Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost.com

Статус
Not open for further replies.

coolice

Owner
Предисторията: Тъй като от доста време ме питате за HDD планове който да са по-големи, всех една машинка (Dell PowerEdge R210 II, Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1240 V2 @ 3.40GHz с хардуерен райд), качих и CloudLinux за повече функционалност и почнах, да разпределям ресурсите, както правят западните фирми с четвъртинки от ядро... и ми хрумна че мога да я настроя по начин, по който ще създам повече стойност за клиентите и да предложа уникален поне за форума продукт :)

Използвам това че корените на Cloud Linux са в OpenVZ (най-използваната виртуализация в момента на пазара) и вместо да нацепя машината на мънички акаунти и да гоня най-ниската възможна цена за план. Създадох хостинг плановете който може да се съревновават със съответни по размер VPS-и като в същото време може да използвате удобството на cPanel, автоматичните инсталъри, UNIXy Varnish Cache и Mod_Security защитата ни. Чудех се как да ги нарека и след консултация с Блинки избрах хибридни планове.

coolicehost650-cloud.png


http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html


OUT OF STOCK - Тема за v2 на VPS хибридните планове



SINGLE / DUAL CORE OFFERS

CloudLnx VPSh 512


  • 15GB HDD Space
  • 512 MB RAM
  • 1 CPU Ядро
  • 50 Mbits Rate
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 4.97
    ПОРЪЧАЙ
CloudLnx VPSh 1024


  • 25 GB HDD Space
  • 1GB RAM
  • 2 CPU Ядра
  • 100 Mbits Rate
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 9.97
    ПОРЪЧАЙ


QUAD CORE OFFERS

CloudLnx VPSh 2 GB


  • 40GB HDD Space
  • 2GB RAM
  • 4 CPU Ядрa
  • 100+ Mbits Rate
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 19.97
    ПОРЪЧАЙ
CloudLnx VPSh 4 GB


  • 80GB HDD Space
  • 4GB RAM
  • 4 CPU Ядрa
  • 100+ Mbits Rate
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 34.97
    ПОРЪЧАЙ



Защо мисля че тeзи хибридни планове се доближава до VPS:


1. Измерване на използваната РАМ памет

Изключил съм измерването vmem и меря само реално използваната памет Pmem, което прави използваемостта на акаунта съвсем близка до впс. ( http://docs.cloudlinux.com/index.html?memory_limits.html )...


2. PHP Selector

Oсвен разпределението на CPU и RAM следва и PHP слектора. Вътре в контрол панел може да избирате между от падащо меню между 7 различни версии на PHP (PHP 4.4, PHP 5.1, PHP 5.2, PHP 5.3, PHP 5.4 и PHP 5.5 PHP 5.6) и да включвате и изключвате според версията до около 100 ПХП разширения.

php-version.png


php-selector1.png




3. UNIXy Varnish Cache

UNIXy Varnish Cache плъгина дава възможност потребителите да нагласят кеша за сайта си от cPanel (стига да може да се кешира) като по този начин може да си пестят CPU ресурси по-собствено усмотрение или по съвет от девелопъра им или съпорта на CooliceHost.com... Като за конкретен сайт да изберат да е като микро кеш (5-10) секунди (ползва се за форуми и други много динамични сайтове) и по дълъг живот на кеша за някой по статичен сайт в същия акаунт.

nmxg7r.jpg



35d1c20.jpg




Общо взето мисля на над 90% от потребителите наличието на PHP селектор и възможноста за кеширане на сървърно ниво опцията да контролират кеша ще им е достатъчна...



Къде е датацентъра? Каква е скоростта?


Намира се в Париж, Франция връзката е 1Gbps

3424506767.png


Датaцентъра е Tier III сертифицираn от Uptime Institute

rc0xt4.jpg


Файл за сваляне тест
Код:
http://hdd.coolicehost.com/100MB.bin

Какви са недостатъците?
Не е точно ВПС въпреки големите възможности за къстъмизация може да ползвате само това което предварително е предоставено от вендора (в случая клауд линукс).

