Монетизиране на новинарски сайт

sunstorm

Active Member
Гледам няколко човека питат как да монетизират бг сайт с новини и мисля, че ще е полезно за всички.
Макар, че тази тема е предъвквана многократно, но въпреки това мисля, че може да се намери някаква алтернатива на Адсенс.

Имам сайт, в който няма как да сложа адсенс, тъй като имам папарашки снимки на известни личности, както и фотосесии на модели, които почти винаги имат някоя поразголена снимка.

Ползвам предимно etarget, но CTR им е доста слаб, тъй като нямат банери, а и рекламите са много еднообразни.

Тези дни видях някой, че беше писал за Qadabra и реших да пробвам. Да разнообразни реклами, шарени, кликаеми... само дето не плащат на клик, а на импресии. И само дето eCPM-a им е мъка. Вижте графиката, която е меко казано потресаваща:
qadabra.jpg

Някой ползва ли някоя рекламна мрежа (не българска), която става за български сайт?


Моля, нека не обсъждаме и в тази тема, че Адсенс е върха и няма заместител. В някои сайтове просто няма как да сложиш отрочето на гугъл.

В случая моя новинарско-развлекателен сайт е средно с 1500 посещения на ден и трябва да му измисля някаква рекламна мрежа.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат в темата.
 
Последно редактирано:
От: Монетизиране на новинарски сайт

Аз бях писал за Qadabra, не знам защо нещата са така при теб, може и да се налага да изчакаш малко, но да не те подведа. След като се отчаях от AdCash върнах Qadabra и сам виж как са при мен нещата:


Истината е, че колкото повече импресии им даваш, толкова повече скача eCPM. Ето тук са публикували статистика за доходността: http://www.qadabra.com/ads-on-website/qadabra-summer-stats
Като цяло на тези два линка човек може да научи много полезни работи -
http://www.qadabra.com/ads-on-website
http://www.qadabra.com/site-monetization
... дори и ако не си техен потребител. Всеки месец разпращат бюлетин с мн. полезни съвети.

Иначе, аз съм доволен от още две мрежи, които доказано са сериозни и плащат - GloAdMarket и Adversal.

Линковете са реф, ето реални статистики:

Gloadmarket:


Adversal:


Доходите са от БГ сайтове

Ако попитате защо се отказах от тях - GloAdMarket позволяват максимум три банера на страница, а Adversal - четири. При Qadabra можеш да сложиш и 17 банера на страница (както съм направил на едно място :mrgreen:) и няма никакъв проблем. А съм установил, че действително, колкото повече импресии, толкова повече доходи. Няма смисъл нещата да се губят между няколко мрежи.

Иначе, ако три банера на страница те устройват, оказа се, че GloAdMarket са железни. Още от първата импресия забиха много добър eCPM и той не падна и през трите дни, през които ги ползвах.

Само искам да предупредя - и трите мрежи пускат разни "шаренки" банери, които са си OK на PC, но при смартфоните изскачат разни диалогови екрани, примерно "Играйте еди коя си игра - OK или Cancel" и човек трябва да натисне Cancel, за да продължи да разглежда твоя сайт. Говорих с Qadabra, говорих с Adversal, говорих с Gloadmarket - единствено Adversal успяха да изчистят проблемните банери към моя профил и то след поне десет писма, най-накрая трябваше да им кажа IP, точен час за зареждане на импресията и да бъркат по логовете ;)
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Точно днес ми отговориха от Adversal
After carefully reviewing your application to become a publisher with the Adversal Network, we regret to inform you that at this time we are unable to fill your membership request.

Reason:
Site Doesn't Meet Traffic Requirements
Което меко казано е странно при положение, че искат 50к импресии месечно, а аз имам 130 за последния месец.
analytics.jpg
 
Последно редактирано:
От: От: Монетизиране на новинарски сайт

Пробвай с Gload, а може да пробваш и да им пратиш "снимково доказателство" на Adversal ;) Но GloAd плащат по-добре. А най-смешното е, че около 50% от банерите на GloAd за България са ... от мрежата на AdCash (има тяхното лилаво лого долу вдясно на банера, а на GloAd - горе вляво). Явно са партньори. Но през GloAd ще вземеш повече пари, отколкото през самите AdCash :mrgreen:

Хубавото на GloAd е, че още от първата импресия ми изкара eCPM 0,10$ и същата стойност не мръдна и на хилядния банер. Т.е. човек може май от самото начало да разбере колко ще взима от сайта си... Малко се бавят с одобряването на сайтовете, но при мен лично одобриха новинарски сайт и някои други.
 
