Накой по запознат с търговията с храни на морето да помогне.

Plamendimi

New Member
Здравейте имам една идея която смятам да реализирам.
В преместваема конструкция около 5-7 кв.м да продавам сладолед палачинки и евентуално варена царевица.
Интересува ме как стоят нещата с тротоарното права насочил съм се към община Приморско или Китен.
При положение че успея да взема тротоарно право какви са следващите стъпки в озаконяването на тази дейност.
Какви ще са изискванията от ХЕИ предполагам и ще трябва да се покрият накакви критерии за пожарна безопастност.
Ще могат ли да се получат нещата ако не се обвързвам с заведения и тн а изградя мивка и ел табло в самото павилионче.
Благодаря предварително ако има някоя стъпка която съм забравил добавяйте!
 
От: Накой по запознат с търговията с храни на морето да помогне.

Здрасти!
Не съм се занимавал никога с търговия с храни-но 18-19 години съм по летни обекти!Бил съм в Приморско и Китен 4-5 години и мога да кажа-че в Приморско е доста по-добре!Само дето май си закъснял вече!Местните(и всички други,които си бачкат от години там) си ги подават от средата на април документите и сега вече чакат да им излезе разрешителното.Ти и сега можеш да подадеш документи,ама няма да си издействаш разрешително!Имай в предвид-че и на двете места е голяма цигания-много мангали са туристите,обаче пък точно те са консуматорите на тези храни-сутрин,обяд и вечеря!В интернет има телефони на общината(конкретно за тротоарно право)-и питаш и това е!Няма нищо сложно!По добре е към този момент да питаш някой със супермаркет или най-добре кръчма:да се залепиш към него(така и ще бъдеш по защитен от проверки).
 
От: Накой по запознат с търговията с храни на морето да помогне.

Благодаря за бързият отговор
Аз правя планове за следващото лято понеже това лято имам ангажименти и няма как да го осъществя.
За тротоарното право съм вече на ясно и да се надяваме че ще успея да се вредя сред местните но още не съм на ясно за изискванията от ХЕИ и другите потенциални проверяващи.
 
От: Накой по запознат с търговията с храни на морето да помогне.

ОК-след като не е засега ще питам колеги и ще ти кажа конкретно!Имай в предвид,че на местно ниво може да има малка разлика в документациите между отделните общини!
 
От: Накой по запознат с търговията с храни на морето да помогне.

Мерси много
А имам и друг въпрос понеже много хора ми казват че не мога да пробия на морето имало местни които рекетират дали това трябва да ме притеснява, какви са твоите наблюдения.
 
От: Накой по запознат с търговията с храни на морето да помогне.

Директно може да не дойдат да ти го кажат, че искаш не искаш ще трябва да се махнеш, но на 90% ще пратят хора, в повечето случаи едри, които всячески ще се опитат да те стреснат и да прекратят начинанието ти. По повечето плажове е така - монопол. Когато се появят по-дребни риби биват принудени да прекратят дейността си за отрицателно време.
И все пак, ако искаш - опитай.
 

Горе