Понеже гоним цена, съпорта е сведен до това да поддържаме основната система работеща в 99.9% процента от времето (Nginx + Varnish + cPanel) както и да ви помогнем да да си настроите php за да изстискате повече скорост или да не се налага да ъпгрейдвате прекалено скоро. Ако искате напълно менидж услуга цените на доста места за подобна - с VPS стил измерване на ресурсите и cPanel почват, от над 100 лева за такава НО голям процент от тези места няма да получите нищо по-различно от при нас! Може да намерите ънменижд впси с подобни ресурси за подобни или съвсем малко по-добри пари но за cPanel си пригответе още поне 25 лв... Така че мисля че това което ви даваме е добро...

Бекъпът е седмичен това са HDD не искам да ги тормозя всяка нощ - ОБАЧЕ сте свободни по всяко време да си направите личен няма да претоварите машината...

Колко Мога Да Ползвам? Имали CPU минути?

CPU минути няма.

Като вписте това споделена услуга затова и лимитите са същите е при всеки един друг VPS или Cloud доставчик, може да бърствате до 100% от всичко стига да не е за много продължителни периоди, ако системно се абюсват ресурсите е възможно първо да опитаме да ви оптимизираме потреблението, а ако това е невъзможно същото си оставяме опция за временен съспенд... .... (все пак това е шеърд услуга НО гарантирам е повече от това което получавате на доста други места)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: CooliceHost.com HDD x5. Мощни като VPS - Cloud Linux хибридни планове с cPanel.

Как Да използваме PHP Selector за да променяме версията на PHP, Да Включваме и Изключваме модули и да Настройваме PHP

https://coolicehost.com/billing/kb/...d-php-settings-on-our-cpanel-vps-hybrid-plans

Набързо Обяснено - логвате се във Акаунта си

1. Отивате на таба Software / Services и кликвате на Select PHP Version

select-php-version.png


2. Избиратв версията която искате да ползвате и цъквате на Set as Current до падащото меню

php-version.png


3. За да активирате / деактивирате даден модул или разширение просто го отбележете с мишката и цъкнете на Save

4. За да променяте настойкои на самото PHP най горе в дясно на PHP Selector има линкче Switch to PHP Settings , цъквате на него и след това на стойността (оцветена в сивичко) на самата променлива която искате да редактирате.

change-php-settings.png
 
Последно редактирано от модератор:
Re: CooliceHost.com HDD x5. Мощни като VPS - Cloud Linux хибридни планове с cPanel.

Скоростен тест на Предпримач.ком 2 CPU 1 GB RAM UNIXy Varnish (no ads from outside server)

Requests per second: 7011.83 [#/sec]
Complete requests: 100000
Failed requests: 0
Write errors: 0


понеже ми направиха забележка че предния тест бил с разлики в ленгт и това можело да се брой за грешка (това се дължи на външните реклами затова повторих теста без реклами... :) 7011 заявки на секунда а клауд сървърчето на m.adx.bg се справи с 5000 при това доставяни до франция преди това :)


Код:
 ./ab -n 100000 -c 10 http://www.predpriemach.com/
This is ApacheBench, Version 2.3 <$Revision: 655654 $>
Copyright 1996 Adam Twiss, Zeus Technology Ltd, http://www.zeustech.net/
Licensed to The Apache Software Foundation, http://www.apache.org/

Benchmarking www.predpriemach.com (be patient)
Completed 10000 requests
Completed 20000 requests
Completed 30000 requests
Completed 40000 requests
Completed 50000 requests
Completed 60000 requests
Completed 70000 requests
Completed 80000 requests
Completed 90000 requests
Completed 100000 requests
Finished 100000 requests


Server Software:        
Server Hostname:        www.predpriemach.com
Server Port:            80

Document Path:          /
Document Length:        106085 bytes

Concurrency Level:      10
Time taken for tests:   14.262 seconds
Complete requests:      100000
Failed requests:        0
Write errors:           0
Total transferred:      10682034532 bytes
HTML transferred:       10608606085 bytes
Requests per second:    7011.83 [#/sec] (mean)
Time per request:       1.426 [ms] (mean)
Time per request:       0.143 [ms] (mean, across all concurrent requests)
Transfer rate:          731450.77 [Kbytes/sec] received

Connection Times (ms)
              min  mean[+/-sd] median   max
Connect:        0    0   0.1      0       1
Processing:     0    1  19.8      1    2120
Waiting:        0    1  19.8      0    2119
Total:          0    1  19.8      1    2120

Percentage of the requests served within a certain time (ms)
  50%      1
  66%      1
  75%      1
  80%      1
  90%      1
  95%      1
  98%      1
  99%      2
 100%   2120 (longest request)

coolicehost-predpriemach-7000.png


cpu-predpriemach-test.png
 
Последно редактирано от модератор:
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Това само за форума ли са оферти, тъй като гледам в сайта май липсват тези планове?

