка.
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Сега вече видях сайта и съм на друго мнение
Значи както вчера писах че Гугъл няма да ти отчете нито един линк
това си е така
но ами сми да го регистрираш там защото сайта е насочен към руски клиенти и може да хванеш директни попадения от там
затова давай смело и регистрираи

:)
що се отнася до сайта
като дизайн супер ако си го правил ти евала машала :)
като съдържание много малко добави ми още текст
- повече описания и т.н.
-може да направиш нещо като въпроси и отговори или пък секция за доволни клиенти и т.н. а бе текст....
- напрви му версия и на български не е хубаво щом рекламираш неща които са у на да няма версия на бг пък и за Г ставаш малко подозрителен
Успех!
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Благодаря за съветите. Аз се занимавам само с популяризирането. Но определено казваш полезни неща и ще ги имам предвид.
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Насочи се към гост блогването... =)
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Па отече... Кой от вас, адвайзери, наистина работи сериозно на руския пазар? Стига с тези пакистански сео-пародии, светът е голям и различен. Open mind for a different view and nothing else matters:
[video=youtube;bAsA00-5KoI]http://www.youtube.com/watch?v=bAsA00-5KoI[/video]
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Абе и да се обеснявате и да не се обеснявате - директориите и социалните мрежи вършат достатъчно за топ5.
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

За "сайт за ваканционни апартаменти под наем" с директории и социалки в руския серп не само, че няма да влезеш в топ 5, а ще си удряш дупето в тавана от кеф, ако се вмъкнеш в топ 5000. Бюджетите на първите пет в Яндекс в този бранш варират в рамките на 35-50 бона в зелено месечно. А в Гугъл би трябвало да е по-скъпо дори.
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

ахахахахахахахахахаахахаха 35 000 - 50 000 за линкове - чуваш ли се какво пишеш?? Звездите ли ти го говорят това? иди пак си провери сметките, пресмятай, сметни трети път, после пак ела и постни, пък дано се усетиш що за глупости твориш.
А пък за нишата -страшна ниша нямам думи ;) ;) . Само с 500 социалки и ще съм в топ 100, да не говорим ако се ползва някой аутопостер за плигг/дригг. Не пиши като не знаеш. > Както ще вдигне до 100 със 500/1000 социалки , така ще се вдигнат още 10 сателита в топ 100 , по същият начин ще се вдигне и сайт дето да държат сателитите още по-напреде. Ти го изкара тоя твоя руски гугъл някакъв уникален бре. Чул -недочул кой какво плаща за линкове, и си мислиш, че така стават нещата. Е, почти позна ;)
 
Последно редактирано:
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Ти в 5-ти А клас ли се намираш или може би смяташ, че аз съм ти някво тебеподобно комплексирано аверче?

Написах ти го културно, мога да ти го напиша и по-грубо - не си пъхай гагата там, дето ще си останеш прост завинаги. Бюджетите на повечето компании са публични и могат да се прегледат в специализираните СМИ, сео-семинари се организират постоянно, конкуренцията в рускоезичния сегмент е огромна и нивото на оптимизаторите е доста високо. С ха-хато, липсата на всякакво желание да научиш нещо и подобен стил максимум да стигнеш при пакистанчетата и да флудиш доживотно по социалки.

Може и да си някакъв гений, че да се справиш с пазар, чийто език не разбираш и нямаш понятие за неговите възможности и бюджети, но четейки глупостите ти по другите теми, ме съмнява.
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Не не не не ;) ти просто си невероятен идиот :D
 
От: Може ли някой да ми помогне с директории на руски?

Предполагам, че донякъде имаш право, щом се опитвам да помагам на деца, ползващи подобен речник.

Ще изляза от този дебилен диалог, тъй като не виждам смисъл да го продължавам, но ще те помоля да спреш за в бъдеще да пречиш на хората, които задават нормални въпроси и очакват да получат нормален отговор. Понякога се подлъгват по многото мнения и репутации в област, в която не могат да се ориентират първоначално, и почват да правят същите грешки, както и съветниците им, а това им докарва доста сериозни проблеми после, тъй като някои от тях имат реален бизнес, а сео-грешките, за съжаление, се поправят бавно и причиняват солидни разходи.
 

Горе