Мъдри Мисли

От: Мъдри Мисли

Благодаря за готините цитати колеги :) ето още малко и от мен :

--- V for Vendetta ---

Creedy: Умри! Умри! Защо не искаш да умреш?... Защо не искаш да умреш?
V: Под тази маска има много повече от плът. Под тази маска има идея, Mr. Creedy, а идеите са бронирани.

--- 2 Fast 2 Furious ---

"Избирайки кой да е около теб ти дава възможност да разбереш кой си"

--- Уил Смит ---

“Парите и успехът не променят хората, а просто уголемяват това, което си е било вътре в тях”.

--- Хийт Леджър ---

Обичам да правя неща, от които се страхувам. Харесва ми да си създавам пречки и да ги отстранявам. Харесва ми да се страхувам от даден проект. Винаги се страхувам. Когато ме изберат за дадена роля, винаги вярвам, че не е трябвало да бъда избран. Отново ги заблудих. Не мога да го направя. Не знам как да го направя. Има голямо безпокойство, което удавя всяко мое вълнение относно проекта.

--- Брус Лий ---

”Бъди безформен, като водата. Ако сипеш вода в съд тя се превръща в него, ако я сипеш в бутилка, тя става бутилка, ако я сипеш в чайник, тя се превръща в него. Водата може да тече, или да се стовари. Бъди вода приятелю.”

--- Джони Деп ---

"Единствените същества, които са способни на чиста и безкористна любов са децата и кучетата."

--- Джаки Чан ---

Никой не е безгрешен. И аз не съм светец. Аз все още се уча да се държа правилно.

--- Силвестър Сталоун ---

Веднъж в живота, за един смъртен миг, човек трябва да сграбчи безсмъртието. Ако не, все едно не е живял.

Caddyshack (1980)

Една от най-цитираните комедии. Героят Ал Червик към брокера си: „Купувай, купувай, купувай! Какво? Всички купуват? Тогава продавай, продавай, продавай!"

Scarface (1983)

Ал Пачино играе богат трафикант на кокаин в Маями. Цитат: „Никога не подценявай алчността на опонента си"

Кръстникът (1972)

Цитат на Дон Корелоне: „Ще му направа оферта, която не може откаже."

Хвани ме, ако можеш (2002)

Филмът разказва истинската история на фалшификатора и измамник Франк Абигейл. Абигейл е фалшифицирал пари и дипломи и се е представял успешно за самолетен пилот, адвокат и лекар. Цитат:

„Две мишки паднали в кофа със сметана. Едната бързо се предала и се удавила. Другата обаче, не се предавала, тя се опитвала да се спаси и толкова усърдно махала с крачета, че разбила сметаната и я направила масло. Така тя успяла да стъпи по-нагоре и да излезе от кофата."


--- Джони Деп ---

"Има 4 въпроса, на които има смисъл да си отговориш : Кое е свято? От какво е сътворен духът? За какво си струва да живееш? За какво си струва да умреш? Отговорът на всички тези въпроси е един и същ - Любов."


Pursuit Of Happyness (2006)

Разказва истинската история на Крис Гарднър (Уил Смит), който става милионер, след като преживява трудни моменти, включително това да е бездомен. Цитат на Гарднър към сина му:

„Ако имаш мечта, я пази много добре. Когато хората не могат да направят нещо, те обичат да повтарят на другите как то е невъзможно."

Междузвездни войни, епизод 5 (1980)

Цитат на Йода: „Или правиш нещо, или не го правиш. Няма такова нещо като да се опитваш да направиш."

--- Леонардо ди Каприо ---

Не ми харесва училището: Там те карат да се съсредоточиш върху неща, което не искаш да знаеш.

--- Елвис Пресли ---

"Когато нещата отидат по дяволите, не отивай с тях!"

--- Мерилин Монро ---

"Ако бях спазвала всички правила, никога нямаше да стигна дотук!"

--- Джони Деп ---

"Нека вятърът винаги бъде зад гърба ти, слънцето винаги да блести върху лицето ти, а ветровете на Съдбата да те водят в танца ти със звездите."

--- Анджелина Джоли ---
Животът е като огледало, ако му се усмихнеш, ще ти отвърне със същото.

"Покажи ми парите!"

- Род Тидуел и Джери Магуайър

"Мама винаги казваше, че животът е като кутия с бонбони. Никога не знаеш какъв ще ти се падне."

Форест Гъмп (Том Ханкс)
Форест Гъмп (1994)

"Нека Силата бъде с теб"
- Хан Соло (Харисън Форд)
Star Wars (1977)

"Давай, направи ми кефа!"
- Хари Калахан (Клинт Истууд )
Мръсния Хари (1983)
 
От: Мъдри Мисли

Много мъдри

309351_463498747002566_944177604_n.jpg
 
От: Мъдри Мисли

376924_439802856059518_2133387232_n.jpg
 
От: Мъдри Мисли

252771_10151113467423013_1844948838_n.jpg
 
От: Мъдри Мисли

Ще ти се! :p
 
От: Мъдри Мисли

Тук не е разделът за посредствени хора - марш в кофата.

Знаеш ли какво, преди няколко дена гледах твоя старт във форума, колко непосредствен си бил и как си ял бановете и наредбите, защото си действал като глупав спамер, просто поредния дето си спами линковете във форума. Замислих се как човек може да се промени, да израстне... как ти си го направил. Уви, май е само заблуда това. Аз може и да съм ЗА кофата, ама ти си В кофата. Така, че ти излез от кофата, че да ми направиш място да вляза.... братле.

Аман от его в тоя форум, честно. Кефи ме... ама има някои индивиди, които влияят доста лошо на обстановката.
 

Горе