Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Maverick

Well-Known Member
От доста време се занимавам с продажбата на оксидни пигменти (боя за оцветяване на почти всичко и устойчива на УВ лъчи) и хидроизолация. До сега всичко беше офлайн. От 2-3 седмици я рекламирам и в интернет. Направил съм сайт, който смятам, че е лесен за употреба (на опънкарт) и го рекламирам в адлайз. До момента имам 250 лв. изхарчени (като цената на клик е 10 ст. тъй като не може по-малко :) ). Но не съм доволен от резултатите който получавам от онлайн кампанията. Поради естеството на продуктите не мисля, че фейсбук страници е подходяща инвестиция (А вие как мислите?).

Мога да си заложа репутацията във форума за това, че няма по-добра хидроизолация на такава цена в България. Освен това е и лесна за използване, за разлика от алтернативните решения. А боята като цена-качество също е на високо ниво. Предимно приложението й е за фирми, но по-голямата част от тях предпочитат да използват по-евтини и по-малко качествени оксидни пигменти.

Та какви съвети бихте ми дали? Какво да променя? Как/къде да рекламирам?
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Един по един моля, че нищо не се разбира. :)
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Здравей,
За съжаление в България, всичко е сбъркано. Горе долу работя в тази сфера, поръчките се "печелят" от определени фирми, те разбира се не ги интересува нищо друго освен крайното число печалба - т.е търсят най-евтиното решение. Същото е със по-малките фирми занимаващи се с жилищно строителство. Гледат чистата печалба накрая, качеството е на много заден план, да се оправя крайният потребител. Щом хидроизолацията е най-добрата в България отношение цена качество, какво бих направил аз.

Бих се насочил като начало към дребните рибки. Бих рекламирал продукта с ревю, с основните му качества във форуми където се обсъжда как да си направим ремонт на покриви, мазета или други места който имат нужда хидроизолация.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Можеш ли да ми препоръчаш такива форуми? Аз проверявам един такъв от време на време, но други не намирам.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Разгледай форумите за строителство, ремонти и направи си сам, и изобщо, където има такива теми, блоговете и тн. всичко свързано
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Поинтересувай се как вървят билбордите. Аз съм на мнение, че за такъв тип бизнес това е доста добър начин да те научат хората. Не е нужно рекламата ти задължително да е онлайн, за да докараш потенциални клиенти в сайта си. Билбордите вършат добра, когато са на подходящо място и с привличащ вниманието дизайн.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Лош момент за реклама си избрал. Зимата хидроизолация не се прави. Метни сайта на лс да видя какво предлагаш. Доколкото знам оксидните пигменти се използват за оцветяване на вар и разни външни мазилки, което в днешно време не се използва.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Можеш ли да ми препоръчаш такива форуми?

Да, ето ти няколко :)
http://www.misiamoiatdom.com/forum/
http://www.bg-mamma.com
http://stroitelniremonti.org
http://forum.imoti.net/
http://forum.napravisam.bg

Търсиш всичко свързано с ремонти строителство, винаги ще намериш подходяща тема или поне възможност за ревю, макар и платено.
Успех.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Имам един сайт, който съм го оставил органично да се развива - http://www.hydroizolacia.info/ Работя с едни момчета, които ми дават по 1 лв. на квадрат от всяка реална поръчка. Общо взето сайта прави по 3-4 поръчки годишно, но при 0 инвестиция (като изключа подновяването на домейна, и препращането на 20 - 30 имейла в годината) Клиентите са основно малки кооперации и панелки. Ако имаш идея как можем да си бъдем полезни взаимно пиши, току виж сме изкарали по някой лев.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

trader, оксидните пигменти се използват за оцветяване на всякакви строителни материали: бетон, вар, цимент, мазилки, бетонни плочи, гипс, смоли, латекс, други строителни разтвори и фугиращи смеси. И хидроизолацията която предлагам също може да се оцвети с тях, като може да остане и за финален слой. Сега ще ти пратя сайта на ЛС.

scorebg, благодаря ти!

