Най-изгодна дебитна карта

Именно да, самата карта е закачена към индивидуална сметка, с индивидуален айбан, също както в банката ти картата е закачена за сметката ти.

Нямам инсталирано нищо друго освен приложението, с което я управлявам.

Значи, не можеш релано да нямаш връзка с някоя банка щом зад картата ти стои IBAN.
Тоест, ти нямаш ДИРЕКТНА връзка с банка, а ползваш посредник, което дългсрочно никога не излиза по-евтино.

Аз използвам дебитна карта на TransCard. Това e prepaid карта и не е обвързана с никоя банка, но пак си имаш индивидуален айбан, мисля, че може да пращаш и получаваш пари, но не съм сигурен на 100%, тъй като не я използвам картата за това.

Какво на мен ми допада и защо използвам нея, а не някоя банкова карта:

1. Не се занимаваш с банки. Картата ти не е свързана с банкова сметка, съответно нямаш такси от по 3-4-5 лв и т.н. При банките плащаш веднъж такса за сметка си, втори път плащаш такса за самата карта.

2. Ниска такса - 1 лв на месец без значение колко транзакции са извършени.

3. Чрез мобилно приложение отключваш, заключваш картата и т.н., доста е удобно,можеш да забраняваш дадени операции,ако я даваш на жена си примерно :)

4. Лесно зареждане - тъй като както споменах това е предплатена карта, можете да си вкарате колкото пари искате. Аз лично го правя през изипей. Вкарвам си примерно 1000 лв за месеца. На всяко зареждане на картата има такса от 1 лв.

5. Картата е мастъркард, навсякъде из Европа съм я използвал, нямал съм проблеми, както и съм пазарувал от няколко държави по интернет, т.е. няма проблеми приема се навсякъде и от всеки магазин.

За тегленето от банкомат не мога да кажа със сигурност, тъй като не съм теглил, но мисля, че нямаше такси. Днес може да изгегля малко пари, за да се изясни и на мен този въпрос :).

Най-много ми харесва, че не се занимавам с банки, вкарвам си толкова пари, колкото искам и когато си поискам или ако съм примерно в чужбина казвам на някой да ми внесе от изипей някаква сума пари и те са мигновенно налични.

Картата, за която говоря е trans.cash, едни колега тук от форума ме светна за нея преди време, може би 2 години или повече, за което съм му много благодарен.

Не схванах къде е кирията от целия роман. Единствено може би частта "не се занимаваш" с банки е някакъв +, макар че зад тази услуга неминуемо стои някоя банка щом картата ти има IBAN, но айд - по-скоро не се занимаваш директно с банки, а чрез посредник, което, разбира се, няма как да ти излиза по-евтино дългосрочно.

1. Невярно; Не плащаш веднъж за сметката и после за картата. Преди години май беше така, но от години не е. Ползвам пакет на ПИБ срещу 3 лева на месец получавам сметка + карта + активно онлайн банкиране + може би най-големият плюс - безплатно теглене от банкомати в цялата страна. Като се има предвид, че можеш да сложиш високи лимити на картата за теглене от банкомат и че банкоматите на ПИБ дават да теглиш по 2000 лв. на транзакция, то съвсем лесно може да избягваш досадните банкови такси за теглене в клон. Та всичко това за 3 лева на месец мисля, че си струва.

2. Един лев на месец за карта е висока такса, не знам как реши, че е ниска. 3Д сигурност има ли тази карта?

3. Не рабзрах каква е ползата и кой ще се занимава с това да забранява транзакции? Отново питане - 3Д сигурност има ли тази карта и на какъв принцип работи, ако има? Банките вече имат модерни приложения през които можеш да правиш много повече неща от посочените.

4. Безбожно скъпо и безсмислено действие. Дали ще отидеш в банката да вкараш 1000 лева или през Изипей не разбрах каква е разликата освен досадната такса от 1 лв. на Изипей. А нямаха ли Изипей такси за банков превод към IBAN или имат някакво споразумение с тези транскард? Обясни малко повече

5. Това важи за всяка карта. Тоест - не е някакъв конретен + на услугата.

И това ти го казвам като човек, който също не е фен на банките, но просто сравнявам представената от теб услуга, която не е конкуретна като условия.
 
Малко не мога да се доверя на такива карти "небанкови" както английските монезе и уан пей,които само те чарджат за всичко,не че примерно родните ни банки са много сигурни но все пак това са пари и всеки един момент има риск за тях където и да са освен ако не са в ръцете ти.
 
И прочие когато прочетох поста на колегата за тази НЕБАНКОВА карта,наистина си помислих, че е реклама :D
 
Значи, не можеш релано да нямаш връзка с някоя банка щом зад картата ти стои IBAN.
Тоест, ти нямаш ДИРЕКТНА връзка с банка, а ползваш посредник, което дългсрочно никога не излиза по-евтино.



