Най-добрият начин за превод на сума от paypal към банкова сметка?

Здравейте, трябва да реша следния казус. Имам 1300 USD в Paypal, при опит да ги преведа към банкова сметка в България става следното- Първо ми ги превеждат в Евро с изключително лош курс(4% загуба). След което банката ги превалутира в лева и от там взимат 20 лева такса+превалутиране към лева и станаха над 100 лева, само и единствено да си преведа парите към сметката.
Направих няколко опита да се свържа с Paypal, при което получих отговор, че единственно е възможно да ми превеждат парите в евро. Те ми казват, че може да ми превеждат в долари към кредитни карти, но кредитната карта има друга 2%-ова такса за такъв превод(поне тази, която имам в наличност).
Сещам се няколко варианта за които бих искал да получа съвет:
  1. Превод към кредитна карта, която няма големи такси.
  2. Превод към Revolut. Там превалутирането също е много скъпа услуга, но пак е по-добре от paypal.
  3. Превод към transferwise
  4. Банкова сметка в долари
 
Значи все смятам, че моята банка е смотана ... ама поне няма такса превалутиране. Просто ги обръщат според курса ( прокредит ).
Най-добрия ти начин е да ги изпратиш към transferwise ( или подобна услуга ), от там да ги преведеш в България и от там към българска сметка.

Аз така имах за получаване едни $500 и реших директно в банката без да се занимавам. Алчните евреи от paypal имат много гадни такси, но пък поне не се занимавам с глупости. Една идея по-скъпо ми излезе от схемата с transferwise.
 
След като добавиш карта им се обади и им кажи да не ти превалутират сумата в евро, а да си остане в долари. Става за 2 мин.
Другия вариант е да им пишеш но там ще отнеме няколко дни. АКо все пак решиш да им пишеш мога да ти пратя готови шаблони само трябва да си сложиш твоите данни.
 
След като добавиш карта им се обади и им кажи да не ти превалутират сумата в евро, а да си остане в долари. Става за 2 мин.
Другия вариант е да им пишеш но там ще отнеме няколко дни. АКо все пак решиш да им пишеш мога да ти пратя готови шаблони само трябва да си сложиш твоите данни.
Може ли на мен ми ги пратиш ?
 
Здравейте, трябва да реша следния казус. Имам 1300 USD в Paypal, при опит да ги преведа към банкова сметка в България става следното- Първо ми ги превеждат в Евро с изключително лош курс(4% загуба). След което банката ги превалутира в лева и от там взимат 20 лева такса+превалутиране към лева и станаха над 100 лева, само и единствено да си преведа парите към сметката.
Направих няколко опита да се свържа с Paypal, при което получих отговор, че единственно е възможно да ми превеждат парите в евро. Те ми казват, че може да ми превеждат в долари към кредитни карти, но кредитната карта има друга 2%-ова такса за такъв превод(поне тази, която имам в наличност).
Сещам се няколко варианта за които бих искал да получа съвет:
  1. Превод към кредитна карта, която няма големи такси.
  2. Превод към Revolut. Там превалутирането също е много скъпа услуга, но пак е по-добре от paypal.
  3. Превод към transferwise
  4. Банкова сметка в долари
Пробвай Дa ги пратиш на някой в БГ който има PP, и от там да ги прати на банкова сметка в бг. После си ги взимаш.
 
Може ли на мен ми ги пратиш ?

Hi, since Oct 16, 2017 I can no longer withdrawal to my bank account denominated in a different currency (which currency is: USD) than BGN.
I hereby request & confirm my (DSK Bank EAD)
account ending with (x-2162) to be changed to USD currency.
В скобите слагате вашите данни.

Но за мен по добрия вариант е да им звъннеш, защото този отнема няколко дни.
 
Dear Драгомир to withdraw funds in a different currency than Eur you can do it using visa card.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Това получих днес, бях им написал нещо подобно, но ще пробвам copy-paste с вашето. Това ще ми е за 3-ти път.

Edit:
3ти опит с твоята бланка:
Thank you for contacting PayPal regarding your bank account withdrawal currency.

Драгомир, I have reviewed your request and unfortunately we are unable to change the currency that a withdrawal to your bank account is processed in. When withdrawing to a bank account, this will always be processed in EUR.

If you add a VISA card however, we can adjust the default currency of this card. So if you wish to withdraw USD to a VISA card, this can be quickly arranged.

