Моята PPC кампания

yMladenov

Member
Всякакви съвети и мнения са добре дошли. Критикувайте, че да ми легне по-евтино! :lol:

В близките 2-3 дни ще вписвам идеите си по плана. Моля, който има интерес или знания да следи. :)

Рекламиран продукт: Proactol
Пазар: САЩ, Великобритания, Канада
Основно послание в рекламата: Бърз ефект, високо качество
Продължителност на кампанията: 10 дни
Ключови думи: herbal weight loss, ultimate food supplement

Бюджет: 95.00USD

Реклама при: Looksmart


10.02.08
След дълги размисли реших да не използвам ППЦ рекламиране. Просто се сетих, че това не ми е основното занимание, а оттам, и че няма смисъл да плащам за нещо, което не е full-time.

За тези, които са решили да развиват бизнес онлайн:
- Ако искате да изкарате пари, влагайте.
- В рекламните си текстове (дори и тези на каретата в адсенс) използвайте кратки, ясни текстове; задавайте въпроси и правете сравнения.
- Оптимизирайте за думи, които имат балансирана конкуренция и средно търсене. Няма смисъл да си играете на СЕО за думи от, които ще получавате >5 посетителя на ден.
- Преди да си продадете семейното имане за реклама, помислете дали искате да се занимавате с това професионално (аз осъзнах, че не искам).


п.п. Ако сметнете, че на някой ще свърши работа, запазете темата. Иначе в коша, моля. ;)
 
Комисионната от проактол е доста малка поне за мен 20 долара мисля че беше. Така че е хубаво да не се плаща много за клик.

Не съм пробвал лууксмарт, но като цяло проактол няма много обем на търсене в гугъл. Ако ползваш по-общи ключови думи пък конверсиите ще са по малки...

Така че действай внимателно и Успех!
 
Tihomir каза:
Комисионната от проактол е доста малка поне за мен 20 долара мисля че беше. Така че е хубаво да не се плаща много за клик.

Не съм пробвал лууксмарт, но като цяло проактол няма много обем на търсене в гугъл. Ако ползваш по-общи ключови думи пък конверсиите ще са по малки...

Така че действай внимателно и Успех!

Мерси!

Все още не съм изложил какви ключови думи ще ползвам. Последните няколко дни въобще нямах време да работя по кампанията си. Иначе ще бъдат нещо от сорта на "herbal weight loss", "ultimate food supplement", etc.
Като цяло смятам да разчитам на ключови думи с правописни грешки и по-специфични.

Не съм разучил напълно луук-смарт, но да се надяваме, че минималния срок на кампанията не е един месец, както при гуугъл. Иначе с по три долара бюджет на ден, ще трябва да върша чудеса. :D
 

Горе