Надвишено Процесорно време

Здравейте, колеги. Наскоро получих имейл от хостинга компанията си, че съм надвишил процесорното си време и то с много (170 минути при допустими 30 мин дневно) Проблемът бил от няколко седмици и ми казаха да си оптимизирам ресурсите на социалката, за да не ми я спрат. Но нямам идея как да го направя и какво точно може да се направи да се вместя в тези 30 минути на ден. Оправихме спама, а процесорното време се качва. На какво се дължи това и как мога да оправя проблема?
Благодаря ви, много бихте ми помогнали!
 
От: Надвишено Процесорно време

Спираш фейк трафика и си ОК
 
От: Надвишено Процесорно време

Благодаря ти за отговора. А иначе как се постига ограничаването на този нереален трафик - какви са методите и стъпките :)
 
С тези минути като подозирам коя е компанията php handler ти е suphp - като не веднъж съм казвал мина му времето на това suphp - когато преди доста години доиде на мода реши проблем със сигурността който вече не съществува (то е сигурно заема малко рам но е бавно и товари цпу) трябва ти fcgi хостинг с опкод кеш ще ти намали товара до 6 пъти НО забележи ти вече ги превишаваш около 5...

Ами тези скриптове не са шеърд хостинг след определно ниво на развитие са си за впс, освен това не се знае кой програмист си е оставил ръцете на скрипта едно читаво кеширане може също да смъкне товара няколко пъти но пак ще е времено ...
 
Re: От: Надвишено Процесорно време

Спираш фейк трафика и си ОК

хехе сигурен ли си че само фейк трафик е спрян разгледай си htaccess :) да не се окаже че компания X блоква bingbot яхо бот и яндекс - някой ще каже ми каквъ трафик идва от там че ми товарят cpu цикли - като си ги блокнал незнаеш никога

например
bing / organic 337
ask / organic 175
search.tb.ask.com / referral 145
yahoo / organic 90
yandex / organic 3

750 посетителя ако ги платиш по 5 цента минимум излизат 37.5 долара цена за блокажа за да си докараш същия трафика а някой няма да са по пет цента...

Отделно че ако си онлайн магазин и конвертираш 1:200 имаш вероятни пропуснати ползи и от три продажби :) съвсем златен ви излиза хостинга за няколко спестени cpu цикли от ботове...
 

Горе