Моят блог

frantic

New Member
Знам че форума е пълен с такива теми, но ми е първия блог и бих искал съвети и мнения.
Имам няколко публикаций в блога но имам още десетина преработени теми но се чудя дали сега да ги кача или по нататък?
Също така не мога да се справя с банерите, когато отида на добавяне на елемент към страницата и избера добавяне на картинка банера седи просто като картинка и не линква. Как да го оправя и има ли нещо друго което трябва да направя за да разберат moreniche че купувачите са препратени от мен?
Всички останали съвети и критики също ще са от полза.
Благодаря!

proactol-perfectbody.blogspot накрая е с COM
ПС не мога да поствам линкове затова по този начин ви давам сайта!
Извинявам се ако това е нарушение но наистина имам нужда от помощ
 
От HTML/Java script се слагат.

Blinky каза:
Точно така става, с HTML елемента. Поне аз така ги правя нещата. А съм сигурен че и другите. В полето паскаш html кода, link + image:

<a href="http://www...." tiltle="keyword">
</а> и си готов. Пробвай така. И за да изглжда добре напиши: <center></center> - за да не в нищото. :)
 
Здрасти, сека ще прасна някой друг коментар.:)

Първо, blog-а ти е много добър. :wink: Продължавай в същият дух.
За прибавяне на елемен е хубаво да използваш: HTML/Java и после правиш кода в кутийката на елемента и си готов.

Второ, прибавиай постовете последователно, на няколко дена <1-2> - не думкай всичките наведнъж. Това си има "+"-ве и "-"-и. Може да си градиш вече линк стратегията - мисля че си наясно какво искаш.

Еми това е, аз друго за коментиране не наморам - всичко е добре направено, включително и постовете ти са подсилени с графики - което е добре. Може да сложиш <ако искаш> описание под самото заглавие на блога.

Успехи.

:wink: :arrow: :arrow: :wink:
 
А според вас освен банера който съм сложил няма ли нужда от още някакъв вид реклама... Например ако завършвам всяка статия с линк към продукта или нещо друго трябва да направя?:)
 
Не, по добре е да води с линк към сходна по тематика статия от блога ти. Малко интерлинкване и другото което е че ще задържаш повече на тези които им се чете и искат да се образоват по въпроса.

Ако сложиш линк - по добре го направи в банер. Да не ги изтрелва от някъде си в текста към продуктовият сайт. Предтсавяш ли си - четеш си кликваш и вече те пита за номера на кредитната ти карта. :) Това е в рамките на шегата. :)
 
Добре изглежда блогчето само една забележка - мислех да си я спестя щото не бях сигурен дали не зависи от моите настройки, но после видях, че и google така я е индексирал страницата.
Става въпрос за това, че различните менюта да ги нарека са на български, а доколкото знам таргета ти не е тоя. Т`ва е от мен.
 
Отностно това за менютата, има ли някакъв начин да го оправя без да се налга да правя целия блог наново?
 
frantic каза:
Отностно това за менютата, има ли някакъв начин да го оправя без да се налга да правя целия блог наново?
Да, всичко става от вътрешността на платформата, ако загрявам добре какво имаш предвид. Може да местиш елементите вътре според това как ще ти е по-добре изглеждащ за теб.
 
Ами имах предвид дали мога да направя тези "неща" от блога които излизат на български да излизат на наглийски. Не става въпрос за статийте.
 
добре си се ориентирал и като гледам блогчето е чук само така и смело с рогата напреде , успех! :wink:
 
Blinky каза:
Второ, прибавиай постовете последователно, на няколко дена <1-2> - не думкай всичките наведнъж. Това си има "+"-ве и "-"-и. Може да си градиш вече линк стратегията - мисля че си наясно какво искаш.

Аз ръгам по десетина поста на ден и се индексират...

Например „site:hardware-electronics-news.blogspot.com“ (това се пише в полето за търсене на Google). Статистика: http://www.tyxo.bg/?37921
Имам 73 поста, а показваните от Google страници са 56 (към момента). Статистиките на Тиксо.бг не съм ги заключил - който иска може да чете с образователна цел :)

В блоговете имам динамични връзки, направени с този скрипт:
http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=706#29018
 
Няма лошо и по повече да събмитваш ако искаш, но бота все си минава и отчита че има нещо нова на блога, ако имаш набор от артикъли и време, можеш да го правиш. Иначе честотата зависи от това дали ти се занимава редовно. Единствениете минуси ти ги споменах, а има и друг - бързото прибавяне на много контент, можа да забави някой от постовете с индексирането. :wink:

Какво ти е наблюдението на теб? От колко прибавени постове, колко индексира и за колко време първият и последният. И изпускял ли е някой/и? Аз не съм правил такива експерименти, но бих чул някое друго мнение по въпроса. :wink:
 
Ако взема да водя по-сложни статистики няма да остане време за писане...

За сега ми се струва най-разумно да се пише съдържание (ако може уникално или в краен случай леко модифицирано) в различни блогове/сайтове и да не се хаби много време за статистики.
 
Да, и аз не си падам по статистиките. Важни са, но има и такива които са повече от задълбочени и може да се правят рядко.:) А колкото да съдържанието - да трябва си такова. Въпрос на избор е колко да се слага и в каква честота. Само ще е малко сложно ако не може да се смогне с писането, защото то постването си върви. И ако спазваш някаква ротина - тогава или намаляш темпото или наваксваш с писането, но има и една константа - време.:)
 
Пуснах този блог днес
мнения?

мисля чрез него малко ида си промотирам ГБ саита
FFS
не мога да си добавя тиксо дава ми
"We were unable to save your template
Please correct the error below, and submit your template again.
Your template could not be parsed as it is not well-formed. Please make sure all XML elements are closed properly.
XML error message: Element type "img" must be followed by either attribute specifications, ">" or "/>"."
Някакви идеи?
 
Последно редактирано:
pavelinvarna каза:
coolice каза:
добави го като джава хтмл елемент
I have no idea
edit: оправих го
edit: ще му е*а п****та майна не става и не става
когато ми разреши да го сейвам тиксо каунтера не работи,
 

Горе