НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Това не пречи хората като виждат заглавията, да виждат и авторите на темите, а от там и изпращане на ЛСя с „А може ли малко повече информация каква е процедурата и изобщо, както и връзка?“, а след това и евентуална пак измама…
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Здравейте на всички нов съм в форума.

Вчера се натъкнах на една обява в продавалник. Писах до скайпа който беше предоставил и писах колко ще иска за 20 000 хил. - Той ми каза към 200 лв. бил съм хванал някаква промоция. Иначе реално погледнато било струвало към 320 лв. приблизително. Повярвах и казах към колко дена ще бъде готова страницата и попитах как иска да му платя. Каза ми плащането е предварително с една дума да не бъде прецакан. И аз отговорих каква е уловката.... казах му аз каква ми е сигурността, че няма да ме излъже и от къде е толкова сигурен, че за 2 дена ще ги направи. Даде ми някакъв профил за да му имам доверие а всъщност в този профил който ми даде имаше само един общ приятел "Зийнеб Вайдин" . В последствие разбрах, че е жена му.

Аз приех нали щях да имам информацията и след като потърсих IBAN-ка.. той след това ми пише да ли имам възможност да му преведа в Epay.Казах му каква е разликата. Все ще си получи парите.

Даде ми номера от Epay. В този момент аз се избазиках и му преведох 3 лева. Писах му парите са му преведени.

Няма и 1 секунда той ме блокира. Минава се 2 минути и.. ме от блокира и беше писал, че му се е бъгнал скайпа и без да е искал ме е блокирал.

Такъв човек като този просто няма.

Ето обявата: http://prodavalnik.com/dobavyane-na-feysbuk-fenove-i18421021

Докладвайте го в продавалник,този пиклъо съсипва тази услуга! :evil: Там е онлайн :twisted:
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Даде ми номера от Epay. В този момент аз се избазиках и му преведох 3 лева. Писах му парите са му преведени.

Няма и 1 секунда той ме блокира. Минава се 2 минути и.. ме от блокира и беше писал, че му се е бъгнал скайпа и без да е искал ме е блокирал.

Такъв човек като този просто няма.
Горкият в суматохата те е блокнал преди да види сумата:)
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Баси мангалоида.
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Не може ли да се изисква да се върне сумата през тези сайтове? в paypal съм виждал сметка на минус.. ?
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Публикувайте му телефона, скайпа и въобще каквото имате за него на някои интересни места, където ще го търсят активно. ;)
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Нека да се публикуват наистина защото всеки ако реши да прави бизнес с него и да не е от този форум , ще напиши номера му в гоогле... поне аз така правя!
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Това са 0,1% от хората. Останалите 99,9% няма как да се досетят такова действие да направят, колкото и добри специалисти и професионалисти да са в своите си сфери.

Това не е решение принципно. Никой от тези 99,9% не иска да си играе на „детектив“, Sherlock Holmes и инспектор Гаджет (нито има време, нито досещанe/hint, нито каквото и да е било). В тези % влизат и навярно Вашите родители, деца (който има), баби/дядовци, колеги, приятели, „виртуални приятели“, абонати, клиенти, бизнес партньори и т.н.

Хубаво е, че ние сме в този 0,1%. Само дето пак сме в купища други сфери, категории и низши сред „онея 99,9%“, за които не знаем, нямаме hint-а.
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Абсолютно , хубаво е да се даде сигнал в полицията за телефона измама и т.н.. нека те вземат някакви мерки защото днес е един утре повече...
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

За съжаление полицията няма да направи нищо ( от опит го знам ). Хора горят с десетки хиляди левове от телефонни измами тип "злополука на близък" и хванатите са изключително малко. Все пак всеки измамник си носи отговорността и ако не затвор, то поне 1 хубав бой + връщане на парите им стига :)
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Всъщност точно в такива случаи полицията може да помогне. Ако ги убедиш, че наистина си измамен те си имат инструментариум, с който да доведат случката до щастлив за жертвата край.
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

За съжаление полицията няма да направи нищо ( от опит го знам ). Хора горят с десетки хиляди левове от телефонни измами тип "злополука на близък" и хванатите са изключително малко. Все пак всеки измамник си носи отговорността и ако не затвор, то поне 1 хубав бой + връщане на парите им стига :)

Точно това имам предвид но трябва да сигнализира човек който е потърпевш
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Измамници винаги ще има. И даже се учудвам, че са малко. Къде има изманици - там където има пари! Вече всеки научи, че може да се изкарват лесни пари във фейсбук. Лесни пари и по много. А където са парите, далаверата - там са и изманиците. От тях лесно няма да се отървем. Но те виреят, защото намират почва за това. Този процес може и да намалее и от там и нашите загуби. Но за целта трябва да бъдем бдителни, да внимаваме. Глупаво е някой да иска да печели от фейсбук и да не си е защитил акаунта, да не внимава от къде, от коя форма се логва, да влиза във фейсбук от различни компютри, забравяйки, че другия компютър може да има проследяваща програма и да му разберат паролата. За това според мен за голяма част от хакнатите и откраднати профили и страници сами сме си виновни.
Примерно тия дни имаше оплакване за откраднати няколко развити, хубави страници. Погледнах ги, по спомени само едната над 30к и над 20к активни. Поддържани, активни и хубави страници. Обаче в преследване на парите от фейсук, са забравили основните неща за защита.

Мисля, че част от решението е оплакване в полицията. А може и ако се разбере адреса на тарикатчето да му се отиде на гости.
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

Ние българите сме си повечето измамници, само погледни политиците и стига повече примери :). Но не знам, защо мислите, че полицията ще направи нещо, за фейсбук страница , дори да е била открадната. Само ще ви дам един пример: Мой познат му хакват сайта, инвестирал доста пари, време и нерви. Отива да се оплаче в полицията и там му се казват: "Когато разрешим всички убийства, почваме твоя случай" - правете си сметка. Кибер полицията действа само по сигнал на някой, дето си е платил да се атакува конкуренцията. Дано греша, но това е случай, който лично съм бил свидетел

П.С. Собственикът на хакнатия сайт, имаше доказателства кой е извършителя, но уви ...
 
От: НОВ ИЗМАМНИК ВЪВ FACEBOOK!

От полицията нищо не можете да очаквате. Най-добрия вариант е, някой ужилен с повечко пари да отиде до града на този, да му се обади по телефона да се видят уж да му плати и тогава :twisted: ритници, шамари, юмруци, 2 торби бой и да видим после дали пак ще прави същите врътки :?
 

Горе