Монетизиране на вече развит български блог

xmember

New Member
Имам блог на български език, на тема отслабване, тренировки и здравословно хранене. Печеля от сайта вече повече от година като продавам една услуга. Проблемът е че самата услуга изисква отделяне на време всекидневно за хората които са я закупили, а напоследък все по рядко се случва да имам достатъчно свободно време. Вече има и недоволни хора и съм решил да намаля работата с тази услуга до минимум и може би да вдигна малко цената за да останат само най-сериозните клиенти и да не се налага да връщам хора, а и да печеля повече пари за по малко вложено време.

Другото което искам да направя и за което имам нужда от съвет е следното. Мисля да добавя рекламни банери, нещо от което се печели на PPC.. Никога не съм имал реклама в блога. В самото начало преди около 3 години пуснах адсенс от любопитство и скоро го спрях. После търсих някакви по печеливши алтернативи на адсенс но така и не намерих нещо подходящо за български блогове. От тогава не съм търсил и не съм се интересувал и никога не съм имал рекламни или афилиеит банери на моят блог. Сега може би нещата са различни и се надявам да ми препоръчате някоя рекламна програма за моя блог, ако има подходящи разбира се.
За инфо - имам около 200-250 уникални на ден. Ако ще печеля някакви мизерни стотинки от рекламните банери, поне ми кажете да знам и да не си губя времето да търся подходяща програма. Благодаря предварително :)
 
От: Монетизиране на вече развит български блог

Здравей, направо да ти кажа за толкова трафик 200-300 на ден просто се откажи да търсиш рекламна кампания, изобщо за БГ сайт ти е нужен солиден трафик от поне 2-3-10 хиляди уникални на ден за да има някакъв смисъл от банери на адсенс или на някоя друга рекламна мрежа. Подобри или разшири услугата която предлагаш! :roll:
 
От: От: Монетизиране на вече развит български блог

Здравей, направо да ти кажа за толкова трафик 200-300 на ден просто се откажи да търсиш рекламна кампания, изобщо за БГ сайт ти е нужен солиден трафик от поне 2-3-10 хиляди уникални на ден за да има някакъв смисъл от банери на адсенс или на някоя друга рекламна мрежа. Подобри или разшири услугата която предлагаш! :roll:

И аз така предположих, благодаря
 

Горе