Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

много народ е на ие6
така че ...

Аз винаги преглеждам
в ие 6.7.8 фиретонафокса и операта
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

А как преглеждаш на ИЕ 6,7 и 8, като можеш да си инсталираш само една версия едновременно?
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

с ие 8 имаш опция виж там ко беше за предишни версии съвместимост
6-тица на лаптопа на ламята :)
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

С virtialbox - http://www.virtualbox.org/ или vmware и няколко операционни системи на него - удобно e и всичко ти е на един компютър.
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

На въпроса - само ако наистина се налага (някой клиент врънка за съвместимост та се къса)..
Актуалните уеб-стандарти и ИЕ6 нямат много общо а и пустото му дърто ИЕ не поддържа сума ти благинки. Обикновено напълно го от***вам, включая и всички назадничави юзъри от 3-тия свят дето го ползват.

Просто реши дали тая категория юзъри (мангасари) влизат в таргет аудиторията на сайта ти или не и тогава евентуално се замисляй дали си заслужава главоболията.

На ИЕ8 там бутончето де пише Compatibility Mode се ползва обикновено. Ама по някой път се оказва че има разлика с истинското ИЕ6..
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Аз само ще добавя към IE6,7,8, FF, Opera и Safari, Chrome
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

IE6 го оправям само ако клиента се размрънка, иначе - да се оправят.

А за различните версии - на M$ Virtual PC-то е доста удобно, понеже дават готови имиджи с инсталиран win + IE (немога да пусна линк, но google IE virtual PC).
Само че са активни по няколко месеца само, после трябва да се дръпнат наново.

А тия multiple IE-та май не работят на 100% правилно, по-специално conditional коментарите, понеже не хваща правилно версията.
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Поглеждам как изглежда през IE, но не ми пука въобще
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Налага се, защото 10% ползват IE6.
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Само за проектите на някои клиенти правя изключение да се пише за IE6.

Мисля, че доста хора му спряха поддръжката вече. Той за това толкова се задържа, защото няма проблеми като се преглеждат сайтове с него.

А за тестване под IE не знам по-добър инструмент от IE Tester.
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

IE 6 все още покрива към 25% ползваемост в България, така че ако правите един сериозен проект не е сериозно да не се тества този браузър. Не забравяйте, че в държавната администрация все още са на стари windows-и и оттам със стари версии на IE. Освен това не си правете изводите по сайтове с техническа насоченост, където посетители с IE 6 са под 5% от общия брой.
Аз лично тествам основно с ФФ, IE 6-8, Safari и Chrome. Opera в последно време диша праха на Chrome и не си струва да си губи времето човек :)
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

На въпроса - само ако наистина се налага (някой клиент врънка за съвместимост та се къса)..
Актуалните уеб-стандарти и ИЕ6 нямат много общо а и пустото му дърто ИЕ не поддържа сума ти благинки. Обикновено напълно го от***вам, включая и всички назадничави юзъри от 3-тия свят дето го ползват.

Просто реши дали тая категория юзъри (мангасари) влизат в таргет аудиторията на сайта ти или не и тогава евентуално се замисляй дали си заслужава главоболията.

На ИЕ8 там бутончето де пише Compatibility Mode се ползва обикновено. Ама по някой път се оказва че има разлика с истинското ИЕ6..

Хе-хе, още един многознайко се извъди. Вземи прочети малко статистиките за използваните браузъри, па тогава философствай. Ако искаш да отрежеш 15-20% от потребителите си, тогава се е**вай с IE6. На моя служебен компютър имам и IE6 и го ползвам, не съм "мангасар" за твое сведение, представи си. Работя за най-голямата компютърна фирма в света, а големите фирми са доста свидливи и не сменят често компютрите, а освен това имат стриктна политика за софтуера и не можеш да качваш каквото си искаш, камо ли нещо свързано с Native Code, както е с IE.
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Facebook, Youtube и някои други монополисти вече официално не поддържат IE6.
Щом хората, които могат да си го позволят, не го правят, значи не виждам смисъл и аз да го правя.
Според мен така трябва и да бъде, иначе много по-трудно ще се отървем от тая напаст.
 
От: От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Работя за най-голямата компютърна фирма в света, а големите фирми са доста свидливи и не сменят често компютрите, а освен това имат стриктна политика за софтуера и не можеш да качваш каквото си искаш, камо ли нещо свързано с Native Code, както е с IE.
Я, служител на Майкрософт се обади :D! Който очевидно работи на Win XP :(. ИЕ7 излезе 2006 година. Верно за много свидлива фирма работиш, имаш моето съчувствие.

А що се отнася до проценти, ей я най-популярната статистика - [url]http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp[/URL]

Фактите, и особено тенденциите, са очевадни.
 
От: От: От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Я, служител на Майкрософт се обади :D! Който очевидно работи на Win XP :(. ИЕ7 излезе 2006 година. Верно за много свидлива фирма работиш, имаш моето съчувствие.

А що се отнася до проценти, ей я най-популярната статистика - http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp[url]http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp[/URL]

Фактите, и особено тенденциите, са очевадни.

Това е все едно да извадиш статистика за търсачките в световен мащаб, където данните нямат нишо общо с тези в България. Както казах голяма част от хората ползват ИЕ6 (по принуда ако щеш), така че такива определения да им даваш е доста тъпо.
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Абе за съжаление трудно може да се пренебрегне, тия статистики не са много точни - специално W3C, на тях аудиторията им е предимно уебмастъри и е нормално ИЕ да е с малък дял там.
Дано повече от големите играчи му дропят поддръжката, само това е надеждата да се отървем от тая гад. Реално дърпа целия уеб назад - няма никаква полза от въвеждане на CSS3 и подобни благинки, понеже IE6-7-8 няма да ги поддържат и пак трябва да правиш нещата по дървения начин. Със закон трябва да се забрани :)
 
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Написах - всеки преценява таргет аудиторията на сайта, който скалъпва. Ако влизат силно изостанали в техническо и финансово отношение или такива дето слакват на работното място, се прави съответно оптимизираната страничка.

Жертва се юзър-експириънса на предприемчивата, платежоспособна и технически културна част от посетителите. Те най-вероятно няма да останат очаровани от сайта ви, няма да им направите нужното впечатление, няма да ви вземат насериозно, няма да го букмаркнат и вероятността да си купят нещо от вас е по-малка..

А иначе вие като пекани вебмастери си се радвайте на висок Гугъл ранкинг и невероятно висока посещаемост... от хора без пукнат лев в джоба, дето само разцъкват и ви вдигат СЕО-показателите.
 
Последно редактирано:
От: Нагласяте ли дизайните спрямо претенциите на IE6 или го оставате както е?

Благодаря за отговорите на всички!
 

Горе