Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

MartinHR

Member
Здравейте,

имам едно въпросче
имам сайт примерно name1.com
Ако направя друг сайт с различен контент и тема и го кача на site.name1.com
Този новият сайт ще е много по-интерсен и ще има доста посетители.

Въпроса ми е това ще повлияе ли на name1.com по отношение на СЕРП или не?
Дали търсачките ще ги приемат като два различни сайта или не?
:)
Вие какво мислите за това!
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

За серпа не съм сигурен по скоро не - но все си мисля че е възможно да прихване малко тежест от линкове което да се отрази на ПР - в момента имам подобна галимация и с нетърпение очаквам ПР ъпа за да видя верно ли е
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

Мисля че помага само за ПР. Направих нещо като сателитка на събдомейн. Основния сайт вдигна ПР1, а нямаше все още много линкове. Може и аз да греша
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

нетърпение очаквам ПР ъпа за да видя верно ли е

И аз го очаквам ама незнам дали ще има ново раздаване до края на годината, дано да има поледно време май се раздава ПР през 7-8 месеца последия беше май на 20 януари тази година ако не се лъжа.

Направих нещо като сателитка на събдомейн.

Това за сателита на суб помага със сигурност.
Аз изкам да направя сайт на съвсем различна тематика на субдомейна
това не се брой за сателит, но по този начин ще се повиши посещаемостта, а ако направя просто сателит няма.
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

Аз не виждам какво общо могат да имат два различни сайта (пък даже и подобни) щом са на различни (суб)домейни
Така или иначе в уебмастер туул-а поддомейн се регистрира като нов сайт.
Ще има ефект ако е домейн.ком/субдомейн, ама ако е субдомейн.домейн.ком файда никаква. Равнозначно е на субдомейн.ком
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

Не е точно така и не случайно в Уебмастер тула субдомейните нямат всичките права на обикновените домейни
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

Кратко и ясно, от собствен опит: НЕ, имал съм суб с ПР4, а основния си остана 0. Още по- малко отношение пък има субдомейна към SERP позицията на основния, щом са със собствена ниша и различно съдържание. Просто може да си сложиш линк - КАКТО ОТ ВСЕКИ произволен твой сайт. Гугъл ги третира като различни домейни, като суб-а е търд левъл домейн: всеки твой конкурент с равна СЕО и нормален домейн ще бъде ПРЕД теб.
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

Това че си имал един пр4 не мисля че е определящо според мен ако има голямо количество субдомейни с висок ПР ще се отрази и на главния
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

Не е точно така и не случайно в Уебмастер тула субдомейните нямат всичките права на обикновените домейни
Сигурен ли си?
Аз имам сайтове на поддомейни и им ги има всичките опции. (Не говоря за блогспот и другите подобни)
Единствено за www субдомейните може да има някакви ограничения. Другото си е отделен сайт.
Ако нямаш линкове от поддомейните към главния, ефекта ще е нулев.
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

Сигурен съм на субдомейните при мен не позволява да правя географско насочване и промяна на адреса.
 
От: Може ли с сайт на поддомейн да се вдигне сайта на основният домейн?

При мене става да се прави географско насочване.
Сега гледам, че Change of address и Preferred domain ми пише Restricted to root level domains only
За preferred domain ясно - www е стандартно само за левел 2 субдомейн, по надолу няма смисъл.
За change of address - същото. Тази опция се ползва главно като имаш com+net+org+bg+..... да ги вържеш че е един сайт. За субдомейни няма смисъл тази опция. Явно пестят място или знам ли.
Тези две опции работят само за www субдомейна
 

Горе