Също така, малко объркващо е за обикновения потребител, който навсякъде на българския пазар гледа ограничения на HDD, процесорни минути, домейни и бази данни - а в CooliceHost параметрите са като на ВПС (тоест РАМ, ядра и т.н.). Казвам го, защото аз например не мога да направя съпоставка дали даден план при coolicehost е по-добър, по-лош, еднакъв с такъв на подобна цена при популярен български провайдър на шаред хостинг :)
 
Това само за форума ли са оферти, тъй като гледам в сайта май липсват тези планове?

Също така, малко объркващо е за обикновения потребител, който навсякъде на българския пазар гледа ограничения на HDD, процесорни минути, домейни и бази данни - а в CooliceHost параметрите са като на ВПС (тоест РАМ, ядра и т.н.). Казвам го, защото аз например не мога да направя съпоставка дали даден план при coolicehost е по-добър, по-лош, еднакъв с такъв на подобна цена при популярен български провайдър на шаред хостинг :)

HDD плановете заега са обявени само тук и в билинг системата http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html

Cloud Linux и тяхното лимитирането на ресурсите произхождат от openvz кернела и може да се лимитрат реусрси като впс с някой специфични забележки (че избора е сведен до каквото предостви достчика в една и съща OS) ама пък може да ползвате общ цпанел а с php селектора дава доста големи възможности за избор за 90% от уебмастърите и сие е екстра... А плановете и би трябвало да се сравняват с впси а не с хостинг акаунт, особено като се мери за само реално използвана памет както правя аз че някой хостинги мерят vmem... :)

Igor Seletskiy - голямото шефче на клауд линукс го казва каза:
CloudLinux is based on OpenVZ kernel, but it doesn't use containers itself.
http://cloudlinux.com/solutions/forum/messages/forum18/topic228/message1111/#message1111

за лимитите на българските достсвчици и минутите по добре да не казвам че неща който форума мисли за много добри... не са чак толкова сравнено със западни доставчици А западните доставчици който продават cloud linux хостинг лимитират на 1/4 ядро ето тук N1ck ги е питал (средата на поста му :)http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43729&p=452006&viewfull=1#post452006

разликата е че няма да мога сместя хиляда акаунта на съвъра ако го продвам така на по големи акаунти, но пък предлагам мощни акаунти от които клиентите да са доволни :)

Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1240 V2 @ 3.40GHz е процесор който се ползва масово и от мид рейндж впс компании с по 150 сървъра (хардуерни 150 който ги продават като впси) и даже е по добър от процесорите на някой хостинг фирми

да кажа повеч за минутите :) обяснявал 300 минути suphp може спокойно да са равни = 60 минути fcgid понеже PHP се изпълнява по бързо под fast cgi и следователно по бъзо пуска процесора.... при мен Php e fcgi бай дефулт а отпред има обичайните ми Nginx + Varnish който вдигат допълнително скоростта и тях не ги мерим към клиентското потребление :)

една и съща машина един и същи тест от падащо меню превключвам fcgid на suphp*..




по принцип няма проблем да пускам тестови акаунти и после ако ви хареса как работи да платите обаче технологията е позната на койте е хоствал при cloud linux доставчик със всичко включено, и цените се доближават до тези на ънменидж достачиците - та искам да сведа съпорта до по ниско ниво за сметка на повечето ресурс който се отпуска на тази цена и това че може да кнфигурирте повече опции сами (за което ще помагаме все пак) да разпродам машината и да взема следващата :)

мъни бека 15 дни важи ънкондишънал е :)

* да не мисе сърдят другите хостинги suphp не го ползват за да ви цакат, когато излезе реши проблеми със сигурността а и е пестеливо към рам в онези времена големите сървъри имаха по 2 гб, просто вече му мина времето а проблемите който решава имат други по бързи решения, въпреки че още е дефултно при инсталация на cPanel - очаквам скоро друго да го смени :)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

