Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

mantaman

Well-Known Member
Има ли начин да създадем Категория или Продукт който да се подреди като продукт в други категории заедно с нормални продукти, обаче като го отворим да не се отваря продукт а някоя предварително избрана категория

Тоест да си наредя в дадена категория

продукт1
продукт2
продукт3
продукт4 - който обаче като го кликнат потребителите да ги заведе в друга категория а не да им се отвори като пордукт
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

Не съм чувал, но ми е любопитно каква е идеята?
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

може по ламерския начин... с htaccess
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

Идеята е следната
Имам две категории с близки по характер продукти - клиентите които влизат по ключовите думи на едната категория обикновено се интересуват от стоките в другата категория обаче ако не ги видят няма и да се сетят че се предлагат за да ги потърсят в сайта.

Идеята е след последният продукт в категорията да добавя нов продукт който ще е без цена и ще е с името на другата категория - Хората попаднали от Г. в съответната категория разглеждайки продуктите стигат до последният и виждат че се предлагат и такива неща кликат върху продукта и им се отваря другата категория където разглеждат всички налични продукти.

Вариант е просто да си добавя продукт и вътре да наслагам линкове към другата категори и всички продукти и от нея но си мисля че ще е по читаво ако направо ги мята в другата категория.

Алън дай съпорт как може да се случи това с htaccess
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.example.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.example.com/$1 [L,R=301]


не съм от най-големите гурута по програминга, но мисля, че това ще свърши работа
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

Идеята на Алън е готина. Правиш редирект 301 от урл на новосъздадения продукт към желаната категория. Грубо решение, но би свършило работа.
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

Опцията "Linked product" в админ панела, не играе ли точно тази роля ?
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

Опцията "Linked product" в админ панела, не играе ли точно тази роля ?

Не. Те листват продукти в страницата на самия продукт. Идеята на mantaman е да се листне категория сред списька с продукти на друга категория.
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

You must spread some Reputation around before giving it to ReminD again.

При първа възможност ще я дам репутацията


Още един въпрос ако това упражнение трябва да се направи за повече продукти кодът същият ли ще бъде, ще се променя ли нещо друго освен линковете на желаните пренасочвания (имам в предвид единицата след долара или нещо подобно)
 
само да допълня

ама кода за редиректа не така по добре си го генерирай с някои хтаксес генератор

кода е специфичен за всяко урл

старо урл да води към урл на категория
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

Още един въпрос ако това упражнение трябва да се направи за повече продукти кодът същият ли ще бъде, ще се променя ли нещо друго освен линковете на желаните пренасочвания (имам в предвид единицата след долара или нещо подобно)



Това трябва да е кода за всички


change link address with htaccess - чукни все пак в гугъл, че да не ти омажа аксес файла, не ги разбирам много.




куулайс е прав
 
кодър зависи от структурата няма автоматичен универсален на урлто в някои случай може да извърти за да се направи масов редирект ама мног зависи от случая

иначе на мантата му трябва нещо такова според структурата

Код:
Redirect /index.html http://example.com/newdirectory/

Код:
Redirect /olddirectory/oldfile.html http://example.com/newdirectory/newfile.html
 
От: Може ли продукт в Зенкарт да води към категория

С това тулче можеш да провериш редиректите след като ги сложиш в htaccess:

webconfs.com/redirect-check.php
 

Горе