Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Valentin T.

New Member
Здравейте!
Въпреки всичко изчетено тук, всички съвети и идеи за начало в някакъв вид онлайн дейност с цел допълнителен, а и при някой до колкото видях основен доход аз все още не мога да разбера къде да се ориентирам и в целта си да правя нещо, се опитвам да правя прекалено много неща на веднъж...и резултата е отрицателен естествено. Бих искал да ми помогнете със съвет или насока според това което знам, защото този въпрос ''как да изкарам пари онлайн?'' го видях многократно, но за всеки е различна „диагнозата“. Ще ви напиша какво (си мисля) мога. Сигурен съм, че може да ми помогнете, защото забелязах че не малко хора са ви благодарни за помощ от ваша страна.

[FONT=&quot]Какво знам:[/FONT]
- Английският ми език е смятам на много добро ниво, като съм наясно, че тук има значение повече писменият отколкото устният. Наясно съм какво е SEO, не мога да кажа че съм много добър в оптимизацията, но като за самоук смятам, че се справям добре.
- Работя чудесно с платформата на Блогър, това е така защото откакто започнах да се уча кое как, още преди години започнах с него, Уърдпрес така и не го погледнах, ако не се различават много, ще се справя и с него.

- Мога да си редактирам готови темплайти на Блогър много добре.
- Смятам че мога да работя с Фотошоп добре, нито съм много знаещ, нито съм начинаещ, да кажем средно ниво.
- Имам базови HTML знания.
- Много добри умения в ''web research'' (да откривам информация онлайн).
- Голям интерес към битовата електроника (компютри, телефони, аудио-видео, навигации и прочие) повече от десет години се занимавам любителски.

Благодаря ви предварително, за критиката и съветите.
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Предполагам ще получим много предложения, и добри и лоши.

Според мен е най добре да започнеш да поддържаш 2 сайта, единият е журнал за това което правиш , как го правиш и т.н. а другият е MNS. Намери добра основна кл. дума свързана с интересите ти, и да речем 20-30 второстепенни думи, и направи един сайт с афф линкове към продукти от амазон или други аф програми. И двата сайта трябва да са на ангийски. Можеш да започнеш с това nichepursuits.com - прочети какво пише този пич, заедно с коментарите долу, включи се в дискусията, уаствай в вебинарите които той прави от време на време и с малко късмет и креативност и здраво бачкане би трябвало да достигнеш скоро $500/месец, след което да започнеш по-голям проект.

Успех!
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Знаеш много неща но на нито едно не си на професионално ниво нали така?
Насочи се към това което ти се най-отдава и стани професионалист в него.
След това ще ти е по лесно в намирането на клиенти и "златната мина" ;)
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Знаеш много неща но на нито едно не си на професионално ниво нали така?
Насочи се към това което ти се най-отдава и стани професионалист в него.
След това ще ти е по лесно в намирането на клиенти и "златната мина" ;)

Съгласен съм с колегата. Едно малко пояснение: за професионалист или експерт/master се разбира някой, който е прекарел поне 10 години или 10 000 астрономически часа да усъвършенства дадено умение. Примерно вид спорт, пеене, свирене на инструметн, писане, програмиране и прочие. Замисли се, кое си развил до сега най-много и го "доведи до край" ( тоест поне 10 000 часа, то ясно, че край никога няма да има). Интернета не се различава много от "реалния" живот. Каквото и умение да развиеш винаги ще можеш да го пласираш и рекламираш по интерент и бъроз да си намериш клиенти и да запълниш някаква ниша.

Не се подлъгвай, че интернет е нова златна мина добре дошла за всеки нов. Както навсякъде ДЪЛГОТРАЙНИЯ успех изисква постоянство, амбиция, цел, желние и куп други неща.

П.П. И аз преди си падах по електроника и отдавна не съм се занимавал, но наскоро разчовърках едно радио уж да се опитам да му направя извод за мп3 плеър ама нещо не мога да разбера къде да го скача на платката. Даже тема пуснах в един друг форум.
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Супер, давайте още!
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

остава да дефинираш, какво си научил за онлайн маркетинга! - това ти е отговора за теб самия
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Като съпътстваща дейност може да предложиш някакви услуги във Fiverr. Предлагаш неща там които можеш да правиш. Пиши в описанието че си нов и имаш интерес да предложиш добра услуга. Аз така почнах там, а сега имам средно по една поръчка на ден, което си е по около 120$ на месец, за работа която ми отнема точно 1 минута да изпълня поръчка. (продавам метод). Разбира се времето за изпълнение на поръчка варира, зависи какво правиш. Хвърли един поглед там току виж ти е хрумнало нещо.

