Може ли някой iphone маниак да ми обясни съвместимоста на моделите

tanipo

Well-Known Member
Имам стоки за iphone 3,4,5,6 като подозирам, че на тия за 3,4 пише само 3 и 4 защото просто не е имало 5 и 6 като са ги произвеждали. Искам да помоля някой който си е купувал цялата поредица да ми обясни кои входове и изходи по тези модели са съвместими за да знам как да опиша продуктите.
 
Значи колега като цяло за какви стоки говорим ?
Имал съм всичките от поредицата от 2 до 6.Ако искаш да ползваш зарядните на 3-4 на 5-6 няма да стане.
Можеш да използваш зарядното на 3 също на 4 както и на 5,5с,5ц на 6,6с,6 плюс.
 
Ами всякакви неща са - от музикални джаджи, до някакви FM трансмитери, зарядни и.т.н..
Тоест ако приемем че телефона има вход за зарядно и вход за аудио, то предполагам за зарядно може да се ползва едно и също на 3 и 4, след това съответно едно и също на 5 и 6. А предполагам аудиото си е универсално за всички модели?
А отворчето за сим картата дето ръчкаш с кламер, то на 5 и 6 как е, същото ли е като на 3 и 4?
 
Така за зарядните да можеш да ползваш от 3 на 4 и от 5 на 6 нагоре.
Сим картите са съвсем различни на 3 си е голямата карта.
на 4 е по малка на 5 още по а на 1 е нано сим.
Като цяло можеш да напишеш в гугъл моделите и провери сим картите те са (standart,micro,nano sim).
За слушалките ще паснат от 3 до 6 жака си е един и същи.
За трансмитерите нямам идея честно казано.
 
Трансмитера се слага на входа за зарядно, следователно ако е за 3 и 4 си е само за тях. Отделно за сим картите мене ме интересува по-скоро как се вади картата. Имал съм четворка и трябваше с кламер, ако е същата процедурата за 5 и 6 то супер. Иначе колега мерси за помоща
 
Мерси, индикацията за жака е само че го има, демек да разбирам, че си е стандартен за всеки модел. Иначе за сима, не ме интересува самия сим, а как се вади.
 
Мерси, индикацията за жака е само че го има, демек да разбирам, че си е стандартен за всеки модел. Иначе за сима, не ме интересува самия сим, а как се вади.

Стандартен жак, да. Ето ти за сим картите как се вадят по модели:

How to Remove iPhone SIM Card

The SIM card in all applicable iPhone models can be removed with an unfolded paper clip or the SIM eject tool that shipped with the iPhone itself, as shown below:

original-iphone-sim-card.jpg

It also is worth noting that the hole to push out the SIM card is on the bottom of the original iPhone, iPhone 3G, and iPhone 3GS and is on the right hand side toward the middle of the device for the GSM-equipped iPhone 4 as well as the iPhone 4S and all subsequent models.
 
Точно както си и мислех, демек при всички модели е едно и също. Супер. Значи проблема ми е само при входа за зарядно.
 

Горе