Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

pensun

Member
Здравейте,
днес за пореден път имах разговор с една позната за това кой трябва да поеме инициативността в отношенията между мъж и жена. Аз и отговорих следното:
- Ако искаш добре изглеждащ мъж, то тогава ти трябва да направиш първата крачка, понеже те са свикнали да бъдат сваляни и не знаят какво е това да се бориш за една жена.
- Ако търсиш интелигентен мъж, но не толкова атрактивен визуално, то тогава трябва да изчакаш той да направи първата стъпка, защото този тип мъже са свикнали да се борят за жените които искат.
- Ако искаш ти да водиш във връзката, то тогава трябва да действаш първа.
- Ако искаш да бъдеш водена, непременно трябва да си пасивна и да изчакаш той да действа.
Много ми е интересно какво мислят хората тук...
Трябва ли мъжът да направи първата крачка?
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Понякога... дори не го усещаш като необходимост или желание, а просто го правиш.
Защото ти е интересно, любопитно, защото ти харесва, защото ... очакваш нещо.
Въпросът е кой с какви подбуди започва всичко. Началото е много важно ... отколкото краят 8)
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Хм, много е относително..
до момента си е според мен, настроение и т.н факторите са най-различни

Мен повече ме вълнува и повече сме спорили по въпроса кой трябва да плаща сметката :)
Аз съм на мнение че трябва да се поделя, но индивиди от женски пол очкават и са с нагласата да ги черпят.

И ми е интересно дамите във този форум с каква нагласа са :)
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

мен пък една мацка ме черпи и ми е много кеф. и е красива, не само има кинти :D
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Малко се отклонявате от същността, но да отбележа нещо...
Скоро в един форум имаше тема за терзаниятана един мъж, който се колебаеше как да постъпи и да предприеме ли нещо спрямо колежката си? Някаква натокана с Мерцедес, осигурена, с две магистратури, бля бля ... човекът мисли за нея и косвено я ревнува, като излиза на обяд с други негови колеги-мъже, и като не знае как да я заинтригува, за да му обърне "специално" внимание на него. Общо взето успяха да го разубедят с клишето да не си вади нещо там където си вади хляба.
Може и да е щастлив, знам ли. След като сам се самоубеди не без помощта на непознати лелки и чичковци, че не си заслужава.
Какво тогава е нужно, за да убедиш сам себе си, че това може и да е Любовта на живота ти ... примерно.

Относно нагласата за плащането и отношението, не виждам какво трябва да се коментира, за да не се чувстват жените като използвачки или като използвани, когато те плащат сметката? Някой мъж опитвал ли е да се постави на мястото на жена?! И колко е приятно това внимание и загриженост.

Навремето като бях ученичка в последните класове на средното си образование бяхме в компания на едни батковци. Те винаги ни плащаха сметката, а един обичаше да казва: Като се изучите и заработите, тогава вие ще си ги плащате, сега оставете на нас.
Без задължително да са били състоятелни, просто загрижени и без задни помисли. Като по-големите ни братя.
Има го и моментът с възможностите и достойнството, но така или иначе си мисля, че една жена трябва да чувства макар и минимална материална сигурност и обгрижване.
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

...колежката си? Някаква натокана с Мерцедес, осигурена, с две магистратури...

Еееех, хем учила, хем докато учи - работила за Мерцедес - жената мечта! ;)

Моето мнение е, че мъжа по-скоро е редно да се опита, да намекне пръв...въпреки, че ако се върна назад във времето, щеше да ми е кеф да не съм пръв. Че тъй де, и мъжете са хора, и те искат да им се "погъделичка" самолюбието :)

А относно сметките...ами ако една жена на първа/втора/трета среща не се опита да си поделят сметката (че и до "бой" ако трябва да се стигне), май по-добре да не се продължава нататък. Не казвам, че жената трябва да плаща, но е редно поне да се "опита" да си плати. :)

...а по-нататък...ами всичко става общо - и чувства, и финанси...само бельото да не става общо, че ... :lol:
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Абе ква е тая дискриминация на красиви и грозни? Всички сме си убавци :wink:

пс: Тоя раздел трябва да се кръсти тийнпроблем или бгмама
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Общо взето няма голямо значение тая първа крачка, важно е после какво се случва. Дори и след врем двойката да си я припомня то е под формата на закачки. И няма никакво значение кой е красив , прост или срамежлив....
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Направете един раздел за,тези теми и го навреме в кучи гъз, че аман вече
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Хм, много е относително..
до момента си е според мен, настроение и т.н факторите са най-различни

Мен повече ме вълнува и повече сме спорили по въпроса кой трябва да плаща сметката :)
Аз съм на мнение че трябва да се поделя, но индивиди от женски пол очкават и са с нагласата да ги черпят.

