Моля разбирачите за професионален съвет относно блог?

E-Business

Active Member
Здравейте.
идвам с конкретен въпрос и ще се радвам на вашия професионален съвет.
Значи имам няколко близки по тематика търговски сайта който са много добре в google класациите по основните ми ключови думи. Извлякал съм максимума от google. сега търся и други допълнителни начини за привличане на посетители въм сайтовете ми. И смятам да опитам и с блог. каква е идеята ми. Искам да направя тематичен блог (съвпадащ с темата на сайтовете ми разбира се) в който да пиша статии по тамата и съответно да се дискутира по темите. И естествено в глога ще сложа рекламни препратки към мойте сайтове. По този начин се надявам посетители да попадат в блога ми по доста повече ключови думи от колкото са по сайтовете ми и така някой от тях вероятно да посещават и сайтовете ми. Та значи въпросте ми са:

1. Това добра идея ли е за привличане на повече таргетирани посетители към сайтовете ми?

2. Кое е по добро ( а не по-евтиино) собствен сайт на който да кача блога или да ползвам blogger.com

3. Понеже сайтовете ми се хостват от yahoo, и в самият хостинг пакет е вкючена и услугата блог, мога ли да направя блога в някой от сайтовете например: mysite.com/blog. това по добра идея ли е от това блога да е самостоятелен. Кой от двата варианта е по добрия с цел по добро оптимизиране на блога в последствие? блог закъчен към сайта ми или самостоятелен блог?

4. Може ли по някакъв начин (при варианта mysite.com/blog) блога да навреди на класирането ми на сайта в гугъл или напротив - би помогнало?

5. Тъп въпрос но - нали мога без проблем да сложа на блога реклами към сайтовете ми

Благодаря ви предварително!
 
Здравей и се радвам за изчерпателното ти питане, ей на това викам обяснение в детайли. Евалата. Незнам дали мойто мнение ще ти помогне, но ще дам такова. :wink:

1. Идеята ти е много добра - определено този начин за набиране на трафик помага - и наистина си заслужава усилията. Това със сигурност ще се отплати на бизнеса, които искаш да промотираш чрез тях. Предполагам че не само трафика ще се качи към основните ти сайтове, но и ще е доста различен и уникален в същото време.

2. Аз лично съм за собствен бранд сайт - домейн. Но нищо не пречи и да имаш и един успоредно на blogger.com. Както се казва: колкото повече, толкова повече.:) Но ако трябва да избирам - 100% собствен. Най малкото няма да зависиш от настроенията на блог платформата.

3. Да, може - даже е хубаво не само за изгледа на сайта, но и така той ще има обновяващ се контен често, а това се уважава от търсачките и специално Google. Може да е както mysite.com/blog, така й blog.mysite.com в зависимост от това как на теб ти харесва. Но ако трябва да бъда честен - по-добре е да си е самостоятелен. Независимо от гореспоменатата причина.

4. Със сигурност ще помогне - обновяващ се контент - това не вреди.

5. Абсолютно, даже чрез чувъркане може да си ги сложош на мястото, където най-често биха кликали на тези реклами. Между контента, над блогрола, преди поста <веднага след хедъра>....Тук се иска малко настройка по този въпрос.:)

Дано, да съм бил кратък и ясен.:) Успехи с новото начинани - ще видиш че даже ще ти стане хоби да блогваш.:) :wink:
 
Blinky каза:
Дано, да съм бил кратък и ясен.:) Успехи с новото начинани - ще видиш че даже ще ти стане хоби да блогваш.:) :wink:

Мерси за изчерпателния отговор. До колкото си спомням май това е първото нещо което питам във форума. Ама така е - като не знае човек - пита. Въпреки че не съм се занимавал с блогове - долу горе и аз така ги виждах нещата ама исках да питам все пак. Следващият въпрос ми е: Предложи някакъв хостинг който ще е подходящ за самостоятелен блог. Защото всички мои сайтове ги хоствам в yahoo на по 40$ на месец но не смятам че това е оправдан разход за блог. Където изискванията най вероятно са доста по малки. Та с две думи нямам никаква идея кой и какви хостинги предлага. Подходящи за блог имам предвид.
Мерси за пожеланията :) Но едва ли ще ми стане хоби да блогвам защото едва ли аз ще блогвам. Нямам време. най вероятно ще е задачка на някой от екипа. И най-вероятно на преводачката. Все пак писането на уникални статии изисква време и перфектен английски. Неща с които аз не разполагам в изобилие :) знаеш как е :)
 
Да, наистина ти е първо питане - доста про го направи:) Определо времето нестига, а като се увеличава и работа, става още по тегаво. :wink: А за хостинг - всичко ти върши работа. Тук някой друг би дал по-обектовно мнение, но обще взето идеята е да е на различно IP - ако целиш и малко оптимизация, а доколкото знам всеки би го сметнал за "+". :) То си е като сайт, само бих препоръчал са е с cpanel за да може да си го инсталираш ръчно оттам, чрез фантастикото.
 