stoineff, имаш ЛС.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Мога да си заложа репутацията във форума за това, че няма по-добра хидроизолация на такава цена в България. Освен това е и лесна за използване, за разлика от алтернативните решения. А боята като цена-качество също е на високо ниво. Предимно приложението й е за фирми, но по-голямата част от тях предпочитат да използват по-евтини и по-малко качествени оксидни пигменти.
Хм. Не знаех, че си техничар. :beer: Това, което си написал, е техничарско. Не е търговско.
Оксидните пигменти са най-доброто. Качествени. Вечни.
За съжаление, ерзац културата в България се вихри. Малко са хората, които се интересуват от качество. (Погледни темата за био храните.)
Смятам, че бадева си харчиш парите за реклама. Реалното строителство не е онлайн. Трябва ти директен маркетинг.
Като онлайн вариант ти трябва блог и форуми.
Като офлайн вариант ти трябват реални магазини. Евентуално статии в пресата.
Покрай продажбите трябва да провеждаш кампания по образоване.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Вискяр Бг, съгласен съм с теб. Но строителните магазини ми искат много голяма отстъпка. Тоест или трябва да работя на загуба или трябва да вдигна крайната цена. Точно за това пуснах и темата за да видя дали няма други варианти. Честно казано, предпочитам да продавам директно към крайни клиенти за да запазя по-ниска цена. Веднъж дигна ли я за да продавам на магазини и складове, няма как да я намаля за крайните клиенти.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Аз бих направила два сайта, за двата продукта, с добри презентации, качествени снимки, с упътване за работа с материалите, особено хидроизолацията, бенефити и тн.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

А да продаваш на строителни фирми и майстори, дали няма да е далавера? Звъниш, срещате се, показваш какво имаш и някои от тях стават клиенти.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

trader, добра идея. Добре, че ме подсети. Бях почнал преди време да правя такова нещо. Но ми се появиха други неща на главата и ги забравих.

GeorgiTodorov, предлагам ги на строителни фирми, но както и магазините ме натискат за по-голяма разлика в цената. Иначе за майстори е добра идея.

Благодаря на всички включили се в темата! Вашите мнения са важни за мен! С удоволствие ще прочета и нови такива.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Ти ако рекламираш само 2-3 седмици, това е малък период да за си водиш каквито и да е било изводи. И аз се занимавам с нещо от сорта на строителство, рекламирах 2-3 месеца, но всичко си беше наред. Сега съм пуснал реклами в друга сфера с цена на клик 1.20 лв и бих казал че тук проблема ми е голям. Ако продаваш бои, как онлайн ли ще ги продава? Добре е да има физически магазин в София, за да може хората от сайта да отиват там. Трябва да се знае какво искат хората, когато дойдат в сайта ти - дали да купят, да видят цени или да намерят магазини.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Направи блог на поддомейн със статии за хидроизолацията към магазина и рекламирай само блога като място за полезна информация. Така рекламата ще е много по-ефективна, защото хората ще си мислят, че не се опитваш да им продаваш нещо, а само да им предложиш полезна информация. Вече в самия блог можеш да наслагаш банери, линкове и т.н. към магазина ти, за да си сигурен, че всеки посетител ще го види. Можеш да пускаш там и рекламни статии, в които да пишеш за нещата, които си обяснил в тази тема, че цените ти са едни от най-ниските в България и т.н.
 
Няколко години бях в сферата на продажби на строителни материали. Да ти дам и аз няколко идеи.

Почти всички, които работят на заплата в строителна фирми, работят и на частно. Предложи им на тях по 1 бройка безплатно, за да тестват. Безплатно, защото или вземат материали от работа без пари, или дават списък на клиентите да купуват същите неща, ако не могат да ги вземат от работа.

Помисли за вариант с консигнация. Фирмата/магазина ти плаща, след като продаде нещо. Остава само да обясниш предимствата на твоите продукти, пред тези на конкуренцията, за да могат продавачите да продават по-добре.

Малките селски магазини не са за подценяване. Помисли къде около Пловдив има големи села и пробвай там да заредиш местен магазин за строителни материали. Може отново на консигнация. Имахме клиент с такъв магазин, който лятото правеше над 10 000 лева оборот на месец само от нас.

Направи оферти за техническите ръководители в строителните фирми. От тях зависи много пъти с какви материали ще работят за обект Х. Евтина цена на материалите води до по евтина оферта от тях, ако играят на търг за обект. И двете страни печелят.

Това са ми идеите само за хидроизолацията. Да не би да е двукомпонентна?
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

ФБ фен страница с няколко добри отзива от приятели(а може и от клиенти) + някоя друга полезна тема и уроче.

+ Ще е добре да се регистрира фирмата в гугъл мапс(помага за СЕО-то).

П.П. може ли да видя уебсайта?
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

ivo1017, не е двукомпонентна. На водна основа е и се нанася като обикновена блажна боя.

Nickchou, имаш го.
 

Горе