Моно усилвател 2.5W вързан на +5V и GND или Digital pins X,Y съответно LOW и HIG

donsavage

Active Member
Здравейте, един мой приятел има нужда от малко помощ. Попита мен за този въпрос, но аз не съм чак такъв специалист в тази област. Някой от вас може ли да помогне? Ето какво ми написа той:


Използвам моно усилвател -> http://erelement.com/audio/PAM8302
Пробвах двата вариянта ,

Вариянт 1:свързан на +5V и GND от Ардуино => Работи перфектно.
Вариянт 2: свързан на някои от цифровите пинове "сетнати" съответно на HIGH и LOW=> Работи някакси малко по-слабо и като че ли с по-голямо изкривяване

Въпросът ми е какви препоръки или упреци ще ми отправите за вариянт 2 ?
Мога ли да изгоря нещо?
Какъв е най добрия вариянт да "сетна" цифровите пинове-input,output,input_pullup и т.н. ?

На кратко казано искам да ползвам цифрови пинове за целта..безопасно ли е това и как е най правилно да се настроят нещата?

--------------------
Това го интересува момчето. Благодаря предварително! :)
 
От: Моно усилвател 2.5W вързан на +5V и GND или Digital pins X,Y съответно LOW и HIG

Защо захранва аудио усилвател от цифрови изходи? Естествено, че ще е по-слабо, защото тока е лимитиран (около 40мА @ 5V). Така може да изгори изхода.
А и не съм сигурен, че тук ще получиш много отговори.
 
От: Моно усилвател 2.5W вързан на +5V и GND или Digital pins X,Y съответно LOW и HIG

Колега, най-вероятно при работа в реални условия ще изгори цифровият канал, към който се връзва подобен консуматор като аудио усилвател!
 

Горе