Моля за съвет :)

Ivan95

Member
Здравейте ! Доста съм изчел в този форум и от това което научих няма смисъл от разни сайтчета с кликане на реклами, попълване на капчи и т.н. Мисля да създам блог в wordpress или blogger и да използвам Adsense. Само че има проблем - на 17 години съм, а доколкото знам за Google Adsense трябва да си пълнолетен. Някакви съвети? Благодаря предварително :)
 
От: Моля за съвет :)

В Уордпрес не може да слагаш Адсенс, само в Блогер. Разбира се, имам предвид ако ползваш техен домейн. Ако сайта си е твой може да слагаш Адсенс. Имаш 2 варианта: караш някой по-голям от теб да се регистрира: брат, сестра, родители. Но предвид, че си на 17 не те съветвам, само след година сам ще го направиш. Друго нещо което може да направиш - правиш си сайта и го развиваш. След година ще станеш на 18 и ще имаш право на Адсенс. През това време развиваш сайта и когато му сложиш адсенс вече ще е по-лесно. А и можеш да получаваш и други доходи, не само от Адсенс. Ако ти е добър сайта - ще има реални рекламодатели, има афилейт програми (за тях не знам дали искат пълнолетие), друг начин по който хората печелят е да продават връзки.
 
От: От: Моля за съвет :)

В Уордпрес не може да слагаш Адсенс, само в Блогер. Разбира се, имам предвид ако ползваш техен домейн. Ако сайта си е твой може да слагаш Адсенс. Имаш 2 варианта: караш някой по-голям от теб да се регистрира: брат, сестра, родители. Но предвид, че си на 17 не те съветвам, само след година сам ще го направиш. Друго нещо което може да направиш - правиш си сайта и го развиваш. След година ще станеш на 18 и ще имаш право на Адсенс. През това време развиваш сайта и когато му сложиш адсенс вече ще е по-лесно. А и можеш да получаваш и други доходи, не само от Адсенс. Ако ти е добър сайта - ще има реални рекламодатели, има афилейт програми (за тях не знам дали искат пълнолетие), друг начин по който хората печелят е да продават връзки.

Благодаря за съвета :) Май наистина е по-добре да изчакам докато навърша 18 години. А това последното не го разбрах.. в какъв смисъл "продават връзки" ?
 
От: Моля за съвет :)

Договаряш се с някой да ти плати, а ти да сложиш линк към неговия сайт.

Нали това имаше предвид "Странникът".
 
От: Моля за съвет :)

Моят съвет е да не избързваш. Изчакай да станеш на 18 и няма да имаш пречки, а дотогава можеш да работиш над сайта си и да го развиваш. Така времето няма да ти е загубено, пък и няма да избързваш :) Успех!
 

Горе