Аз като за начало бих си пуснал един блог към мърчант сайта сайт.ком/блог с урдпрес(на моя си хостинг)
няма да навреди на ранкването а даже ще помогне. Освен това като пишеш стаии по теми които са интересни и полезни за посетителите ти ще ги накараш да се връщат на блога ти които е част от сайта дори когато нямат нужда да купят нещо. По хубав брендинг стратегия едвали може да се измисли за магазин :)


отделно можеш да пуснеш и гравитиращи около сайта ти блогове стига да можеш да се спраиш да блогваш на толкова места едновремено и да си ги маркетираш като смаостоятелни...

блогър е хубав защото с сериозен блог там започваш да се ранкваш бързо и лесно в Гугъл :) domain.wordpress.com също се ранкваш добре но там не дават комерсиални блогове :( но както написах горе започни с урдпрес на твоя си хостинг
 
coolice каза:
Аз като за начало бих си пуснал един блог към мърчант сайта сайт.ком/блог с урдпрес(на моя си хостинг)
няма да навреди на ранкването а даже ще помогне. Освен това като пишеш стаии по теми които са интересни и полезни за посетителите ти ще ги накараш да се връщат на блога ти които е част от сайта дори когато нямат нужда да купят нещо. По хубав брендинг стратегия едвали може да се измисли за магазин :)

отделно можеш да пуснеш и гравитиращи около сайта ти блогове стига да можеш да се спраиш да блогваш на толкова места едновремено и да си ги маркетираш като смаостоятелни...

блогър е хубав защото с сериозен блог там започваш да се ранкваш бързо и лесно в Гугъл :) domain.wordpress.com също се ранкваш добре но там не дават комерсиални блогове :( но както написах горе започни с урдпрес на твоя си хостинг

Мерси за съветите coolice. В такъв слчай ги виждам нещата така. За единия си магазин закачам блог - сайт.ком/блог с урдпрес(на моя си хостинг).
И отделно правя друг блог самостоятелен на отделен хостинг който както казваш ще гравитира и ще сочи към единия а защо не и към другия магазин. Малко ще се понатоваря с 2 блога ама поне ще изпробвам и двата вариянта.

Между другото сайтовете ми са хостнати в Yahoo си имам в контрол панела инструмент за правене на блог - така че мога и с него да опитам. Сега в момента гледам инструмента - предлага ми три начина да си закача блог:
- Yahoo! 360 - Basic Blogging
- WordPress - Advanced Blogging
- MovableType - Advanced Blogging

Предполагам че ще препоръчате - WordPress - Advanced Blogging?

Но така като гледам Key features - избирам WordPress - Advanced Blogging.

Ами започвам го в понеделник :) няма как
 
Вие добре сте си пописали с блинки докато си напиша отговора Блинки ти дава добър съвет от гледна точка сео моят е по добър за набиване на марката.


За гравитиращ около блог можеш наистина на друг хостинг ип е наи добре за да можеш да имаш ценен линк от рилеитет сайт но държа на това което препоръчах горе. Ако сайт.ком/блог е едно любимите им места за четене на полезно инфо по темата когато им дотрябва нещо за купуване една голяма част ще се сетят прво за сайт.ком освен това благодарение коментарите ще можеш да осъществиш връзка на съвсем различно ниво...


единственото нещо от което трябва да се пазиш е да не ти наспамят блога (коментарите) но за това си има достатъчно дефултни функции и плъгини...
 
Извинявам се че се включвам въпреки че съвсем не съм от разбирачите по темата. Аз мисля че е добър вариант ако блоговете не са много на брой да купиш за всеки от тях домейн и да го хостваш при Blogger, ако някой ден стане издънка ще си инсталираш на твой хостинг Wordpress и ще си преместиш блога без никакви сътресения. Логично е Google да чете по-лесно собствените си блогове в Blogger, пък е и хубаво да си знаеш че домейна си е твой.
 
Това е добра опция, само да допълня че не освен че чете техните блогове по код и т.н., хостинга си го намира на Blogger, което пак е различно от твойто IP. Така че това може да е само допълнение към идеята за блог. А може и да е основната. :wink:
 
Има и друг вариант. Може да намериш блогове на сродна тематика и да обмениш линкове. Това също би могло да ти свърши работа. Какти и да пускаш отвреме на време платени ревюта в някой тематичен блог. Но ако имаш ресурс, който да впрегнеш в работа да ти правят блога - по добре собствен, така придобиваш още един asset.
 

Горе