Наем на сървър с цел пускане на сървър за игра ?

cecipenev

New Member
Имам идея да наема сървър и да се пусне сървър за една игра. Интересува ме как седят нещата с пари на месец, подръжка, какво се иска и т.н. ?

благодаря предварително.
 
От: Наем на сървър с цел пускане на сървър за игра ?

зависи от играта, колко ресурси ще иска.
Иначе зимаш или нает, или виртуален, в зависимост от изискванията. може да си туриш сървъра у хола, това също е вариант, ама няма да му смогнеш с охлаждането.
 
От: Наем на сървър с цел пускане на сървър за игра ?

Трябва ми да пусна сървър на Mu Online, доста пубертети се навъдиха с такива сървъри, не ми се вярва всички да ги пускат от вкъщи. Намислил съм да направя международен и голям сървър, ама ще видим, че изобщо не съм на ти с тия сървъри, било то виртуални и т.н.
 
От: Наем на сървър с цел пускане на сървър за игра ?

Абе много ги пускат от вкъщи ;) Просто си имат неква машинка за ~500 кинта, живеят си в София (което значи някой от големите риби да е интернет доставчика им) и имат добра свързаност с бг пиъринг-а. Не вярвам да дават 50+ лева за виртуален/нает сървър, eдва ли мама и тати им дават толкова парички ;)
 
От: Наем на сървър с цел пускане на сървър за игра ?

Аз ползвам server4you (dot) com и ъсм доволен 130$ на месец и нелош съпорт

Ползвал съм го около 5-6 месеца до момента. Важно е да знаеш какво правиш щото съпорта им надали ще ти настройва сървъра.
 
От: Наем на сървър с цел пускане на сървър за игра ?

Е, аз искам да давам 50+ лева, защото въпреки, че живея в София и съм на един от големите интернет доставчици, нямам възможност постоянно да ми седи компютъра пуснат, тъй като тук доста често спира тока за няколко минути, пък по някой път за повече, а и доста често имам работа на него, не върви да не си върша работата, а да съм пуснал сървър. За това и ми е въпроса. :)
 
От: Наем на сървър с цел пускане на сървър за игра ?

пич .. откажи се от Mu online сървар .. ако нямаш хубави файлове и/или програмст под ръка и 200 $ на месец нема да го бъде ... + тва haste са със сезон 4 ... пък и както сам каза не ги чаткаш нещата ^^ "къде отиваш можеби ? "
 

Горе