Моля за мнението ви

kakafon

New Member
Създадох едно "сайтче" за продажба на козметични продукти - www.nuskinbg.com

Моля да кажете вашето мнение за него, какво мога да пооправя и как да подобря нещата. Целта е продажби разбиреа се.
 
От: Моля за мнението ви

1.Първо не ми направи добро впечатление, че е на безплатен хостинг
2. Ако не се бях върнал да видя къде пише магазин никога нямаше да разбера, че се продава нещо, сложи един линк към продукта в магазина
3. Български пазар, а предлагаш в $$$ явно е дропшип
4. Данни за контакт никакви... Фирма, М.О.Л телефон поне...
5. Информацията поне ми изглеждаше на пръв поглед достатъчна не съм се зачитал.
6. Искаш продажби - какъв е бизнес плана ти, тези продукти за мен са страшно не познати (вярно, че съм мъж но все пак)
7. FAQ - отговор не намерих, ако го поръчам до колко дни ще го получа....
8. Плащане само с пейпал?
 
От: Моля за мнението ви

Чудесно, от това имах нужда.
НЕ знам защо е толкова важно да не е на безплатен хостинг, ако може пишете ми аргументирано.
Фирмата е мултилевъл маркетинг и пазаруваме в долари, но не пречи да сложим и цени в левове.Ще го направя макар и всеки ден долара да е различен.
Искаш да кежеш че на пръв поглед не изглежда да е магазин сайта? ако сложа продукти на първа страница с малко резюме и цени май ще е по-добре..
Ще допълня информация и за начините за плащане и времето за доставка.....сериозен пропуск съм направил тук наистина.
Относно бизнес плана.. ИМАМ НЯКОИ НАБЕЛЯЗАНИ ТОЧКИ ОСНОВНО КАТО SWOT анализ и онлайн маркетинг( съвсем в основни линии, без да претендирам за професионализъм) и нищо повече.
Благодаря ти още веднъж...
 
От: Моля за мнението ви

- Безплатния хостинг се забелязва само от хора като мен, които имат малко разбирания, а да не говоря за хората които наистина разбират от web. За мен е несериозно и никога не бих си купил нещо от сайт качен на безплатен хост. Най-малкото сериозна фирма, предлагаща продукт или услуга може да инвестира в изграждането на стабилен сайт... независим, ако днеска решат, че спират да предлагат безплатната си услуга ??? Въпреки, че много хотели и прочие съм виждал със сайт в хит.бг

- Имах предвид в самата статия примерно накрая... линк с текст Купете продукта от нашия магазин... или нещо подобно, което да води към магазина и съответния продукт.
- Оптимизация (тук няма да говоря защото има хора, които разбират много повече от мен).
- За по-добър старт, може да инвестираш в реклама във форума има хора, които продават евтини валчари от порядъка на 10-15 лв. за adwords i FB
Дано да ти потръгне... Не искам да съм скептик, но разгледах и бая скъпи ми се видяха продуктите за бг пазара.

Никой няма да ти даде ключа към успеха ти сам трябва да го откриеш, а откриването му идва с опита.
Стискам палци този ти опит да е успешен!
 
От: Моля за мнението ви

Дааа, за безплатния хостинг..разбирам.
И за втория ти съвет ще помисля
За оптимизацията....чета и правя някви неща .....хихихихих, дано съм на прав път.
Благодаря ти за всички съвети и за подкрепата.
 
От: Моля за мнението ви

Опитах се да поръчам нещо, но не можах... Махни адсенса ако основна насока ти е продажбата на твои продукти
 
От: Моля за мнението ви

Много има какво да се желае за оптимизацията - най-кратко казано, мета таговете и тайтъла са нерелевантни на съдържанието в сайта. Да не говорим, че на вътрешните страници - липсват.

Относно магазина - никога не бих купил каквото и да било от магазин в който:
1. не е ясно кой продава
2. няма политика на връщане на стоката
3. няма гаранция/сервиз
3а. имаш техника - ами ако се счупи - 400 и кусур гущера къде? В канала?
3б. а ако съм алергичен към мазилата?
4. трябва да платя в пейпал на gmail мейл
5. няма срокове и цена на доставка, спедитор и т.н.

Относно хостинга - съгласен съм напълно с alabam4eto - твърде несериозно е. Защо? Ами защото е още една гаранция за твоята сериозност. Ако правиш блог е ок, но щом искаш и да продаваш - не е.
 
От: Моля за мнението ви

Не е нужно да имаш вишу в областта на търговията или опит в търговска мултинационална компания, за да продаваш.
Ама един елементарен common sense е задължителен.
А не го забелязвам в твоя сайт.

Въобще не се разбира че това е магазин. А не хваща по никакъв начин юзъра и не виждам защо ще седне да разцъква навътре из сайта, а няма просто да го затвори след 2 секунди... Освен ако не е задърпал боб за тоя точно продукт (марка) и го търси като изоглавен из Гугъла да поръча няколко кашона.
Няма брандинг самият сайт.
Дизайнът е като да е правен от ученик 7 клас паралелка Информатика. Не щото е грозен (какъвто всъщност и е), просто е безсмислен и неефективен за целите на сайта.

Онепйдж СЕО не съм заглеждал в подробности - само видях че тайтълът е почти безмислен и той.

Сега като погледна пак, въобще не знам що го пиша това, ама имам няколко минути да чакам тука нещо...

А сега следва нещо дето не е персонално към автора на темата, понеже той всъщност дава признаци да е интелигентно и с потенциал..:

/hate mode on

Общ съвет за всички предприемачи от същия тип (дето сте цял калабалък в тоя форум и секи ден са изсипвате по една кофа пресни и росни ливади...) - прочетете някоя книга за бизнеса дето искате да го развивате. После си намерете работа в сериозна съответна компания. Изкарайте поне няколко годинки там с отворени очи и уши. Спестете някой лев - не е нужен голям капитал, няколко хилядарки да речем че стигат.

... Понеже да завършиш у-ще и направо от Студенцки град/чалготеката/Кънтър Страйка/Старкрафтя/торбата с лепило/осеяната с използвани спринцовки полянка в Борисофта градина да скочиш с двата крака напред у Интернет бизнеся не си е работа...

//hate mode off
 
Последно редактирано:
От: От: Моля за мнението ви

/spam mode on
/hate mode on
XAXAXAXAXAXAXAXAXA xaxaxaxax

Noke, почвам и аз да си управлявам постовете с /on /off :lol: Става къде ти по-прегледно и забавно!!!

/rep mode on
You must spread some Reputation around before giving it to Noke again.
/rep mode disabled

ще трябва явно да поработя върху модовете още малко - не се справям съвсем добре явно :lol:

/self training mode on
/spam mode off
 
От: От: Моля за мнението ви

Сега "сериозно"... Малко сте острички ама Ви прощавам, щото обичам да не съм "калабалък"( поне не фъф Всички аспекти) и ми харесва да стоя над тия неща. Всичко, което сте написали.....някъде схванах, някъде не и със сигурност имате право. Стана ми ясно, че имам много работа, ако искам да имам постижения. Мисля да продължа напред обаче и да послушам съветите(които сметна разбира се) и да доизяснявам неяснотите. Благодаря ви още един път.
 

Горе