Друго, според мен разучи Wordpress колкото се може по скоро, ако искаш да пробиеш това е най оптималния начин за правене на сайтове според мен от хора без умения в програмирането и дизайна. Аз имам сайтове които са ми отнемали няколко часа да направя, а после ми носят пари почти на автопилот. Формулата е добра идея за услуга + хубав домейн + хубава тема (има и безплатни хубави теми) + безплатни плъгини (според това какви функции са нужни) + добро он пейдж сео.

Избягвай БГ нишата. Прави сайтове директно на английски, а не основния сайт на БГ и превод на английски. Или несъответстие между домейна и съдържанието (изключвам брандиране), също така избягвай всичко различно от .com, не слагай тирета в домейна. Ако искаш съвет за домейн, питай

Успех
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Не ти трябва съвет, трябва да се ошлайфаш в собствени проекти и тогава ще разбереш къде ти е дарбата и какво можеш да предложиш
 
От: От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Избягвай БГ нишата.

Защо да избягва БГ нишата ? Има някои неща, които вървят тук... чат пат. (сори за оф топика, може да отговориш на лично, че да не се отклоняваме от темата).
 
От: От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

За онлайн маркетинга, както и за всичко останало в главата ми е пълна каша, постоянно чета нещо ново, постоянно решавам, че следващото е по добро от предишното и както казах в крайна сметка нищо не почвам, просто не знам накъде. Определен е по добре, когато така различни хора с различен опит ти дават насоки, дори и много различни, поне мога да се ориентирам като напълно объркан човек, къде като за начало мога да тръгна полека.
Да, Fiverr също съм го имал в предвид, обаче дори и там...не знам какво точно да предложа дори, не съм сигурен в това, кое знам най добре и като погледна колко много хора предлагат какво ли не и това ме отказва всеки път.
Относно Wordpress си е време да, трябва да го разуча, въпреки че не е задължително с него, но след като много хора твърдят, че е по разчупена платформа откъм функционалност и прочие си е крайно и аз да се убедя.
За какви собствени проекти става въпрос, съжалявам че питам, може би за някой такива въпроси са смешни, но предпочитам да питам като дете и да се уча, защото вече прекалено много години си блъскам главата, а все чувам как можело да си докарвам някой лев с нещата които мога. Нека първо се престраша да започна нещо, пък чак тогава мога да си позволя дилемата БГ или на английски.
Благодаря ви, всеки съвет ми е от полза наистина.
 
Последно редактирано:
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Постави си цел. Заключи се в една празна стая с лист и химикал и не излзиай докато не си поставиш цел. Иначе само ще четеш това онова, ще пробваш едно друго - ще прелиташ от цвят на цвят така да се каже и след 1 година пак ще си на същото положение. Нали не искаш това?

Прочети някоя цялостна книга, а не само от тук от там по форуми и статии. Napoleon Hill - Think and grow rich. Някоя от книгите на Brian Тracy относно цели и постижения и успех. Повечето други неща са само техники с краткотрайна полза (общо взето ала-бала).
 
От: От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Защо да избягва БГ нишата ? Има някои неща, които вървят тук... чат пат. (сори за оф топика, може да отговориш на лично, че да не се отклоняваме от темата).

Ами по простата причина че Българският пазар е стотици пъти по малък от колкото Английският. на ЕН пазара има повече възможности за монетизация и разплащане (а не наложен платеж и смс плащане :) ). Вярно конкуренцията е много по голяма, но при правилният подбор на ниша могат да се получат нещата.
 
От: Молба за съвет, насока към какво да се ориантирам онлайн!?

Като за начало, ще опитам да съчетая уменията и знанията ми свързани с електрониката с един MNS. Трудно ми е и от толкова много информация в мрежата да намеря, ако мога така да се изразя, по елементарно представена информация относно MNS как да изглежда и прочие. От милиони резултати по темата почти всеки различен подход твърди, че е по добър. Освен това на места видях и статии в които се твърди, че микро нишовите сайтове, вече не били добър ход. В крайна сметка, освен да опитам от цялата информация да селектирам това което смятам че ще ми помогне и мога да ползвам... и да се пробвам, малко по малко, пък да видим.
 

Горе