Инвестирам в: Моля за съвет: Каква е цената на ФБ Страница?

bauer

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте,
Възнамерявам да закупя ФБ страница и ми е нужно мнение относно ценообразуването.
Темата е мода, БГ аудитория. Каква е нормалната цена за страница с например 1000 БГ фена, 2000, 3000...5К, 10К и т.н.
Питам понеже не зная каква оферта да направя на собствениците на страниците.
Конкретно едната е с 830 харесвания и последна публикация Януари 2020, а другата с 13000 и последна публикация Август 2019г.
Потвърдено от собствениците,че не се използват вече.
Наясно съм,че от съществуващите фенове може и да няма голям ефект,но искам да имам някаква база,от която да започна - а именно страницата да има вече публикации, да има брой фенове и т.н. Предполагам,че за потенциалните ми клиенти това ще бъде от някакво значение.
Благодаря.
 
Според активността, цената за 13,000 страница е 130-260 лева. Без да съм я виждал и предвид че не е била поддържана от 2019, най-вероятно и 100 лева са й много. Правилния подход е да накараш собственика да пусне в продължение на седмица по 2-3 поста на ден, за да видиш има ли изобщо активност. Ако няма - няма смисъл и за без пари да я вземаш. Много по-добре би било да ползваш услугите от форума за покани към страница.
А най-добре (според това, за което ще я ползваш) е да я създадеш с платена реклама към платформата на ФБ. Цените за България са ниски, така че едни 5000 човека ще ти стъпят на 200-300 лева, но ще са активни.
 
Създаване на нова с платена реклама найстина е много по - добро решение!
 
Благодаря много за съветите. А има ли други във форума,които предлагат покани в страници. Само БГ аудитория и то на читави хора - без етноси, чужденци,араби и хора с имена тип ( Гошо секса, Най-якия и т.н. ) Вече се разбрах с @kamentk , след него може и с други колеги да работят като направя страницата и кача малко публикации.
 
Според активността, цената за 13,000 страница е 130-260 лева. Без да съм я виждал и предвид че не е била поддържана от 2019, най-вероятно и 100 лева са й много. Правилния подход е да накараш собственика да пусне в продължение на седмица по 2-3 поста на ден, за да видиш има ли изобщо активност. Ако няма - няма смисъл и за без пари да я вземаш. Много по-добре би било да ползваш услугите от форума за покани към страница.
А най-добре (според това, за което ще я ползваш) е да я създадеш с платена реклама към платформата на ФБ. Цените за България са ниски, така че едни 5000 човека ще ти стъпят на 200-300 лева, но ще са активни.

Ако трябва да сме искренни наистина най-добрите варианти са това. Аз лично съветвам хората да поръчат малко покани, да пуснат и платена реклама преди/след това. Което работи по-добре(по-ниска цена на лайк или по-ангажирана аудитория, което ги интересува) за тяхната страница - това да ползват.

Една страница ако е затрито всичко вътре, трудно да се съживи по съвременния начин по който работи ФБ. Тия работи ги следят. Ако ще се купува страница, то трябва да се ползва as is и да не се разчита на това, че ще се промени името или контента и резултатите ще се запазят.

То реално в една страница която може да имаш супер ангажирана и напълно натурална аудитория, в деня в който почнеш да монетизираш, дори и по някакъв много елегантен начин, започва да има отлив.
 

Горе