И ми е интересно дамите във този форум с каква нагласа са :)

Аз съм напълно склонна да поделям сметката, но ако мъжът не покаже поне лицемерно престорено желание да плати сам - ще ми направи изключително лошо впечатление. Един мъж, който те кани на кафе или вечеря трябва да може да поеме поне първия масраф - ако ще ми е някой дребнав чичо Скрудж - не мерси за втора среща. И не защото искам да ме издържа, а защото дребнавите и стиснати мъже са кофти хора във всяко отношение.
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Аз съм напълно склонна да поделям сметката, но ако мъжът не покаже поне лицемерно престорено желание да плати сам - ще ми направи изключително лошо впечатление. Един мъж, който те кани на кафе или вечеря трябва да може да поеме поне първия масраф - ако ще ми е някой дребнав чичо Скрудж - не мерси за втора среща. И не защото искам да ме издържа, а защото дребнавите и стиснати мъже са кофти хора във всяко отношение.

А жените, които очакват да ги черпят насам-натам какви бяха ? :)
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Най добре е жината да напраи първата крачка. После да заведе мъжа на някое шукаритетно местенце и ако види че му е скучно по време на вечерята да му врътне една фиу-фиу в туалетната за да го разведри. След това жината е добре да плати цялата сметка с широка усмивка на лицето и после да го скъса от секс.
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Някой е влюбен кат мене до ушите май, ама не си го признава :twisted:

Няма първи крачки, както и не трябва да има водещи роли, иначе връзката отива на кино. Трябва да има разбирателство и взаимно съгласие.

Двама души като си се аресат и залюбват всичко си става импулсивно :)

Никой да не ме издава за пръвото изречение, мола ви са това е форумна тайна :cry:
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

А жените, които очакват да ги черпят насам-натам какви бяха ? :)

Ако ги черпят ''насам-натам'' не знам какви са, но ако очакват някой мъж да се държи, като такъв и да плати сметката, когато е поканил дама на среща - предполагам, че са нормални, трезвомислещи жени. Вижте: Тук не става дума за суми, а за това дали можеш да се държиш, като истински мъж. Ако аз съм мъж ще ми бъде адски тъпо да свалям мадама, да я поканя на среща и да очаквам тя да вади пари изобщо. Ако не можеш да си позволиш нещо скъпо, а и не е необходимо да е - можеш да поканиш дамата на кафе и ако не можеш да платиш едно кафе и чакаш тя да брои стинки за нейното - ти не си НИКАКЪВ мъж. А щом не си мъж - не очаквай и жените да те свалят, пък и даже да ти вържат, когато ти ги сваляш.:)
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Мъжът плаща сметката, ако чака дамата да плати значи не е мъж, а момченце и по добре да излиза с майка си
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Мъжът плаща сметката, ако чака дамата да плати значи не е мъж, а момченце и по добре да излиза с майка си

Мамка му, бластер - не мога да ти дам нов реп.:) Ето това имах предвид, говорейки за мъжко поведение. Меркантилни жени-използвачки винаги е имало, но нека правим разлика между плащане на сметка, когато си поканил на среща и купуване на гумени цици, джуки или джип. Жените са различни - не ги слагайте под един знаменател. Джентълменът, обаче си е джентълмен и с 2 и с 2000000лева.:)
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Тука тос раздел баш на тийнпроблем отива да не ми се сърди автора на темата - нямам против нея нищо. :)

Па за сметката дето се зджавкахте мъжа трябва да я плати. Обаче както каза @bormanbg жената ако не предложи сама да си я плати не става. Тези дето до бой се стига с тях са най-читави, някой път даже трябва да отсъпиш като почнете да се душите много силно. :)
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Я, пък душко тея цици гумените, хич ги не аресвам. Мани тая работа, язе по-добре да ода да си барам гумата на колелото. Дручко си е , така естественко, може и да е колко шепата да ти напълни ама да си е истинско.
Пък е-на глей ко става на колко женки им се спукаха гумите, по телевизиите казаха, ама дали зареди бабени зъби или гумите ги не бива нищо не казаха. :-o Да бяха разследвали случая поне да знам, ако е от бабени зъби да не минавам с колелото и аз от там, ша земе ми са пукне гумата и на мен, че после ша тикам като луд. :lol:
Мамка му, бластер - не мога да ти дам нов реп.:) Ето това имах предвид, говорейки за мъжко поведение. Меркантилни жени-използвачки винаги е имало, но нека правим разлика между плащане на сметка, когато си поканил на среща и купуване на гумени цици, джуки или джип. Жените са различни - не ги слагайте под един знаменател. Джентълменът, обаче си е джентълмен и с 2 и с 2000000лева.:)
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Мъжът плаща сметката, ако чака дамата да плати значи не е мъж, а момченце и по добре да излиза с майка си

Мноо си ларж нещо... :)

Плащам сметката, ако ми хареса покупката. Пари за глупости не давам.
 
От: Мъжът или жената трябва да направи първата крачка?

Понякога... дори не го усещаш като необходимост или желание, а просто го правиш.
Защото ти е интересно, любопитно, защото ти харесва, защото ... очакваш нещо.
Въпросът е кой с какви подбуди започва всичко. Началото е много важно ... отколкото краят 8)



"Началото е много важно ... отколкото краят "

ко искаш да кажеш
той да лашка лашка пък да нема ОРГАЗМИ:)
 

Горе