и още нещо да добавя бързината зависи и от какво ще изберете да ползва те като PHP скрипт който се изпълнява на php 5.2 за 4 секунди отнема две на 5.4

chart.png

http://www.lornajane.net/posts/2012/php-5-4-benchmarks
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

CloudLnx VPSh 512


  • 15GB HDD Space
  • 512 MB RAM
  • 1 CPU ядро
  • 50 Mbits Rate
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 4.97
    ПОРЪЧАЙ
CloudLnx VPSh 1024


  • 25 GB HDD Space
  • 1GB RAM
  • 2 CPU Ядра
  • 100 Mbits Rate
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 9.97
    ПОРЪЧАЙ
CloudLnx VPSh 2 GB


  • 25GB HDD Space
  • 2GB RAM
  • 4 CPU ядрa
  • 100 Mbits Rate
  • Неограничен Трафик
  • Неограничен Брой домейни
  • Неограничен Брой бази данни
  • cPanel Контролен Панел
  • Цена € 14.97
    ПОРЪЧАЙ
Ще наемат убиец да те гръмне от хостинг компаниите. :D
 
Re: От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Ще наемат убиец да те гръмне от хостинг компаниите. :D

По-евтино ще им излезе да ми изкупят плановете :) Те имат предимството си че срещу 8 пъти по-малките ресурси и 8 пъти по бавното suphp (да 8х8= 64 се получава грубата сметка*) предлагат повече съпорт (което също е относително колко повече съпорт и аз имам готови отговори заредени в тикет системата и кой да ги пуска) :) тук услугата на тези цени ще я държа близо до ъменидж впсите, което значи че задача на съпорта ни е държим сървъра горе, ъпдейнтат, секюрнат, и да ви помагаме да си изберете между много опции на php така че да постингнете най добри резултати...

*На въпроса на Firefly понеже вчера не отговорих директно а изписах цяло литературно произведение с предимства, понеже отговра още не е напълно ясен. В три през ноща преместих Предприемач.ком на hdd услугата на втотия план CloudLnx VPSh 1024 ако питате как върви форума върви директно от този план със dns срвърите на CooliceHost.com

етоя я графиката за последните 4 часа понеже към 6 и нещо чак почват да се увеличават хората оналйн пускам такава Nginx + Varnish карат cpu то да мърка :) Гледа се зеленото което е еверидж синьото са спиците , PHP 5.4 Zen Opcache като на картинкава в първия пост е php-то (РЕЗУЛАТА ЗАВИСИ ОТ КАКВО ПОЛЗВАТЕ И КОЛКО МЕ ЧЕТЕТЕ ВЪВ ФОРУМА КАТО НАПИША ЧЕ НЕЩО Е ДОБРЕ ДА СЕ НАПРАВИ ПО ПЛЪГИН ИЛИ НАСТРОИКА)

21otyko.jpg
 
Последно редактирано от модератор:
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

изоставате то чужденците - остават 18, къде ли постнах в чужд сайт за впси къде ли двама се качиха за има няма 36 часа а не е баш впс...
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Е това е вече супер станаха плановете яд ме е, че не го направи по рано така и си купих хостинг за 2 месеца иначе сега щях да съм при coolicehost ама ... като изтече ще дойда
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Ами питам си клиентите и пускам каквото им трябва но: SSD си остава по-бързо нищо че е по-малко и бъдещето е да се отива натам те ще растат като размер, явно не му е дошло времето за масовия потребител :) дори сега над 80% от сайтовете ще се сместят и на SSD акаунти само че трябва да държите само по един сайт в акаунт (някой товарещ или работещ бавно от хардове)

ПП. Развивам постепенно защото искам да запазя по-голям контрол върху бизнеса, Благодаря на хората който предложиха да инвестират в проекта ми, но засега ще заложа на постепенния растеж...
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

За чисто нов форум, вб 4.2.1, за който нямам много време и предполагам, че ще се влачи поне 2-3 години докато стигне 1000 дневно кой план е най подходящ?
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Най ниския план ще ти стигне :)
 
Re: От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

За чисто нов форум, вб 4.2.1, за който нямам много време и предполагам, че ще се влачи поне 2-3 години докато стигне 1000 дневно кой план е най подходящ?

