Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

С архитекти свързвал ли се? Строителите имат голямо доверие на архитектите си!
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

g0g0, неможах да разбера какво по-точно да правя с архитектите?
 
От: От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

С архитекти свързвал ли се? Строителите имат голямо доверие на архитектите си!
Не е баш така. Понякога архитектите не правя хубави чертежи и някои размери се налага да си смяташ сам и тогава се започва едно голямо псуване. После пък той идва да гледа обекта дали е направен както трябва.

Иначе една от фирмите, които преди години са извършвали нещо подобно със строителните материали, не са разчитали на сайт, а са се свързвали по телефона с много фирми, така някои от тях да се навивали да поръчват и малко по-малко да станали известни, а това което се произвеждали било с тяхна марка, иначе произведено от заводи където се правят същите неща, но с друга марка. + че са правили много конференции
За строителни материали като че ли е трудно само със сайт да се направи маркетинг.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

g0g0, неможах да разбера какво по-точно да правя с архитектите?

Ами да направиш една кратка презентация на продукта си и да предложиш процент срещу залагане на твоя продукт в проекта.
Нещо такова, ти вече ще си доразвиеш тази стратегия.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Ами да направиш една кратка презентация на продукта си и да предложиш процент срещу залагане на твоя продукт в проекта.
Нещо такова, ти вече ще си доразвиеш тази стратегия.

За целта трябва да стана гербаджия. Най-добре да вдигна цената х2 и да делим 50/50 с бойко, той ще заложи като закон всяка нова постройка да е измазана отвътре и отвън с хидроизолация. :)

Благодаря за включването, не не съм привърженик на такъв тип бизнес. Преди време така един доктор ми препоръча колан за кръста за 400 лв. дето така и не ми помогна.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Може и да не предлагаш процент, а просто да си предложиш продукта (който твърдиш, че е най-добър)
В крайна сметка ти си знаеш, успех.
 
Последно редактирано:
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

За целта трябва да стана гербаджия..
Щом работата опря до партиите значи е сериозна :D
В моята сфера има 4-5 сайта ни един стигна на 1-ва страница, събирам ФБ фенове, мейли, на пролет пак реклами ще пускам, ама няма ли го сайта на 1-ва страница не бива работата. Но те и хората малко идиоти, избират едва фирма, питат само нея и се оставят тя да ги вербува. Не мога да ги разбера, как ще даваш $$$$ лева и няма да питаш 4-5 фирми, да видиш кой какво ще те излъжи.
За да се продава, трябва не само трафик но и познания как мислят клиентите.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Аз знам как мислят клиентите, особено в този бранш. Искат колкото се може по-евтино, но "ефекта" от евтиното се усеща след една 2 години и после пак ще дойдат при мен. Проблема е, че след това трябват повече пари, за да се развали това което е направено по-рано и да се направи на ново. А не всеки може да си го позволи.
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

За да държиш цени трябва да се брандира, иначе всеки ще прескача на по-евтиното, с всяка стока е така
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Ivo94, съгласен съм. Обаче реклама по ТВ не мога да си позволя. Какво препоръчваш да направя за брандинг?
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

Не е задължително да е по ТВ, достатъчно е няколко авторитетни сайта да публикуват по някое подробно ревю. Ако не можеш да си позволиш и там просто наблягай на името (бранда) винаги, в статии, във форум постове, в обяви, натъртвай на него с всичките му положителни страни и продуктите, които продаваш. НЕ е лошо да се направят някакви тестове и да се опишат всички плюсове, инфографики също помагат в случая, снимки (много), видео (Също много). Бранда трябва да има свои Социални профили задължително, Туитър, Пинтерест, Фейсбук и каквито се сетиш, трябва да има много канали, от които да се облъчва. Презентации пред потенциални клиенти, дребен бизнес, среден бизнес, едър бизнес, таргетирай, прави досиета на всеки, който реално може да ти донесе добри приходи. За други методи, които не са много Уайт хет, можеш да пишеш на ЛС, за които се сещам :)
 
От: Молба за съвет за продажба на хидроизолация и боя.

За изолацията имам правени проби. И най-фрапиращото е едно от изпитанията в което машина нанася х микрона в/у оцветено парче картон и покритието на другите алтернативи е просто смешно. Което означава, че трябва да имаш повече "ръце" (нанасяния) за да постигнеш същия ефект. Обаче на опаковката на производителя разхода е същия като на тази която аз предлагам. Което не се връзва. :) Излиза, че конкуренцията подава фалшиви данни. Ако решиш да им спазиш разхода се получава твърде тънък слой, който много лесно може да бъде нарушен и от там да пробие водата. Ама как да го обясниш това без да нарушиш законите за защита на конкуренцията?
 

Горе