Не схванах къде е кирията от целия роман. Единствено може би частта "не се занимаваш" с банки е някакъв +, макар че зад тази услуга неминуемо стои някоя банка щом картата ти има IBAN, но айд - по-скоро не се занимаваш директно с банки, а чрез посредник, което, разбира се, няма как да ти излиза по-евтино дългосрочно.

1. Невярно; Не плащаш веднъж за сметката и после за картата. Преди години май беше така, но от години не е. Ползвам пакет на ПИБ срещу 3 лева на месец получавам сметка + карта + активно онлайн банкиране + може би най-големият плюс - безплатно теглене от банкомати в цялата страна. Като се има предвид, че можеш да сложиш високи лимити на картата за теглене от банкомат и че банкоматите на ПИБ дават да теглиш по 2000 лв. на транзакция, то съвсем лесно може да избягваш досадните банкови такси за теглене в клон. Та всичко това за 3 лева на месец мисля, че си струва.

2. Един лев на месец за карта е висока такса, не знам как реши, че е ниска. 3Д сигурност има ли тази карта?

3. Не рабзрах каква е ползата и кой ще се занимава с това да забранява транзакции? Отново питане - 3Д сигурност има ли тази карта и на какъв принцип работи, ако има? Банките вече имат модерни приложения през които можеш да правиш много повече неща от посочените.

4. Безбожно скъпо и безсмислено действие. Дали ще отидеш в банката да вкараш 1000 лева или през Изипей не разбрах каква е разликата освен досадната такса от 1 лв. на Изипей. А нямаха ли Изипей такси за банков превод към IBAN или имат някакво споразумение с тези транскард? Обясни малко повече

5. Това важи за всяка карта. Тоест - не е някакъв конретен + на услугата.

И това ти го казвам като човек, който също не е фен на банките, но просто сравнявам представената от теб услуга, която не е конкуретна като условия.
1. Не, вярно е, за ПИБ не знам, отдавна не ги използвам, недоволен съм много, но това е друг въпрос. В банката, която имам сметки в момента ми идържат и за сметката, и за онлайн банкирането и за карта, ако имаш такава към сметката. Няма да казвам банката да не правя реклама :) Вие си рекламирайте ПИБ "Моята Банка" виждам, че е любима на целия български народ, на мен не е и не защото не обичам да се занимавам с банки, то никой не обича, а защото имам лош експириънс с тях и то много лош, некадърници големи бяха няколко човека тука в няколко от варненските им клонове.

2. 1 лв на месец е висока такса ? 12 лв на година ? Че какво му е високото то е смешна такса някаква това.

3. Коя полза не разбра - че можеш примерно да забраняваш операции в интернет ? Например някой ти гепа картата, ти не се усещаш и започва да купува нещо от алиекспрес примерно. Или пък не ти я гепа даже ами само ти вземе данните от картата, картата си е в тебе ама някой друг пазари с нея. Като забраниш тия неща нали няма как да се използва тая карта за това.

4. Кое му е скъпото ? 1 лв пак ли ? Как може да сравниш да ходиш до изипей с това да ходиш до банката. Банките събота и неделя не работят най-малкото. И работят през седмицата до 1700 часа. Освен това банкови клонове няма под път и над път на всеки ъгъл както е с изипей. Друга причина е че в банката като вкарваш пари в сметката си попълваш там едни глупости, едни форми, за да ги вкараш тези пари, а това е време допълнително прибавено към опашката от чакащи. Говоря за банката, с която аз оперирам в момента. Не можеш да отидеш на касата и да кажеш искам да вкарам еди колко си пари в сметката си. Друго - в банката, ако искаш някой друг да ти внесе пари ще му вземат 5-6 лв такса , ако няма сметка в тая банка лична, пак ще попълва тези листи и т.н., или трябва да има пълномощно за опериране с тази сметка... а в изипей отиваш и вкарваш и това е - 1 лв такса.

5. Важи за всяка карта другият път. Пресен случай от преди 2 седмици: на летището в Амстердам 4-ма колеги с банкови карти виза електрон не могат да си купят нищо от един магазин. Аз с моята карта пазарих. И това не се случва за пръв път. И аз съм имал проблеми пак по летищата с банкова карта виза конкретно.

Това, което забравих да отбележа е светкавично бързият и компетентният им съпорт, което не е за пренебрегване изобщо, особено, ако си в чужбина.

Незнам дали има 3Д сигурност, в детайли много не съм навлизал. Аз изложих какво на мен ми е удобно и защо аз я използвам. Естествено всеки си преценява за себе си, но аз не съм фен на банките като цяло и не ми се нрави да имам завързана карта към сметката си. Ако в банковата ми сметка държа по макс 500 лв, да, все ще ми е тая.

Не работя за Транс Кард, и не целя да правя реклама, но все пак ако някой от TransCard види поста няма да откажа някой лев за вече направената реклама :)

Харесвам припейд картите, предпочитам ги пред другите.
 

Горе