От: От: От: Монетизиране на новинарски сайт

Пробвай с Gload, а може да пробваш и да им пратиш "снимково доказателство" на Adversal ;)
Свърших ги и двете. Да видим какво ще е положението, че въртя един микс от httpool и etarget, ама хич не съм очарован резултата за два месеца.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Сподели после дали си доволен :) Честно казано според мен български фирми могат да осигурят най-добра доходност за БГ сайтове, но трябва да се пробва :) В чуждите платформи поне няма толкова претенции и условия, колкото при нашите, въпреки че странно - не са ти приели даден сайт...
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Adsenser точно твое мнение видях за Qadabra. Ще се регна през твоя афф линк на Gload и ще споделя след това ако ме одобрят и евентуално колко плащат. Благодаря ти за инфото.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

От Gload съм най-доволен, но ме дразни, че дават само по три банера като AdSense... мерси много за рега, обезателно пиши какво е станало :) Аз самият чета чужди форуми за уебмастъри и от там си избирам "жертвите" :mrgreen: - имам предвид платформите.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

От Gload съм най-доволен, но ме дразни, че дават само по три банера като AdSense... мерси много за рега, обезателно пиши какво е станало :) Аз самият чета чужди форуми за уебмастъри и от там си избирам "жертвите" :mrgreen: - имам предвид платформите.

Разбира се ще пиша. Регистрирах се и чакам одобрение.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Пробвай marimedia.net взимат и бг сайтове ... един ден ми звъняхя по телефонна ... направо не повярвах човека говореше на български, но това не му беше майчиният език, говореше го развалено ( все едно аз да говоря френски :) ). Та според него плащат повече и от гугъл и може да се договарят условията ако си голям защото тай ме попита колко евро искам за 1000 импресии.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Хех venci, май отдавна си говорил с тях... marimedia.net остана име на фирмата, а самият продукт вече се казва... QADABRA :d Ако не вярваш, виж в сайта им, дясната колонка под анимираното лого. И аз ги открих чрез позвъняване по телефона, голямо внимание ми обърнаха, но още не говореха български :mrgreen:
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Между другото около преди 2 месеца, но господина никъде не спомена qadabra, даже и в имейлите не го споменаваше, понеже си разменихме няколко имейла
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Свърши работа аналиткса
Your application has been re-reviewed alongside your stats, and
approved. You should be receiving login info within 10-15 mins. If not,
please let me know.


Sincerely,

Kyle Smith
Adversal Support
www.adversal.com
13295 Illinois St Ste. 202
Carmel, IN 46032
F: http://www.facebook.com/adversalnetwork
T: https://twitter.com/#!/Adversalnetwork
B: http://blog.adversal.com

> Hello. According to https://www.adversal.com/publishers.html
>
>
> Your site must: have a minimum of 50,000 page views per month
>
> My site has more than 50K impressions as you can see in attached Google
> Analytics report for last 30 days. So can you please reconsider this
> membership request
 
Последно редактирано:
От: Монетизиране на новинарски сайт

Утре в 12 на обяд ще имаш първи резултати... които най-вероятно ще си останат същите "завинаги", защото при мен eCPM много рядко е различно в различните дни, и в никакъв случай драстично. Особеното на тази платформа (Adversal) е, че данните за доходността се обновяват един път дневно - 12 на обяд, а при GloAd - ежесекундно.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Утре в 12 на обяд ще имаш първи резултати... които най-вероятно ще си останат същите "завинаги", защото при мен eCPM много рядко е различно в различните дни, и в никакъв случай драстично. Особеното на тази платформа (Adversal) е, че данните за доходността се обновяват един път дневно - 12 на обяд, а при GloAd - ежесекундно.
А дано да е читаво, че едно левче на ден при 13К импресии от httpool ме издразни яко. Искам да си събера 200кинта и адио Рио.
 
От: От: От: Монетизиране на новинарски сайт

Хубавото на GloAd е, че още от първата импресия ми изкара eCPM 0,10$ и същата стойност не мръдна и на хилядния банер. Т.е. човек може май от самото начало да разбере колко ще взима от сайта си... Малко се бавят с одобряването на сайтовете, но при мен лично одобриха новинарски сайт и някои други.
Снощи ги пуснах, ама нещо странно ми изглежда отчета.
1,820 17 0.93% $0.02 $0.04

CTR-а не е лош и с Adsense варираше между 0.5-2%
Обаче за 17 клика $0.04 - WTF ?!?
RMP от $0.02 ( под 0.03 BGN ) е пълен ташак, httpool е поне 0.10BGN, eTaget дори са по-добре с техните 0.04.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Това Adversal или GloAd е? При мен GloAd от БГ сайт е следното:
Impressions - 3869
Clicks - 22
Click Rate (%) - 0.57
Net eCPM - $0.11
Revenue - $0.41

Не знам защо при теб е различно, на мен Net eCPM ми е $0.11 още от първата импресия...
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Това Adversal или GloAd е?
Adversal. Надявам се да е отклонение като за първите няколко часа. Че аз рекламите ги пуснах снощи към 8-9 часа.
И само 300х250 банер, че трябваше вино да се пие. .Днес пуснах и 728х90.

Ама дразни тая актуализация един път на ден, че и каналите не можеш да си гледаш. Трябва ръчно да си пускам филтър по банери, баси и тъпнята.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Мен ме удобриха Gload. Пуснах 3 банера в различни размери. Тръгна с eCPM $0,10.
Да се завъртят 2-3 дена пък ще видим.
 
От: Монетизиране на новинарски сайт

Да, ето точно това е якото на Gload - твърдо eCPM $0,10, което си е добре. Лошото е, че пускат бая "мръснишки" реклами, визирам - по някои време почват да изскачат pop-under-и и всякаква "плява", но пък като доходност е бая добре.
 

Горе