Ниският план ще стигне да :) даже ще ти дам някоя настройка :) Ти ли поръча към 17:34 ?

Хубаво да е да ъпгейдваш до 4.22 пач левел едно който е последния, има поддръжка на php 5.4 a върпеки че не пише вчера пуснах Предриемач на PHP 5.5 и засега не дава грешки...

php 5.4 освен че е 20 тина процента по бързо хаби и до 30 процента по малко рам а за php 5.5 ми казаха че и от него се вадят още 20% ще може по дълго да останеш на нисък план ако си поддържаш форума в актуална версия :)


пп Остават 17 някой от форума се престраши но без купон, и един (май е жена) от южна корея му/ и се е строила добра оферта...
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Мерси за информацията, не съм поръчвала още, мислех да събера информация и след празниците да го направя. А за актуалната версия петица засега не мисля да минавам, нещо не ми харесва.
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Ще се радвам да ми тествате услугата :)

Колкото до вбюлетин, това им е хубвото на платените на платените скриптове, винаги си поддържат и старата версия с ъпгрейди и фиксове :) 4.2.2 е последна за 4 ките, тя поддържа php 5.4 това имах на предвид под ъпгрейд.

вбюлетин 3 го спряха миналата година когато излезе 5 версия, преди да излезе 6та едва ли ще спрат 4, такава им е политиката от години :) Предполагам поне още година и половина ще се радваме на пълен съпорт включително с нови функционалности за VB4, а после още изестно време само на секюрити фиксове...
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Тя петицата е такъв провал, че никой не иска да минава на нея, та щат не щат ще продължат да поддържат и четворката, че и тройката. Най-малкото много от собствените сайтове на Internet Brands все още ползват старите версии. Даже май тройката има повече ъпдейти напоследък, хората много пищяха.

Дано не отвличам темата, но приятелски съвет, поогледай другите скриптове дали нещо няма да ти хареса. 4-ката си е доста остарял скрипт, без надежда в него да влизат нови допълнителни модерни функционалности, а ти тръгваш да почваш форум от 0-ата. Ако сега изглежда остарял, представи си какво ще е след 3 години, когато очакваш форума да ти се засили. IPB до няколко месеца ще пуснат нова версия, а пък Xenforo е традиционния избор на всички бягащи от vbulletin.

Иначе по темата - сърби ме да пратя един wordpress към coolice той да си троши главата с натоварването от ботовете от време на време, ма много се стискам все още :)
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Mисля че влизат функционалности в 4 още е активна версия октомври месец излезе 4.2.2 и ни даде съвместимост до пхп версия три имаше ъпдейти почти 8 години включително и функционалност, а за последно преди няколко седмици заедно получи секюрити ъпдейт но вече се искаше php 5.2

Иначе xenforo се прави от старите девелопъри на vbulletin който са напуснали 2009 след като компанията е купена че даже и се съдеха по едно време но не можаха да се осъдят... Предприемач има лиценз от 2008 затова не мога да направя голяма разлика между стари и нови девелопъри но съм доволен, освен последно че за един месесц от Септевмри 2013 до Октомври 2013 минаха от алфа до релииз и после им опрвяхме 2 месеца бъговете с форумни решения

А по темата за хостинга с удовлоствие бих си трошил главата с този урдпрес :) Щего кешираме едно хубаво както си трябва, ще се затвори админ фолдъра и wp-login да не блъскат по тях и би трябвало да си цъка доста леко :) Ако пък са много нахални ботовете един клаудфлеър има техен датацентър в Париж ще прави преход Париж <> Париж като се ползва от този сървър не е като да си го пуснеш от BG да ходи до Унгария и после обратно до България пак :)
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Дава ми Domain name хххх.fm is not valid
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

това на билинг системата ли ? .fm във полето за разширение на домейна ли го добави? тази biling система така са я направили че ако не се внимава слага .com и се опитва да добави xxxx.fm.com и дава грешка :(

order.png

order1.png

пп другото което ми хрумна е домейна на кирлица трябва да се добави като ASCII....

не мога да променя начина на работа системата е почти цялата криптирана и е правена от чужденци...

има конвертори ето един примерен: mct.verisign-grs.com

attachment.php


ccccc.png
 
Последно редактирано от модератор:
Статус
Not open for further replies.

Горе