Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Аз мисля, че ще е най-справедливо да се хванете да направите едни тестове! :)

Бейсик сетъп и след това напудрени инсталации с кеширания и простотии.

Разбира се като се деплойне един сайт за тестове той трябва да бъде съвестно качен на представителна машина и тестовете да бъдат извъртяни според изискванията, а не да дигнеш нова машина и да я изпържиш от оптимизации и да кажеш, че това продаваш. А като някой го купи после и се окаже, че прави аналогично натоварване да му спират сайта, защото "другите и те са хора" и т.н.
 
Re: От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Ето нещо интересно. Ако някои желае, може да го тества и на бг хостингите..
http://www.wpsitecare.com/performance-of-7-top-wordpress-hosting-companies-compared/

теста е непавилен понеже, bluehost и site5 направо са НИ извън лигата с директ хост заради липсата на кеширане на високо ниво ( ще го обясня по късно че трябва да излизам)

а сайт грауднд са ощетени от този тест понеже име е тестван акаунта от евро 3.95 на месец :) при тях на този от евро 7.95 се включва Our SuperCacher is included to make your website faster. ( което мисля че Varnish кеш) и ще получат в доста пъти по добри резултати като при нас :)

Аз мисля, че ще е най-справедливо да се хванете да направите едни тестове! :)

Бейсик сетъп и след това напудрени инсталации с кеширания и простотии.

Разбира се като се деплойне един сайт за тестове той трябва да бъде съвестно качен на представителна машина и тестовете да бъдат извъртяни според изискванията, а не да дигнеш нова машина и да я изпържиш от оптимизации и да кажеш, че това продаваш. А като някой го купи после и се окаже, че прави аналогично натоварване да му спират сайта, защото "другите и те са хора" и т.н.

ако повторят теста с wordpress на най малък план на suphp хостинг с cpu минути без кеш
симулират 0-50 конкурентни за период от 10 минути може да не им стигнат cpu минутите
 
Последно редактирано от модератор:
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Смея да твърдя, че DirectHost са най-бързи от нашите хостинг доставчици.
Преместих един сайт при тях за проба и даваше по-лоши показатели за бързина на зареждане, що се касае до секунди, спрямо друг бг хост за същия сайт, затова го махнах от там засега. Всъщност мен лично не ме касае много бързината, а да се отвори. Въпреки, че бързодействието оказва и голямо влияние върху класирането на даден сайт, за мен лично е важно дадения сайт просто да е онлайн, а дали ще зареди за 1 сек или 8 сек ми е все тая. Стигал съм и до 55 сек :lol:
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Преместих един сайт при тях за проба и даваше по-лоши показатели за бързина на зареждане, що се касае до секунди, спрямо друг бг хост за същия сайт, затова го махнах от там засега. Всъщност мен лично не ме касае много бързината, а да се отвори. Въпреки, че бързодействието оказва и голямо влияние върху класирането на даден сайт, за мен лично е важно дадения сайт просто да е онлайн, а дали ще зареди за 1 сек или 8 сек ми е все тая. Стигал съм и до 55 сек :lol:

За мен пък бързото зареждане едно от най-важните неща (след дизайна) за един сайт.

Обиколил съм повечето български доставчици и форума ми, който е IPB (Invision Power Board) работи най-бързо при тях и зарежда почти винаги за под секунда.

Можеш и сам да тестваш: http://www.windowsbulgaria.com
 
Последно редактирано:
От: От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Loaded: 89kb. Time: 5.248 ?
За мен пък бързото зареждане едно от най-важните неща (след дизайна) за един сайт.

Обиколил повечето български доставчици и форума ми, който е IPB (Invision Power Board) работи най-бързо при тях и зарежда почти винаги за под секунда.

Можеш и сам да тестваш: windowsbulgaria .com
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

И как по-точно го тества това?

uhYbNuy.png
 
От: От: От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Loaded: 89kb. Time: 5.248 ?
Добре го насоли :lol: При мен 1,3 МБ на друг хост ми зареждат за по-малко..
Всичко е временно, няма момент с момент..
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

M7wAQtR.png

Само не мога да разбера защо ги гледате тези тестове, след като тяхната локация не е България?
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

И хрома и лисика, си имат плъгини.... Теста е проведен при ненормално натоварване, на лисика за сравнение на същото натоварване:

Форума, страница какво ново: loaded: 2 kb. Time: 1.233 със адблокър :rolleyes: да ма извиняват колегите

Сайта ми за игрите, оти ми е най-оптимизиран хоума: loaded: 2 k. Time: 1.371 без адблокър и натруфен с реклами

При теб същото с адблокър.

И как по-точно го тества това?

Виж файлът 9275
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

На мен ми излиза друго, ама както и да е.
Сподели какви тестове да гледаме за български проекти хоствани в България.

Погледни реално за колко време ти зарежда самата страница в браузъра.
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Погледни реално за колко време ти зарежда самата страница в браузъра.
За какъвто интернет си плащам, за толкова ще зарежда.. Зависи дали давам 5 лв на месец или 25 лв.

П.С. Иначе да, наистина видимо зарежда бързо. Харесва ми. Но наистина ми се ще да знам какъв онлайн инструмент да ползвам за бг проекти, ще е полезно за всички.
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Зависи и колко ти е натоварен браузъра, при мен в момента на теста лисика е отворен с 25 таба в единия върви бунака, щото слушам онея лешпери, но всичко е проведено на равни начала. :)
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Ако си в US, може би не лъже. Ако си в BG, по-добре смени интернет доставчика. :lol:
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

В бг. съм си , а доставчика ми не веднъж е печели приза за най-добър в бг. Ако искаш можем се сложим на чертата в спейднет теста ;), въпреки, че в момента съм на малко по-ниска тарифа. ;)
Ако си в US, може би не лъже. Ако си в BG, по-добре смени интернет доставчика. :lol:
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Не разбирам защо трябва да се "слагаме на чертата" в Speedtest, понеже както виждаш, при мен сайта зарежда за под секунда, а при теб за 5.

3345307010.png
 
От: Най-бърз хостинг при най-малкия си пакет

Ами ти си на същия доставчик бре :D Към къде тества?

Но, си на горния план от който , аз се смъкнах, но това надали ще окаже голямо влияние при лоуда на 100 200 к. ;)

Не разбирам защо трябва да се "слагаме на чертата" в Speedtest, понеже както виждаш, при мен сайта зарежда за под секунда, а при теб за 5.

Виж файлът 9278
 

Горе