Моля препоръчайте ми разплащателна система

vekogroup

Member
Моля препоръчайте ми разплащателна система за онлайн магазин, която е различна от PayPal и Български банки

Много благодаря
Поздрави
 
Не мисля и не искам, но продавам в чужбина и не се доверяват на нашите банки!
Това беше много несериозно, би ли ми казал в България има ли Банка със 100% български капитал? Знаеш ли, че всички опериращи банки в страната са собственост на международни инвеститори? DSK? Rai? Uni, Express, BACB... коя от изброените е българска? :)
 
Може да погледнеш Mollie. Не съм ги ползвал реално, ама на хартия бяха ок.
 
Моля препоръчайте ми разплащателна система за онлайн магазин, която е различна от PayPal и Български банки

Много благодаря
Поздрави
MyPOS
 
Това беше много несериозно, би ли ми казал в България има ли Банка със 100% български капитал? Знаеш ли, че всички опериращи банки в страната са собственост на международни инвеститори? DSK? Rai? Uni, Express, BACB... коя от изброените е българска? :)
Без ПИБ, ЦКБ и Инвестбанк. Те са си местни. И честно казано за ПОС-разплащания са най-удобни първите две, ако ще минаваш през банка. Особено ПИБ, които не минават през Борика, а разработват собствена система за processing на картови плащания.
 
Такси за транзакции:
Теглене в брoй от банкомат в България1.00 BGN
Теглене в брoй от банкомат в ЕС
(Теглене на сума в Евро или превалутираната й стойност в деня на транзакцията)
≤ 300.00 Евро4.00 BGN
> 300.00 Евро8.00 BGN
ATM Cash withdrawal International21.000% + 8.00 BGN
Теглене в брой от ПОС терминал31.000% + 6.00 BGN, Min. 10.00 BGN
Плащане на ПОС терминалБезплатно
Интернет плащанияБезплатно
Проверка на балнс на банкомат1.00 BGN
Отказана транзакция на банкомат1.00 BGN
Такса за сторниране на плащане30.00 BGN
 
Когато препоръчваш нещо, покажи и лошата му страна!!!! Това са таксите на MyPOS: https://www.mypos.eu/bg/faq/new-client/fees-and-limits
Приятелят иска "алтернативи". Като иска такива, да плаща.
Не знам на теб кое точно не ти хареса от таксите на myPOS спрямо други подобни услуги, поне кажи, че да си знае питащият кое е "скъпото".
Аз си мислех, че щом в SuperHosting сте скъпчии, нямате проблем и другите да са скъпчии като вас. :D :D :D :D
 
Такси за транзакции:
Теглене в брoй от банкомат в България1.00 BGN
Теглене в брoй от банкомат в ЕС
(Теглене на сума в Евро или превалутираната й стойност в деня на транзакцията)
≤ 300.00 Евро4.00 BGN
> 300.00 Евро8.00 BGN
ATM Cash withdrawal International21.000% + 8.00 BGN
Теглене в брой от ПОС терминал31.000% + 6.00 BGN, Min. 10.00 BGN
Плащане на ПОС терминалБезплатно
Интернет плащанияБезплатно
Проверка на балнс на банкомат1.00 BGN
Отказана транзакция на банкомат1.00 BGN
Такса за сторниране на плащане30.00 BGN

Това са такси за MyPos картата, която ти издават. Никой не те кара да я ползваш. Можеш да си получаваш парите по банка.
А такса за теглене от банкомат в БГ - 1 лев напълно стандартна.
 
Всъщност, темата на питащия е друга, човекът е решил да опита по възможно най-лесния начин как да пренасочи влизащите приходи от продажби далеч от погледа на държавата и НАП, с цел избягване и плащане на Данъци върху печалбата. Ще му отговоря директно: “Приятел, няма как да стане, намираш се в голямото ЕЮ семейство.” :)
 
Всъщност, темата на питащия е друга, човекът е решил да опита по възможно най-лесния начин как да пренасочи влизащите приходи от продажби далеч от погледа на държавата и НАП, с цел избягване и плащане на Данъци върху печалбата.

А ти смяташ ли, че има нещо нередно в това?
 
Без ПИБ, ЦКБ и Инвестбанк. Те са си местни. И честно казано за ПОС-разплащания са най-удобни първите две, ако ще минаваш през банка. Особено ПИБ, които не минават през Борика, а разработват собствена система за processing на картови плащания.
И аз щях да напиша тези 3 банки. ПИБ е на бивши висаджий, ЦКБ на бивши сикаджий, само на Инвестбанк не знам какви са. :)
А за разплащателната система на ПИБ съм почти съгласен. Истината е, че при тях системата за разплащания е смесена - използват както БОРИКА, така и тяхна разработка.
 
Да, това е квалификация на данъчно престъпление, и с това действие питащия би могъл да понесе наказателно преследване!
Да, само че в 99% интернет престъпленията са недоказуеми, а пък за нещо казано да не говорим. Ще си изтрие поста и какво? Нищо... Туко така не преследват никого. Наказателната отговорност не е за думи, а единствено за действия, освен ако не става въпрос за конкретна заплаха към някого или нещо.
 
Последно редактирано:
И аз имах тази дилема, да намеря международна, що годе прилична система с подръжка на български същевременно различна от българските и се спрях на PaySera /линка е афф./ Стават все по- популярни. Интеграцията е лесна. Е имат си доста изисквания, но това си е нормално, гледат да намалят проблемите си до минимум..
 
И аз имах тази дилема, да намеря международна, що годе прилична система с подръжка на български същевременно различна от българските и се спрях на PaySera /линка е афф./ Стават все по- популярни. Интеграцията е лесна. Е имат си доста изисквания, но това си е нормално, гледат да намалят проблемите си до минимум..
PaySera предлагат ли виртуален POS?
Друго, което съм виждал, е https://corporate.payu.com/ - bgmenu, cinemacity и разни други ги ползват за разплащания.
 
Да имат, както и поддържат много други и различни системи за разплащане. При нас проблема беше, че сайта беше за международния пазар, някак си не върви цените да ти са в евро и като те прехвърли на разплащателната с-ма цената да е в някаква екзотична валута като BGN. Всички предлагащи виртуален POS в бг са в лева.
Тук има описани методите. Дори и смс плащания има. https://developers.paysera.com/en/checkout/payment-types/1.6
Единственото, което не ми хареса е, че няма в апи-то refund.
 

Горе