Най-развитите БГ youtube канали... ?

От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Добре де, някой има ли примерни статистики колко пари се вадят на милион гледания в България?
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Добре де, някой има ли примерни статистики колко пари се вадят на милион гледания в България?

Никои не може да ти даде такава статистика понеже пари се вадят не от гледанията, а от рекламите! Щом става дума за България е възможно както да изкараш супер много от милион гледания, така и нищо. Сега покрай изборите ще има бая хляб за бг каналите понеже ще има доста реклами. Ако ще живееш от това го прави за англоговоряща аудитория и при около 4 милиона гледания на месец или средно милион на седмица на клиповете ти ще живееш доста добре. Аз лично правя мнооооооооооого по - малко гледания но като ми се съберат 3 - 4 хиляди долара в края на годината съм супер доволен при положение, че клиповете ми не са авторски, с тях не нарушавам и авторски права разбира се. Разработването на канал обаче изисква доста време и доста пари. Лично аз съм вложил над 10 000 долара в реклама само за да събера достатъчно събскрайбъри.
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Да де, аз исках примерни данни за бг аудитория. Предполагам, предвид факта, че има само един банер нанточно определено място, разликите няма да са огромни.
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Никои не може да ти даде такава статистика понеже пари се вадят не от гледанията, а от рекламите! Щом става дума за България е възможно както да изкараш супер много от милион гледания, така и нищо. Сега покрай изборите ще има бая хляб за бг каналите понеже ще има доста реклами. Ако ще живееш от това го прави за англоговоряща аудитория и при около 4 милиона гледания на месец или средно милион на седмица на клиповете ти ще живееш доста добре. Аз лично правя мнооооооооооого по - малко гледания но като ми се съберат 3 - 4 хиляди долара в края на годината съм супер доволен при положение, че клиповете ми не са авторски, с тях не нарушавам и авторски права разбира се. Разработването на канал обаче изисква доста време и доста пари. Лично аз съм вложил над 10 000 долара в реклама само за да събера достатъчно събскрайбъри.

За БГ ли са ти клиповете ?

Ей тука казваха колко $ се пада за 1000 views, но забравих колко беше.
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Ако ще живееш от това го прави за англоговоряща аудитория и при около 4 милиона гледания на месец или средно милион на седмица на клиповете ти ще живееш доста добре.

E добре, ако се цели англоговоряща аудитория и при един милион гледания на седмица каква сума може да се очаква? 1000$ поне излизат ли ?
 
Последно редактирано:
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Значи последно, Youtube monetize вече работи и за България? :twisted:

Разбира се, от години си работи!
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Имам въпрос към автора - как върви с канала? Пусни един линк на канала. Аз също се замислям скоро да включа, тъй като имам известен опит с клипчетата и moviemaking-а. Преди всички реваха, че в България не може да си youtube partner, а сега просто няма хора, които да създават качествени клипове (освен гейминг).
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Имам въпрос към автора - как върви с канала? Пусни един линк на канала. Аз също се замислям скоро да включа, тъй като имам известен опит с клипчетата и moviemaking-а. Преди всички реваха, че в България не може да си youtube partner, а сега просто няма хора, които да създават качествени клипове (освен гейминг).

Този, който си мислех да пускам не съм го направил още.

Но пуснах един друг по психология. От него не чакам да правя пари, а просто информативен. Беше ми интересно и записах няколко клипчета - ето линк.

Качеството на клипчето се определя от много неща. Зависи и в каква ниша си. Според мен е по-добре ако разбираш английски по-добре да си правиш клипчетата за англо-говорящия пазар. Цената за клик на реклама там е по-висока => повече приход.
Но пък иима и много други клипчета и трябва да направиш нещо наистина уникално.

С един приятел смятаме да развием един канал за хип хоп танци н английски ще гледам да е и ще видя до къде ще го докараме.
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

https://www.youtube.com/user/Bodil40
Това е българинът с най-много абонати.

Може и да се присъедините към някоя мрежа, уж казват, че развитието е по-бързо. Съвсем скоро и аз ще кандидатствам.
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

https://www.youtube.com/user/Bodil40
Това е българинът с най-много абонати.

Може и да се присъедините към някоя мрежа, уж казват, че развитието е по-бързо. Съвсем скоро и аз ще кандидатствам.
Какво имаш предивд със присъедините към някоя мрежа?

До автор, преди да пуснеш клип, сложи готино интро(има безплатни темплейти) и аутро :)
 
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Съществуват така наречените YouTube Partnership Networks, в които след като кандидатстваш и одобрят канала ти поставят реклами. Те свързват канала с техния AdSense и плащат за резултата от рекламите. Много от тях предлагат помощ за развитие на малки канали, безплатна музика за клиповете, също и имаш по-голяма сигурност от гледна точка на strike-овете.
 
Последно редактирано:
От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Съществуват така наречените YouTube Partnership Networks, в които като кандидатстваш и одобрят канала ти поставят реклами. Те свързват канала с техния AdSense и плащат за резултата от рекламите. Много от тях предлагат помощ за развитие на малки канали, безплатна музика за клиповете, също и имаш по-голяма сигурност от гледна точка на strike-овете.
Чувал съм, но си мислих че това а форуми. Демек ако одобрят, ТЕ ще рекламират моя канал в ТЕХНИ големи канали, а аз ще слагам реклами във мой видеа?
Страйкове? Аз сега навлизам във Ютуб : - )

За БГ канали, дават ли за 100 000 Субскрайбърс Србърен бутон във рамка? :)
 
От: От: Най-развитите БГ youtube канали... ?

Чувал съм, но си мислих че това а форуми. Демек ако одобрят, ТЕ ще рекламират моя канал в ТЕХНИ големи канали, а аз ще слагам реклами във мой видеа?
Страйкове? Аз сега навлизам във Ютуб : - )

За БГ канали, дават ли за 100 000 Субскрайбърс Србърен бутон във рамка? :)
Да, така става развитието, но зависи и от самата мрежа. Рекламите те ги поставят, тъй като канала ти е свързан с техния AdSense, но собственика на съдържанието си ти (те нямат достъп до твоя канал).

Когато качиш чужд клип (нямаш авторски права) и собственика му те докладва получаваш copyright strike.

Мисля, че се дава сребърен бутон за всякакви канали, достигнали 100 000 абонати.

П.П. Създадох тема в същия раздел относно партньорските мрежи, така че може там да обсъждаме.
 

Горе