I hope you find this helpful!
 
Последно редактирано:
През revolut като ги withdraw-на пак ми иска да ги превалутира в Евро... transferwise също не ми вдъхва вече доверие, след като проучих как стоят нещата там. Май единствения вариянт остана withdraw чрез кредитна карта..
 
Те са ти написали отговора, трябва да добавиш карта и ще стане. Този скрипт се използва само за карти
 
Те са ти написали отговора, трябва да добавиш карта и ще стане. Този скрипт се използва само за карти
Да, но с кредитните карти идват и другите такси-превод, теглене и т.н. Сега разучавам коя от картите на някой мой близък би ми свършила работа с възможно най-минимални такси, защото тази, която имам в наличност не ме устройва. То е ясно, че няма как да мине безплатно, но гледам поне да го сваля под 100 лева(такса) за около 2200 лева

EDIT: Разучих как стават нещата с VISA кредитни карти. 2% такса превод, 3% такса за теглене от банкомат и превалутиране. Еми май тия 160 лева вече ми се струват по-приемливи...:(
 
Последно редактирано:
Напазари си за тези пари от 2-3 магазина и няма да платиш 1лев такса.
 
Реших си проблема като намерих дебитна* VISA* карта, за 1300 долара таксата беше около 20~тина лева. Благодаря на всички.
 
Оправи си настройките в PayPal. Там има опция курса на PP или курса на банката да ползва.

Ако парите ти постъпват в Евро, отвори си Еврова сметка в банката си.
 
Да, най-добре е наистина с еврова сметка в банката. И още нещо - директен трансфер по банковата сметка е най-добре след това, защото иначе пак се изискват разни такси, а и срока за трансфера е по-голям.
 
USD от PayPal можеш да превеждаш и към дебитна карта (поне в ДСК може). Добавяш картата като кредитна в PayPal, казваш им да не ти обръщат доларите в евро и си готов. Таксите са минимални, ако тукашната сметка е в лева.
 
Здравейте, трябва да реша следния казус. Имам 1300 USD в Paypal, при опит да ги преведа към банкова сметка в България става следното- Първо ми ги превеждат в Евро с изключително лош курс(4% загуба). След което банката ги превалутира в лева и от там взимат 20 лева такса+превалутиране към лева и станаха над 100 лева, само и единствено да си преведа парите към сметката.
Направих няколко опита да се свържа с Paypal, при което получих отговор, че единственно е възможно да ми превеждат парите в евро. Те ми казват, че може да ми превеждат в долари към кредитни карти, но кредитната карта има друга 2%-ова такса за такъв превод(поне тази, която имам в наличност).
Сещам се няколко варианта за които бих искал да получа съвет:
  1. Превод към кредитна карта, която няма големи такси.
  2. Превод към Revolut. Там превалутирането също е много скъпа услуга, но пак е по-добре от paypal.
  3. Превод към transferwise
  4. Банкова сметка в долари

Работиш за НАП. Нали го осъзнаваш.
 
Здравейте, трябва да реша следния казус. Имам 1300 USD в Paypal, при опит да ги преведа към банкова сметка в България

И за чиииии кур ти е да ги преведеш по сметка в България.
Нямаш ли сметки в други държави.
Бавен ли си.
Ако всеки дена правиш по 2к бона доларес.... щото си добър търговец.
Ще платил ли ддс.
Ще плуваш ли в сивата икономика.
Схемаджия ли си...

Мисли бро.
 
И за чиииии кур ти е да ги преведеш по сметка в България.
Нямаш ли сметки в други държави.
Бавен ли си.
Ако всеки дена правиш по 2к бона доларес.... щото си добър търговец.
Ще платил ли ддс.
Ще плуваш ли в сивата икономика.
Схемаджия ли си...

Мисли бро.
В Revolut може ли да ги преведе в крайна сметка не разбрах?
 
Аз доколкото знам от опит, парите към карта може да се теглят само към VISA карти, моята беше Visa Electron. Обаче имаш лимит от 500 парични единици на ден (EUR, USD или каквато друга валута), които може да изискаш за теглене. Таксата май беше 2.50 USD на теглене. Демек, ако ги изтеглиш на 3 пъти тези 1300$, 7.50 $ или 7.50 eur са таксите. Поне така беше последно като теглих повечко пари оттам ама това се сещам.
 

Горе