Монетизиране на уеб сайт

jmb

Active Member
Здравейте !

Имам няколко уеб сайта, които имат по 500-600 посетителя дневно.
За момента съм ги монетизирал с адсенс, но там приходите са плачевни.

Може ли да ми препоръчате друг вариант за изкарване на пари от тези сайтове?

Благодаря Ви предварително !
 
Монетизация от други ще ти е още по-плачевна! Адсенс са номер 1 по плащания. Просто трафика ти е слаб, иначе зависи от насочеността на сайта ти, пробвай с афилиейти, или продажба на собствен продукт! Макар с този трафик вероятността да изкараш нещо като цифра е сложно!
 
Ориентировъчно колко трафик трябва да имам, за да изкарвам по 400-500 евро /месечно от адсенс?
 
Сайтът, за който говоря е свързан със скрап и метали.
Посещенията идват от България, като цената за клик, към момента е 0,06евро.
Месечно изкарва около 70-80 евро. Посетителите са му между 15к - 18к / месец.
Знам, че не зависи изцяло от посетителите, но може ли да ме насочите какво трябва да променя, за да се вдигнат печалбите?
 
местоположението на рекламите - при дектоп и мобайла , самите реклами, щото гугъл са го ударили през просото - поне 15-20 минути на ден трябва да отделяш да блокитраш реклами
 
местоположението на рекламите - при дектоп и мобайла , самите реклами, щото гугъл са го ударили през просото - поне 15-20 минути на ден трябва да отделяш да блокитраш реклами
Има ли ефект блокирането и как преценяш, коя реклама да забраниш?
 
Ако от толкова посетители за БГ сайт изкарваш 70-80 евро си е направо отлично.
 
Аз не смятам за правилно ограничаването на реклами, напротив - това е грешна тактика.
 
Аз не смятам за правилно ограничаването на реклами, напротив - това е грешна тактика.
Веднъж в сайт за забавление ми излизаше супер грозна реклама на погребално услуги. Поне да беше направена като хората, а тя все едно на Пейнт. Нямаше как да не я махна.
 
А представи си, че тази "грозна" за теб реклама се клика повече от другите и ти носи приходи? И какво - ще се лишиш от приходи и ще пищиш, че малко печелиш от адсенса, само защото си махнал грозна за теб, но вървежна реклама?
 
А представи си, че тази "грозна" за теб реклама се клика повече от другите и ти носи приходи? И какво - ще се лишиш от приходи и ще пищиш, че малко печелиш от адсенса, само защото си махнал грозна за теб, но вървежна реклама?
В конкретния случай съм сигурен, че трябваше да я махна. Но иначе веднъж писах на една рекламна мрежа да махнат всички реклами от даден рекламодател - тия със шкембетата, зъбите, отслабването, които са малко дразнещи и приходите ми паднаха наполовина. А после като се загледах дори абв и други големи сайтове ги въртяха и не ги махаха.
 
Не знам, сайта си е твой и ти си преценяваш какво да махаш и какво да оставяш. Иначе това дето си го писал на рекламната мрежа - подвел си се по някой рекламни гурута... запомни - реклами не се махат само защото на теб ти са грозни или пък носели малко приходи. Вземи да прочетеш малко за дизайн, поведение на хората и ще разбереш защо по принцип хубавите реклами са по-малко кликаеми от "грозните". Най-лесното нещо което може да направиш: рекламите на Медия-та са грозни, изключително грозни, но са най-кликаеми и носят с пъти повече приходи от Адсенс! Сам си отговори на въпроса: Защо така?!
 
  • Like
Реакции: sedo
Грешна тактика е само в някои случаи. В други е много правилен ход да се блокират реклами, но не защото са грозни ;).

Веднага давам пример:
Сайта ви е на тема Левски/ЦСКА–София съответно 99% от потребителите са фенове на отбора. Обаче Спорт Депо решават да пуснат реклмата за новите екипи на "кръвният враг". Ако не я махнеш шанса някой да кликне клони към минус безкрайност, а шанса някой да си сложи адблокер заради това е доста висок.
 
ще дам друг пример
има неоптимизирани реклами по 100 кб снимка и докато се зареди и стане видима потребителят е минал вече през нея
та тези рекламни олигофрени ли са показваме на нашите сайтове
това са няколко рекламни издателя, които имат нужда от освидетелствуване
 
Извинявам се за въпроса, може и да е малко смешен... - как се блокират реклами ?
 
Извинявам се за въпроса, може и да е малко смешен... - как се блокират реклами ?

Разгледай менюто на Адсенс, там пише.
 

Горе