Мой хостинг /безплатен за сега/ моля за идеи и подкрепа

nedko

New Member
Здравейте.
Поради факта, че започнах да плащам доста хостинг повече от преди време смятам да зарежа тая работа с хостинг провайдърите и да направя един малък hosting сървър.
Сайтовете, които ще хоствам са малко за потенциала на машинката за това смятам да пусна достъп до определни хора до нея. Тоест да не е съвсем публичен достъпа и всеки, който си поиска да влиза и да прави опити за зулуми.
Плюса на моята конифгурация ще е оптималната работа с Joomla, WP, Drupal и всякакви други готови и/или ръчно писани системи, лесен достъп на потребителите до phpmyadmin, насторйка на домейните и т.н. и т.н. Тоест това, което предлага всеки нормален хостинг.
Идеята ми за началото е да не искам пари на хората от този форум срещу тяхното желание да помогнат и развием заедно web сървъра. Тоест безплатен хостинг ще се издава на колеги, които дадат хубава идея.
Спецификациите (за сега) са:
* Контролния панел - ISPConfig 3.0.3 или Kloxo - не съм решил на 100%;
* Mail сървър с поддръжка на IMAP/POP3;
* Брой add-on домейни - неограничени!
* Операционна система - Ubuntu Server edition 10.10 или CentOS ако е с kloxo;
* PHP, MySQL, Webalizer, phpmyadmin;
* FTP, SFTP, SCP(предлагам и sftp, защото при ftp паролите се разпространяват в некриптиран вид);
* DNS (A, CNAME, MX, SRV и TXT записи);
* Email-Autoresponder;
* Спамфилтър (SpamAssasin) и антивирусна програма (clamav);
* Подробна статистика за трафика;
* SSI:
* PHP (достъпни чрез: mod_php, FCGI,CGI and SuPHP);
* Shell достъп;

И в общи линии това е. Услугата ще я стартирам най-вероятно средата на другия месец.
Ще бъда радостен ако дадете идеи, които са реализируеми. И съм отворен и за такива освен WEB хостинг, защото за сега едва ли ще събера толкова сайове, че да не ми стигат ресурсуте на машината.

Хубав ден от мен
wink.gif
 
От: Мой хостинг /безплатен за сега/ моля за идеи и подкрепа

Имам подобна идея, но пиши на ЛС да ти обясня :)
 
От: Мой хостинг /безплатен за сега/ моля за идеи и подкрепа

То за тази цел има топхост. Там е почти безплатно.
А тук някъде имаше промоция за безплатен хостинг. Освен това наближава и черния петък. От хостгатор ще пуснат пак 75% off.
 
От: Мой хостинг /безплатен за сега/ моля за идеи и подкрепа

@nedko - писах ти ЛС, ако искаш дай скайп :)
 
От: Мой хостинг /безплатен за сега/ моля за идеи и подкрепа

на каква машина/пс ще го пускаш тоя сървър щото и това е важно?естествено зависи от натоварването но все пак.
 

Горе