Моя блог отвори врати...

dj_ee3

New Member
Здравейте отново... Преди да пиша искам да се извиня че на последък буквално наводних форума с мой теми (това е 4-та тема която правя в рамките на 3-4 дена) надявам се да не съм ви изнервил много. Та искам да задам няколко въпроса. Но първо да кажа че моя блог е на адрес evgeniralev.info за тези който искат да го видят.
1.Какво мислите за малкото което съм написал във блога? Водя ли го добре и има ли смисъл от него според вас?
2. Разбрах че не може да имам адсенс и affiliate едновременно, за блог като моя какво бихте препоръчали?
3. И най-важно хич не ме бива със промоцията на сайтовете ми. До сега съм правил няколко проекта но нито един реално не е имал повече от 10 посетителя :(. Как да промотирам блога така че цялото това начинание да има смисъл?
 
1. Такива лични блогове не се популяризират лесно. Не очаквай някакъв сериозен трафик, освен ако не си знаменитост. Съответно приходите ти от AdSense ще бъдат много малки, няма да можеш труда и времето да си избиеш. Афилиейт оферти също няма да вървят, заради нетаргетираната аудитория.

2. AdSense и афилиейт оферти могат да съществуват заедно. Но се губи смисъла. Целта ти е да продаваш продукти, а слагайки AdSense губиш трафик, докаран с пот на челото. Или AdSense, или афилиейт маркетинг. Двете заедно е противно на всякаква логика.

3. Промоцията на сайтовете е най-трудната част. Нужен ти е органик трафик. Публикувай колкото се може повече уникално съдържание и трупай линкове, откъдето можеш.

Ако мога да си позволя да дам съвет: виждам, че се справяш с английския, вместо лични блогове, регистрирай се в някоя афилиейт програма, харесай си 1-2 продукта за промотиране и започвай да пишеш статии за тях. .info домейни не са добра идея изобщо.
 
От: Re: Моя блог отвори врати...

Ако мога да си позволя да дам съвет: виждам, че се справяш с английския, вместо лични блогове, регистрирай се в някоя афилиейт програма, харесай си 1-2 продукта за промотиране и започвай да пишеш статии за тях. .info домейни не са добра идея изобщо.
Английския във момента ми е по добър от Българския. Просто гледам работи за афилиате от 3-4 дена и още не съм много запознат как точно стават нещата. Но лека полека почвам да схващам и може скоро да изкарам някой сайт за продукт. Да не правя нова тема искам да попитам като си харесам продукт редовно ли трябва да пиша статии за него или е достатъчно да напиша 5-6 статии и от там нататък само трябва да се грижя за промоцията?
 
От: Моя блог отвори врати...

Зависи дали рекламираш утвърден или не до там продукт. При всички положения обаче е най-добре по-честичко да пишеш. Все пак ти имаш твои лични виждания за "редовно", но... не мисля, че НЕ Е добра идея да пишеш веднъж и да го оставиш на произвола на съдбата.
Мисля, че друга важна част е да караш доволните клиенти да драсват по едно ревю за продукта(това е вече след като ги има). Това ще даде голям тласък на сайта и съответно продукта, който промотираш.

Успех!
 
От: Моя блог отвори врати...

ок значи ще търся продукти за който има много информация във нета за да може да се пишат много статии. Сега само да свърша даскалото след 2 седмици и се захващам за работа хем до тогава ще имам време да чета още информация от форума. :) благодаря за помощта...
 
От: Моя блог отвори врати...

Е нали знаеш, че не е важно колко информация има, а как работи фантазията ти ;)
 
От: Моя блог отвори врати...

Е нали знаеш, че не е важно колко информация има, а как работи фантазията ти ;)
Фантазия за всичко трябва. Но без информация тази фантазия може да те води във грешна посока...
 
Re: От: Re: Моя блог отвори врати...

Да не правя нова тема искам да попитам като си харесам продукт редовно ли трябва да пиша статии за него или е достатъчно да напиша 5-6 статии и от там нататък само трябва да се грижя за промоцията?
Колкото повече статии пишеш таргетирайки различни ключови думи, толкова повече трафик ще имаш. Пиши статии, промотирай. И после отначало. Стига се един момент, в който вече имаш авторитетен сайт, на който Google има доверие и дори само публикувани статии без много промоция ранкват добре в търсачките. И задължително си вземи .com домейн.
 

Горе